سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

TikTok API قابل حمل داده را پیش از مهلت قانونی DMA اروپا راه‌اندازی می‌کند

TikTok یک API قابل حمل داده را معرفی می کند تا به آن کمک کند تا با مقررات جدید اروپایی مطابقت داشته باشد که برای مهار تسلط Big Tech بر بازار از طریق تعهدات و محدودیت های مختلف طراحی شده است. اتحادیه اروپا (EU) در سپتامبر گذشته وضعیت "دروازه بان" را به شش شرکت فناوری اختصاص داد که بایتدانس مادر TikTok در کنار آلفابت، آمازون، اپل، متا و مایکروسافت در خط شلیک نظارتی قرار گرفت. در حالی ...

TikTok یک API قابل حمل داده را معرفی می کند تا به آن کمک کند تا با مقررات جدید اروپایی مطابقت داشته باشد که برای مهار تسلط Big Tech بر بازار از طریق تعهدات و محدودیت های مختلف طراحی شده است.

اتحادیه اروپا (EU) در سپتامبر گذشته وضعیت "دروازه بان" را به شش شرکت فناوری اختصاص داد که بایتدانس مادر TikTok در کنار آلفابت، آمازون، اپل، متا و مایکروسافت در خط شلیک نظارتی قرار گرفت. در حالی که TikTok/Bytedance همچنان به مخالفت با تصمیم خود مبنی بر اعطای وضعیت دروازه بان به آن می پردازد و استدلال می کند که در واقع یک رقیب است و نه یک متصدی، در حال حاضر باید با تعهدات مختلف DMA که پس از 6 مارس لازم الاجرا می شود، عمل کند.

انتقال داده ها

قابلیت حمل داده و قابلیت همکاری بخش عمده ای از مقررات DMA را تشکیل می دهد و شرکت های فناوری چندین سال است که در حال آماده سازی تلاش های خود در این زمینه هستند. TikTok، به نوبه خود، قبلاً به کاربران اجازه می داد یک نسخه از پست های خود را دانلود کنند و یک کپی از داده های خود را برای استفاده از آن در پلتفرم های دیگر درخواست کنند - اما این یک فرآیند ثابت بود که این واقعیت را در نظر نمی گرفت که داده ها دائما در حال تغییر و طراوت

پس ، API قابل حمل داده تا حدی به سمت رفع این محدودیت پیش می‌رود و به توسعه‌دهندگان شخص ثالث اجازه می‌دهد تا کانال‌هایی برای انتقال داده‌ها از TikTok به برنامه‌های خود ایجاد کنند - در صورتی که کاربر این اجازه را بدهد. این را می توان برای نقل و انتقالات مکرر یا یکبار پیکربندی کرد و برای مقابله با رویکرد سنتی "باغ دیواری" که شبکه های اجتماعی گذشته به آن مشهور بودند طراحی شده است.

از طریق API، توسعه‌دهندگان می‌توانند درخواست دسترسی به «همه داده‌های موجود» یا دسته‌های فردی از جمله پست‌ها و داده‌های نمایه TikTok، فعالیت‌ها و پیام‌های مستقیم (DMs) کنند.

API قابل حمل داده در سطح جهانی برای متقاضیان در دسترس است، اما توسعه‌دهنده باید بتواند قبل از تأیید یک «مورد استفاده کاملاً تعریف‌شده» را نشان دهد. علاوه بر این، API فقط برای کاربران در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) قابل اجرا است، پس توسعه‌دهنده باید بتواند بخش‌های بازار خود را به صورت منطقه‌ای متمایز کند.

علاوه بر این، TikTok بيان کرد که ابزار اصلی «دانلود داده‌های شما» را نیز به‌روزرسانی می‌کند، پس کاربران می‌توانند اکنون انتخاب کنند که کدام دسته از داده‌ها را می‌خواهند دانلود کنند (مثلاً DM یا پست). این به‌روزرسانی ابتدا در منطقه اقتصادی اروپا منتشر می‌شود، اما در آینده در سطح جهانی در دسترس قرار خواهد گرفت.

خبرکاو