متن خبر

X چت ربات Grok را در دسترس مشترکین ممتاز قرار می دهد

X چت ربات Grok را در دسترس مشترکین ممتاز قرار می دهد

شناسهٔ خبر: 462552 -
شبکه اجتماعی X پس از اینکه ایلان ماسک در ماه گذشته از گسترش آن به کاربران پولی بیشتری خبر داد، دسترسی به چت ربات Grok xAI را برای مشترکین سطح Premium فراهم می کند. این شرکت در صفحه پشتیبانی خود اعلام کرد که فقط کاربران Premium و Premium+ می توانند با چت بات در مناطق انتخاب شده تعامل داشته باشند.

سال گذشته، پس از اینکه ماسک xAI Grok را اعلام کرد، ربات چت را در دسترس کاربران Premium+ قرار داد - افرادی که ماهیانه 16 دلار یا هزینه اشتراک سالانه 168 دلار می پردازند. با آخرین به روز رسانی، کاربرانی که 8 دلار در ماه پرداخت می کنند می توانند به چت بات دسترسی داشته باشند.

کاربران می توانند با Grok در "حالت منظم" یا "حالت سرگرم کننده" چت کنند. درست مانند هر محصول دیگر مدل زبان بزرگ (LLM)، Grok برچسب هایی را نشان می دهد که نشان می دهد ربات چت پاسخ های نادرست را نشان می دهد.

ما قبلاً نمونه هایی از آن را دیده ایم. در اوایل این هفته، X یک نمای کاوش جدید در داخل Grok ارائه کرد که در آن چت بات داستان های خبری پرطرفدار را خلاصه می کند. قابل ذکر است که جف بزوس و هوش مصنوعی Perplexity با پشتیبانی NVIDIA نیز داستان های خبری را خلاصه می کنند.

با این حال، به نظر می رسد گروک یک قدم فراتر از خلاصه کردن داستان ها با نوشتن سرفصل ها می رود. همانطور که Mashable نوشت، چت بات عنوان جعلی نوشت: «ایران با موشک های سنگین به تل آویو حمله کرد».

ماسک احتمالاً می‌خواهد افراد بیشتری از چت ربات Grok برای رقابت با محصولات دیگری مانند ChatGPT OpenAI، Gemini Google یا Anthropic's Claude استفاده کنند. در چند ماه گذشته، او آشکارا از عملیات OpenAI انتقاد کرده است. ماسک حتی در ماه مارس از این شرکت به دلیل "خیانت" به هدف غیرانتفاعی خود شکایت کرد. در پاسخ، OpenAI با ارسال مقالاتی به دنبال رد همه ادعاهای ماسک و تبادل ایمیل بین مدیرعامل تسلا و شرکت بود.

ماه گذشته، xAI Grok منبع باز بود، اما بدون جزئیات داده آموزشی. همانطور که همکار من Devin Coldewey استدلال کرد، هنوز سوالاتی در مورد اینکه آیا این آخرین نسخه مدل است و آیا شرکت در مورد رویکرد خود برای توسعه مدل و اطلاعات مربوط به داده های آموزشی شفاف تر خواهد بود وجود دارد.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است