سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Windows Copilot ممکن است بزرگترین تغییری باشد که مایکروسافت تاکنون در سیستم عامل طولانی مدت خود ایجاد کرده است

Clippy، آن جنس مفید گیره کاغذی که کار شما را در Microsoft Word تماشا می‌کرد و تمام تلاش خود را برای کمک به شما انجام می‌داد، هرگز آنقدر باهوش نبود، یا حتی عمیقاً با پلتفرم محاسباتی محبوب مایکروسافت ادغام نشد. حالا تصور کنید که Clippy پیوند مغز و بدن را انجام دهد که آن را به یک نابغه واقعی تبدیل کند و سپس آن را به عمیق‌ترین بخش‌های ویندوز ۱۱ متصل کند. مایکروسافت بسیاری از ...

Clippy، آن جنس مفید گیره کاغذی که کار شما را در Microsoft Word تماشا می‌کرد و تمام تلاش خود را برای کمک به شما انجام می‌داد، هرگز آنقدر باهوش نبود، یا حتی عمیقاً با پلتفرم محاسباتی محبوب مایکروسافت ادغام نشد.

حالا تصور کنید که Clippy پیوند مغز و بدن را انجام دهد که آن را به یک نابغه واقعی تبدیل کند و سپس آن را به عمیق‌ترین بخش‌های ویندوز ۱۱ متصل کند.

مایکروسافت بسیاری از دموهای Copilot را در جریان رویداد پرجمعیت AI و Surface خود به نمایش گذاشت، اما تا زمانی که من یک نسخه نمایشی از نزدیک و شخصی از پیش‌نمایش Copilot در یک سیستم ویندوز ۱۱ دریافت کردم که واقعاً آن را درک کردم و پیامدهای نسل بعدی کاربران ویندوز ۱۱.

هنگامی که به روز رسانی ویندوز ۱۱ در ۲۶ سپتامبر ارائه می شود، پیش نمایش Copilot را نیز به همراه خواهد داشت. مایکروسافت به من می گوید که با هر رایانه شخصی که از ویندوز ۱۱ پشتیبانی می کند کار می کند.

برای روشن شدن، Copilot یک برنامه نیست. این به طور حاشیه ای یک ابزار مفید است. این بیشتر شبیه صدای داخل سر ویندوز ۱۱ است، هوشیاری که کاملاً از هر کاری که ویندوز ۱۱ می تواند انجام دهد و بسیاری از کارهایی که در ویندوز ۱۱ انجام می دهید آگاه است.

Copilot تمام بهترین کارهای هوش مصنوعی مایکروسافت را تا به امروز ترکیب می کند. می تواند یک مدل زبان بزرگ (LLM) را برای درک متن و زمینه و تولید متن تازه به ارمغان بیاورد. این بینگ چت را برای مکالمه کردن آن یکپارچه می کند (و همچنین از صدا پشتیبانی می کند، اگرچه من آن را در دموهای خود ندیدم).

با این حال، دو چیز باعث می شود Copilot احساس کند که بخشی واقعی از تجربه ویندوز ۱۱ است. اولین مورد، بسیار مهم این است که ویندوز ۱۱ کپی و چسباندن Copilot را فعال می کند و اساساً آن را با امکان کار مستقیم با شما بیدار می کند.

در نسخه ی نمایشی که دیدم، ما یک سند Word پر از فهرست عظیمی از کارهایی که باید در شهر نیویورک انجام دهیم باز کردیم – هیچ چیزی مانند دریایی از متن خاکستری وجود ندارد که چشم ها را خیره کند.

Copilot مانند کلیپی سختگیر نیست. فوراً ظاهر نشد و پرسید که آیا می تواند کمک کند. در عوض، کپی کردن متن آن را خاموش کرد.

این واقعیت که Copilot می‌تواند ببیند که شما یکی از اساسی‌ترین وظایف ویندوز ۱۱ را انجام می‌دهید، و از این عمل برای کمک به شما استفاده می‌کند، کار بزرگی است. هنگامی که Copilot متن کلیپ بورد را می بیند، مودبانه از شما می پرسد که آیا می خواهید از آن متن برای چت استفاده کنید یا خیر. هنگامی که این کار را انجام دادیم، چت Copilot از ما پرسید که می‌خواهیم با آن چه کار کنیم (بازبینی، خلاصه، گسترش، توضیح). شما می توانید در درخواست های خود کاملاً مشخص باشید، پس ما فاصله بین ترایبکا و هتل خود را درخواست کردیم.

Copilot در اعماق ویندوز است، اما از بیرون بسته نیست. همانند بینگ چت، Copilot از وب برای پاسخ ها استفاده می کند. در واقع، بهترین پاسخ ها را ترکیب می کند و سپس، بله، نقل قول ها و پیوندهایی را برای همه آن فراهم می کند.

Copilot سعی می‌کند با فراتر رفتن از درخواست اولیه کمک‌کننده‌تر باشد. در این مثال، به سرعت برخی از جاذبه های محلی را نیز ارائه کرد.

چیز دیگری که به شما او میگوید Copilot صرفاً یک افزونه یا افزونه نیست این است که ترکیب کلیدهای فراخوانی و رد کردن خود را دارد: شما از دکمه Windows و «c» استفاده می‌کنید.

به نظر من، شما کلیدها را دریافت نمی کنید مگر اینکه بخشی از ویندوز باشید و نه فقط یک مستاجر موقت.

دموهای دیگر این باور من را تقویت کردند که این ویندوز ۱۱ پدر شما نیست.

وقتی یک عکس غذا را از Outlook به پنجره‌های چت کشیدیم، Copilot پرسید که می‌خواهیم با آن چه کنیم. ما دستورالعمل هایی در مورد نحوه درست کردن غذای ناشناس درخواست کردیم. یک لحظه طول کشید (پیش نمایش Copilot همیشه آنقدر سریع نیست) تا آن را به عنوان Shashuka شناسایی کند و سپس دستورالعمل های دقیقی در مورد نحوه پخت آن ارائه دهد.

Copilot با کار یکپارچه با Windows Snip (که همیشه تصاویر بریده شده را به کلیپ بورد می فرستد) یکپارچگی خود را بیشتر نشان داد. ما یک تصویر یک مسئله ریاضی را برداشتیم و طبیعتاً وقتی از ما پرسیدیم، Copilot به ما کمک کرد تا آن را حل کنیم.

وقتی به Copilot گفتیم که می‌خواهیم بدانیم چگونه در محل کار تمرکز کنیم، از یکپارچه‌سازی پلتفرم خود برای راهنمایی ما در تنظیمات فوکوس ویندوز ۱۱ استفاده کرد.

Copilot را می توان برای ساده ترین کارهای ویندوز نیز استفاده کرد. دسکتاپ نسخه ی نمایشی ما کمی به هم ریخته شده بود، پس از Copilot خواستیم "ویندوزهای من را ببندد." به سرعت دسکتاپ را سازماندهی کرد. و توصیه هایی در مورد چگونگی انجام تنظیمات ارائه کرد.

Windows Copilot Preview به سادگی با به روز رسانی ویندوز ۱۱ وارد می شود. شما نیازی به نصب چیزی نخواهید داشت و نیازی به استفاده از آن نیست. با این حال، بر اساس آنچه دیدم، اگر Copilot را نادیده بگیرید، ممکن است یک روش کاملاً جدید کار با پرکاربردترین پلتفرم دسکتاپ دنیا را از دست بدهید.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید