سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

TechCrunch Space: موشک های قابل استفاده مجدد، ماهواره های قابل استفاده مجدد

سلام و به TechCrunch Space خوش آمدید. امیدوارم همه عید پاکی آرام داشته باشند، برای کسانی که جشن می گیرند. آیا می خواهید با یک نکته ارتباط برقرار کنید؟ به آریا به آدرس aria.techcrunch@gmail.com ایمیل بزنید یا به شماره 3988-937-512 برای من پیام ارسال کنید. همچنین می توانید یادداشتی را برای کل خدمه TechCrunch در tips@techcrunch.com ارسال کنید. برای ارتباطات ایمن تر ، اینجا را کلیک کنید تا با ما تماس بگیرید، که شامل دستورالعمل های SecureDrop و پیوندهایی به برنامه های ...

سلام و به TechCrunch Space خوش آمدید. امیدوارم همه عید پاکی آرام داشته باشند، برای کسانی که جشن می گیرند.

آیا می خواهید با یک نکته ارتباط برقرار کنید؟ به آریا به آدرس aria.techcrunch@gmail.com ایمیل بزنید یا به شماره 3988-937-512 برای من پیام ارسال کنید. همچنین می توانید یادداشتی را برای کل خدمه TechCrunch در tips@techcrunch.com ارسال کنید. برای ارتباطات ایمن تر ، اینجا را کلیک کنید تا با ما تماس بگیرید، که شامل دستورالعمل های SecureDrop و پیوندهایی به برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده است.

این هفته، من با دانیل فابر، مدیرعامل Orbit Fab نشستم تا در مورد اولین بندر سوخت‌گیری این شرکت که رسما وارد بازار می‌شود صحبت کنیم. برچسب قیمت؟ فقط 30000 دلار

او گفت: «SpaceX موشک‌ها را قابل استفاده مجدد کرده است، Orbit Fab ماهواره‌ها را قابل استفاده مجدد می‌کند. در دنیای امروز، اگر شما یک شرکت راکت‌سازی را اداره می‌کنید، و به سمت موشک‌های قابل استفاده مجدد کار نمی‌کنید، به بن‌بست رسیده‌اید. همین امر در مورد ماهواره‌ها نیز صدق می‌کند: اگر ماهواره‌های خود را قابل استفاده مجدد نمی‌سازید، فقط زباله‌های از پیش تعیین‌شده را در مدار قرار می‌دهید.»

اعتبار تصویر: Orbit Fab (در یک پنجره جدید باز می شود)

من از این غوطه ور شدن عمیق در مبارزات چین برای جذب شرکای بین المللی به ابتکار ایستگاه تحقیقاتی بین المللی قمری چیزهای زیادی آموختم. درک برنامه فضایی چین به عنوان یک غربی غیر چینی زبان می تواند مشکل باشد، پس من همیشه از گزارش اندرو جونز قدردانی می کنم.

موشک Y7 Long March-5 از سایت پرتاب فضاپیمای Wenchang چین در 23 فوریه 2024 بلند شد . اعتبار تصویر: Getty Images/VCG/VCG

در 1 آوریل 1960، اولین ماهواره هواشناسی توسط ناسا به فضا پرتاب شد. فکر کردن به آن عجیب است، زیرا مدار پایین زمین به سرعت در حال پر شدن از فضاپیماهایی است که داده های مفیدی را در مورد آب و هوا ارائه می دهند... اما ما باید از جایی شروع می کردیم. و ما با TIROS 1 (تلویزیون و ماهواره رصد مادون قرمز) شروع کردیم. اینم ناسا:

برنامه TIROS (ماهواره رصدی مادون قرمز تلویزیونی) اولین گام آزمایشی ناسا برای تعیین اینکه آیا ماهواره ها می توانند در مطالعه زمین مفید باشند یا خیر بود. در آن زمان، کارایی رصدهای ماهواره ای هنوز اثبات نشده بود. از آنجایی که ماهواره ها یک فناوری جدید بودند، برنامه TIROS مسائل طراحی مختلف فضاپیما را نیز آزمایش کرد: ابزار، داده ها و پارامترهای عملیاتی. هدف بهبود برنامه‌های ماهواره‌ای برای تصمیم‌گیری‌های مربوط به زمین بود، مانند "آیا باید ساحل را به دلیل طوفان تخلیه کنیم؟"

ناسا

ماهواره هواشناسی TIROS 1 ناسا. اعتبار تصویر: ناسا

خبرکاو