متن خبر

Silence Laboratories، یک استارت آپ امنیت رمزنگاری، تأمین مالی می شود

Silence Laboratories، یک استارت آپ امنیت رمزنگاری، تأمین مالی می شود

شناسهٔ خبر: 454521 -
Silence Laboratories، استارت‌آپی که زیرساخت‌هایی را با استفاده از محاسبات چند جانبه (MPC) برای کمک به شرکت‌ها برای حفظ خصوصی و ایمن نگه‌داشتن داده‌ها ایجاد می‌کند، بيان کرد که یک دور سرمایه‌گذاری 4.1 میلیون دلاری جمع‌آوری کرده است.

Pi Ventures و Kira Studio با همکاری سرمایه‌گذاری اخیر، مجموع جمع‌آوری آن را به همراه سرمایه‌گذاران فرشته به 6 میلیون دلار می‌رساند. این استارت‌آپ از این بودجه برای گسترش تیم‌های خود و تقویت خط لوله تحقیق و توسعه خود استفاده خواهد کرد.

زیرساخت این استارتاپ از MPC، زیرمجموعه ای از رمزنگاری، استفاده می کند که دو یا چند طرف را قادر می سازد تا در پردازش بدون افشای اطلاعات حساس و خصوصی در اختیار سایر طرف های درگیر با یکدیگر همکاری کنند.

Silence که در سال 2021 توسط دکتر جی پراکاش (مدیرعامل)، دکتر آندری بایتز (CTO) و دکتر تونی کوئک تأسیس شد، مجموعه ای از تحقیقات و توسعه بیش از یک دهه در رمزنگاری کاربردی و امنیت برنامه است. این لباس به عنوان یک شرکت احراز هویت چند عاملی (MFA) شروع شد و تجارت خود را به ساخت یک شرکت امنیت رمزنگاری متمرکز کرد.

ما در حین صحبت با مشتریان اولیه که محصولات مبتنی بر دارایی دیجیتال می‌ساختند، یک تناسب با بازار محصول (PMF) را در مجوز و محاسبات غیرمتمرکز حفظ حریم خصوصی یافتیم و از آن زمان، ما در حال ساخت کتابخانه‌های رمزنگاری برای حل مشکل مربوط به یک واحد هستیم. پراکاش توضیح داد: نقطه شکست و افشای اسرار، چه در حالت استراحت و چه در حال استفاده.

نگرانی های مصرف کنندگان در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها در حال افزایش است و تنظیم کننده ها در سطح جهانی الزامات حفظ حریم خصوصی داده ها را افزایش می دهند. به همین دلیل، شرکت‌های بزرگ مسئول مدیریت داده‌هایی هستند که جمع‌آوری می‌کنند و از داده‌های کاربران در برابر خطر نشت توسط هکرها محافظت می‌کنند.

پراکاش گفت: "امتیاز اعتبار، تجزیه و تحلیل ریسک مالی، یا ردیابی پولشویی به روشی که امروزه کار می کند، انتظار دارد داده ها از همه منابع در یک مکان ریخته شده و سپس پردازش شوند." نهاد پردازشگر در معرض خطرات و بدهی های بزرگی قرار دارد که از همکاری ها نیز جلوگیری می کند. در مطالعات موردی متعدد مشخص شده است که اگر بتوان حریم خصوصی را تضمین کرد، همکاری های غنی تری امکان پذیر است که کیفیت داده ها و در نتیجه تجزیه و تحلیل را بهبود می بخشد.

محصولات و کاربران

این لباس سه ساله دو محصول را با استفاده از فناوری MPC ارائه می دهد: Silent Shard و Silent Compute.

Silent Shard که توسط یک شرکت حسابرسی امنیتی به نام Trail of Bits ممیزی شده است، شرکت ها و کاربران را قادر می سازد تا خطر افشای کلیدهای خصوصی حساس را محدود کرده و قوانین پیشرفته مجوز را پیاده سازی کنند. همچنین اخیراً Silent Compute را راه‌اندازی کرده است که به شرکت‌ها امکان می‌دهد در پردازش اطلاعات بدون افشای داده‌های خصوصی خود به اشخاص ثالث همکاری کنند و ضمن حفظ انطباق و اعتماد، بینش‌ها را غنی کنند.

این استارت‌آپ در مدل مجوز B2B فعالیت می‌کند که در آن کتابخانه‌های آن مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و بسته‌بندی‌ها را برای پلتفرم و بسته کاربردی-آگنوستیک ارائه می‌دهند. پراکاش به TechCrunch بيان کرد که مشتریان هدف آن شامل شرکت‌های دارایی دیجیتال، سازمان‌های مالی و مراقبت‌های بهداشتی و شرکت‌های مخابراتی هستند.

بیش از 20 مشتری سازمانی از محصولات Silence استفاده می کنند. مشتریان آن عبارتند از BitGo، MetaMask و EigenLayer که اخیراً 100 میلیون دلار از Andreessen Horowitz جمع آوری کرده است. مدیرعامل استارت‌آپ بيان کرد که مشارکت‌های بیشتری - در بخش‌های مالی، ضد پول‌شویی و مراقبت‌های بهداشتی - در آینده نزدیک است.

Silence حدود 500000 دلار درآمد مکرر سالانه ایجاد می کند. پراکاش بيان کرد که این شرکت بر اساس تعداد حساب هایی که محافظت می کند و ویژگی هایی که پشتیبانی می کند هزینه می کند.

پراکاش گفت: «قیمت‌گذاری تابعی از دسته‌بندی مشتریان است: شرکت‌های بزرگ با آپشن های خاص، کسب‌وکارهای متوسط ​​یا شرکت‌های در مراحل اولیه که نیاز به پشتیبانی اولیه دارند.»

بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری بزرگتر قابلیت‌های محاسبات چند جانبه (MPC) را از طریق خرید در دو سال گذشته در خدمات خود ادغام کرده‌اند. Coinbase در نوامبر 2021 Unbound Security، یک شرکت زیرساخت نگهبانی رمزارز متخصص در MPC را خریداری کرد. Blockdaemon، Sepior، یک شرکت امنیت دارایی دیجیتال را که خدمات مدیریت کلیدی را برای مشتریان سازمانی ارائه می‌کند، در ژوئیه 2022 خریداری کرد. پیش‌بینی می‌شود که اندازه بازار فناوری تقویت‌کننده حریم خصوصی (مانند MPC) تا سال 2033 به ارزش 25.8 میلیارد دلار برسد که 26.6 درصد بیشتر از دلار است. 2.4 میلیارد در سال 2023.

شریک موسس Kira Studio و یکی از بنیانگذاران سابق Polygon Anurag Arjun گفت: «[تیم Silence] با تخصص عمیق رمزنگاری، روی مجموعه‌ای از محصولات پیشگامانه در زمینه حفظ حریم خصوصی و زیرساخت احراز هویت کار می‌کند. زیرساخت حفظ حریم خصوصی همراه با بلاک چین و ریل های فین تک بسیار بزرگ خواهد بود.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است