سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

VCs Elad Gil و Sarah Guo در مورد خطرات و مزایای تامین مالی هوش مصنوعی: “بزرگترین تهدید برای ما در کوتاه مدت، افراد دیگر هستند”

هفته گذشته، در اولین عصر StrictlyVC ما در سال، سرمایه‌گذاران برجسته هوش مصنوعی الاد گیل و سارا گوئو در سانفرانسیسکو به ما پیوستند تا در مورد اینکه چگونه فکر می‌کنند در مورد سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی در دنیایی که دو ماه پیش معاملات به شدت بالا می‌رفت، صحبت کردند. بر اساس گزارش‌ها، برخی از تیم‌های استارت‌آپ به دلیل هزینه‌های مربوط به ساخت نرم‌افزارشان، اکنون به دنبال فروش هستند. ما در مورد برخی از معاملات آن‌ها صحبت کردیم، اینکه آیا ارزش‌گذاری‌ها به شدت ...

هفته گذشته، در اولین عصر StrictlyVC ما در سال، سرمایه‌گذاران برجسته هوش مصنوعی الاد گیل و سارا گوئو در سانفرانسیسکو به ما پیوستند تا در مورد اینکه چگونه فکر می‌کنند در مورد سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی در دنیایی که دو ماه پیش معاملات به شدت بالا می‌رفت، صحبت کردند. بر اساس گزارش‌ها، برخی از تیم‌های استارت‌آپ به دلیل هزینه‌های مربوط به ساخت نرم‌افزارشان، اکنون به دنبال فروش هستند.

ما در مورد برخی از معاملات آن‌ها صحبت کردیم، اینکه آیا ارزش‌گذاری‌ها به شدت از خودشان جلوتر رفته‌اند یا خیر، و همچنین نحوه عملکرد این دو - که با هم یک پادکست محبوب هوش مصنوعی را اجرا می‌کنند.

به عنوان مثال، گزارش شده است که گیل در چند سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است، پولی که تقریباً به تنهایی سرمایه گذاری می کند. در این مراسم، او از تایید این مبلغ خودداری کرد اما بيان کرد که همیشه به نوعی حمایت می کند. به عنوان مثال، پس از اینکه رئیس سابق کارکنان شرکت خود را تأسیس کرد، گیل چند کارمند «خیلی فنی» را استخدام کرد تا به او کمک کنند تا برخی از حباب های فناوری جدید را درک کند. یکی از آنها شریان جین، مهندس نرم افزار سابق در Ramp است که دارای دو مدرک علوم کامپیوتر از MIT است، و با مهندس دیگری در مدار گیل "یک زمین بازی تعبیه شده ساخته است تا بتوانند اساساً هر بردار زیربنایی را جایگزین و خارج کنند. پایگاه داده] در هر چارچوب جاسازی، پس ما می توانیم با ابزارهای مختلف بازی کنیم.

گیل - که سرمایه خود را نیز علیرغم جذب سرمایه از خارجی ها در معاملات می ریزد - همچنین بر اهمیت ایجاد دستورالعمل های روشن با سرمایه گذاران خود برای پیشی گرفتن از تضاد منافع درک شده تأکید کرد. "اگر شما این وضوح را در مورد نحوه عمل خود داشته باشید، تفاوت زیادی ایجاد می کند. این ابهام را از بین می برد، از عدم اطمینان خلاص می شود، از شر احساسات [بد] خلاص می شود.»

اعتبار تصویر: اسلاوا بلیزر /

گوئو با شرکت قدیمی خود، Conviction، رویکرد سنتی تری را در پیش گرفته است. گوئو که آن را "صندوق کوچک 100 میلیون دلاری" در مقایسه با میلیاردها دارایی گیل تحت مدیریت می‌خواند، او میگوید که او قبلاً دو سرمایه‌گذار دیگر، یک شریک با استعداد و یک فرد عملیاتی را وارد کشتی کرده است. او همچنین بيان کرد که در بازی به اندازه کافی پوست دارد که هیچ تصمیمی را در «پرتفولیوی نسبتاً متمرکز» که تیمش در حال ایجاد آن است نمی‌گیرد. او گفت: "من یک سرمایه گذار بزرگ در صندوق خودم هستم." "مثلاً، من در واقع نیاز دارم که شرکت ها در طول زمان کار کنند."

اگر می خواهید جزئیات بیشتری در مورد رویکردهای مربوطه آنها به معاملات تامین مالی بشنوید (آنها هر دو در هاروی و میسترال و سایر شرکت ها سرمایه گذاری کرده اند). چگونه از خود محافظت می کنند در صورتی که فناوری هوش مصنوعی را که بعداً مورد سوء استفاده قرار می گیرد تأمین مالی کنند. آنچه که آنها به عنوان بزرگ‌ترین سؤالات مربوط به مدل‌های پایه امروزی مانند GPT-4 می‌دانند، و اینکه چرا گیلز اینقدر به «ارزش‌های فرانسوی» اهمیت می‌دهد، گفتگوی ما را تحلیل کنید.

با توجه به ارزشی که دارد، گیل در طول این بحث می گوید که احتمالاً در طول زمان بیشترین سرمایه گذاری را در شرکت فناوری دفاعی Anduril انجام داده است، که یکی از بنیانگذاران آن Trae Stephens در رویداد بعدی StrictlyVC ما در 29 فوریه در لس آنجلس صحبت می کند.

اگر می‌خواهید شخصاً آن را تحلیل کنید، می‌توانید در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید. رویداد ما در سانفرانسیسکو به فروش رسید (و بسیار سرگرم کننده بود). ما انتظار داریم که این نسخه بعدی نیز به فروش برسد، پس اگر می‌خواهید بیایید زیاد منتظر نمانید.

(با تشکر ویژه از Cloudflare که به ما اجازه داد از مقر زیبای آن در سانفرانسیسکو استفاده کنیم.)

خبرکاو