سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

SSD های 128 ترابایتی بیشتری عرضه می شوند زیرا تقریباً هیچ کس متوجه این راه اندازی نشد – یک کنترلر SSD دیگر که می تواند تا 128 ترابایت را پشتیبانی کند ظاهر شد و راه را برای ظرفیت های HDD هموار کرد.

(اعتبار تصویر: Phison) سامسونگ پیش‌بینی کرده است که می‌توان انتظار داشت که ظرفیت تک SSD در دهه آینده به 1PB برسد، پیش‌بینی‌ای که پیش‌بینی شرکتی بود که نمونه اولیه SSD 128 ترابایتی را در اجلاس حافظه فلش در سن خوزه در سال 2022 به نمایش گذاشت و آن را یک "محصول مقیاس پتابایت". در حالی که سامسونگ از آن زمان یک SSD 128 ترابایتی را با یک کنترلر اختصاصی راه اندازی کرده است، ...
SSD Phison X2
(اعتبار تصویر: Phison)

سامسونگ پیش‌بینی کرده است که می‌توان انتظار داشت که ظرفیت تک SSD در دهه آینده به 1PB برسد، پیش‌بینی‌ای که پیش‌بینی شرکتی بود که نمونه اولیه SSD 128 ترابایتی را در اجلاس حافظه فلش در سن خوزه در سال 2022 به نمایش گذاشت و آن را یک "محصول مقیاس پتابایت".

در حالی که سامسونگ از آن زمان یک SSD 128 ترابایتی را با یک کنترلر اختصاصی راه اندازی کرده است، و Silicon Motion دارای یک کنترلر SSD است که می تواند تا 128 ترابایت را پشتیبانی کند، SSD هایی با این اندازه به طرز ناامیدکننده ای کمیاب هستند.

در نمایشگاه CES 2024، فیسون طیفی از SSD ها و کنترلرهای SSD قابل حمل، از جمله پلت فرم X2 سازمانی SSD خود را به نمایش گذاشت. در سایت این شرکت، این SSD به عنوان "بهترین SSD سازمانی در کلاس جهان" در ظرفیت های 1.92 تا 61.44 ترابایت ذکر شده است. با این حال، چیزی که تعداد کمی از مردم متوجه آن شدند این بود که نسخه نمایش داده شده در CES با ظرفیت حداکثر 128 ترابایت فهرست شده بود.

در موردش فریاد نزده... هنوز!

اگرچه جزییات فراتر از اطلاعات موجود در دک رسانه ای فیسون که قبل از نمایش منتشر شد بسیار کمیاب است، اما می دانیم که نکات برجسته کنترلر X2 (فراتر از ظرفیت عظیم) عبارتند از:

PCIe Gen5x4 Dual-Port

فرآیند 12 نانومتری TSMC

16-کانال،

3D NAND

دستگاه های ذخیره سازی محاسباتی (CSD)

ما همچنین می دانیم که در فرم فاکتورهای U.2، E3.S عرضه خواهد شد.

فیژن علاوه بر این فاش کرد که دستگاه آن بهترین عملکرد را در هر وات ارائه می دهد و دارای سرعت خواندن متوالی بیش از 14 گیگابایت بر ثانیه، سرعت نوشتن متوالی 12 گیگابایت بر ثانیه، سرعت خواندن تصادفی 3000 هزار IOPS و سرعت نوشتن تصادفی 800 هزار IOPS است.

واضح است که فیسون هنوز در مورد X2 به‌روزرسانی شده فریاد نمی‌زند، اما این یک نشانه مثبت است که SSD‌های 128 ترابایتی به آرامی راه خود را به بازار باز می‌کنند و مطمئناً این موضوع فقط زمان خواهد بود. آنها شروع به رایج تر شدن می کنند، حتی اگر درایوهای 1PB در حال حاضر رویایی دور باقی مانده باشند.

بیشتر از TechRadar Pro

وین ویلیامز یک فریلنسر است که اخبار را برای TechRadar Pro می نویسد. او 30 سال است که درباره کامپیوتر، فناوری و وب می نویسد. در آن زمان او برای اکثر مجلات PC در بریتانیا می نوشت و تعدادی از آنها را نیز راه اندازی، ویرایش و منتشر کرد.

خبرکاو