سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Truecaller ضبط و رونویسی تماس را به هند می آورد

شرکت شناسایی تماس گیرنده Truecaller ضبط و رونویسی تماس خود را برای کاربران پولی در هند، بزرگترین بازار این شرکت، راه اندازی کرده است. ویژگی ضبط با پشتیبانی از رونویسی انگلیسی و هندی برای کاربران ممتاز در اندروید و iOS در دسترس خواهد بود. در ژوئن 2023، این شرکت ضبط تماس را برای کاربران ممتاز در ایالات متحده معرفی کرد و اکنون در حال گسترش این ویژگی در هند است. تمایز کلیدی این است که ...

شرکت شناسایی تماس گیرنده Truecaller ضبط و رونویسی تماس خود را برای کاربران پولی در هند، بزرگترین بازار این شرکت، راه اندازی کرده است. ویژگی ضبط با پشتیبانی از رونویسی انگلیسی و هندی برای کاربران ممتاز در اندروید و iOS در دسترس خواهد بود.

در ژوئن 2023، این شرکت ضبط تماس را برای کاربران ممتاز در ایالات متحده معرفی کرد و اکنون در حال گسترش این ویژگی در هند است. تمایز کلیدی این است که به دلیل مقررات، در ایالات متحده هنگامی که کاربر شروع به ضبط می کند، گیرنده ها صدای بوق را می شنوند. در هند اینطور نخواهد بود.

اگر از Truecaller در اندروید استفاده می‌کنید، شماره‌گیر خود برنامه دکمه ضبط اختصاصی را نشان می‌دهد. برای شماره گیرهای دیگر، Truecaller یک دکمه ضبط شناور را نشان می دهد.

ضبط تماس Truecaller در اندروید

اعتبار تصویر: Truecaller

در iOS، به دلیل محدودیت های CallKit اپل، این روند کمی متفاوت است. اگر می‌خواهید تماس‌های ورودی یا خروجی را ضبط کنید، باید پس از شروع تماس به برنامه Truecaller بروید و روی ویژگی «ضبط تماس» واقع در تب جستجو ضربه بزنید. برنامه یک خط ضبط دیگر را فراخوانی می کند، و سپس باید به صورت دستی تماس ها را ادغام کنید تا ضبط شروع شود.

پس از پایان تماس، برنامه صدا را پردازش می‌کند و زمانی که رونویسی آماده شد، اعلانی ارسال می‌کند. در iOS، ضبط‌ها به صورت محلی ذخیره می‌شوند و گزینه‌ای برای ذخیره آن‌ها در iCloud وجود دارد.

Truecaller چند دوره سخت داشته است. طبق نتایج سه ماهه چهارم سال 2023، این شرکت با کاهش 4 درصدی نسبت به سال قبل، 41.14 میلیون دلار درآمد به دست آورد. درآمد سالانه این شرکت برای سال 2023 برابر با 167.34 میلیون دلار بود که کاهشی 2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد. پس از این نتایج، سهام Truecaller بیش از 15 درصد از سال تا به امروز کاهش یافته است.

نقطه درخشان این بود که کاربران فعال ماهانه آن با 11 درصد رشد به 374 میلیون و کاربران فعال روزانه با رشد 12 درصدی به 305 میلیون رسید. پایگاه کاربر در هند بیش از 70٪ از هر دو را تشکیل می دهد. در حالی که کاهش درآمد تبلیغاتی عامل کاهش درآمد کلی بود، درآمد کاربران شرکت در سه ماهه چهارم بیش از 20 درصد رشد کرد.

Truecaller امیدوار است که مشتریان تشویق شوند تا طرح پریمیوم را خریداری کنند، که از 79 روپیه (0.95 دلار) در ماه یا 529 روپیه در سال (6.38 دلار) شروع می شود، با ویژگی هایی مانند ضبط تماس.

هفته گذشته، سازمان تنظیم مقررات مخابرات هند (TRAI) توصیه هایی را برای یک سرویس شناسه تماس گیرنده به نام ارائه نام تماس (CNAP) در بالای شبکه های تلفن همراه منتشر کرد. Truecaller بيان کرد که این سرویس را رقابتی نمی بیند.

در یادداشت سرمایه گذار، کارگزار سهام Numis اخیراً اشاره کرد که Truecaller ممکن است هیچ پیشرفت سریعی را در بازار تبلیغات هند مشاهده نکند. بيان کرد که این شرکت بر افزایش درآمد مشترکان فشار می آورد.

نومیس در یادداشت او میگوید : «ما فکر می‌کنیم که Truecaller برای افزایش مشترکین عمدتاً در ایالات متحده و کاربرانی که از طریق تبلیغات عمدتاً در بازارهای منتخب در LatAm و آفریقا هزینه می‌کنند ، شروع به هزینه‌های اضافی کرده است ».

«داده‌های Truecaller و محصول iOS اکنون به خوبی به مشترکین ایالات متحده خدمات می‌دهند. قیمت ایالات متحده بالا است و جمعیت ایالات متحده بیشتر از مثلاً در هند به پرداخت ماهانه برای خدمات عادت دارند. هزینه اضافی برای تسریع رشد کاربران با بودجه تبلیغاتی در بازار از درآمد کسب شده در آن بازار فراتر نمی رود ."

خبرکاو