سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Shadowfax با کمک مالی 100 میلیون دلاری به سرعت جلو می رود زیرا رونق تحویل فوری باعث رشد می شود

Shadowfax، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات لجستیک برای مشاغل تحویل بیش از حد محلی و بر اساس تقاضا در هند، ۱۰۰ میلیون دلار در دور جدید بودجه جمع آوری کرده است زیرا رشد سالانه ۳۵ درصدی دارد. این استارت آپ روز سه شنبه بيان کرد که TPG NewQuest دور تامین مالی سری E Shadowfax را رهبری می کند که شامل برخی تراکنش های ثانویه است. TechCrunch سال گذشته گزارش داد که TPG NewQuest در حال ارزیابی سرمایه ...

Shadowfax، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات لجستیک برای مشاغل تحویل بیش از حد محلی و بر اساس تقاضا در هند، ۱۰۰ میلیون دلار در دور جدید بودجه جمع آوری کرده است زیرا رشد سالانه ۳۵ درصدی دارد.

این استارت آپ روز سه شنبه بيان کرد که TPG NewQuest دور تامین مالی سری E Shadowfax را رهبری می کند که شامل برخی تراکنش های ثانویه است. TechCrunch سال گذشته گزارش داد که TPG NewQuest در حال ارزیابی سرمایه گذاری در Shadowfax است.

این استارت آپ بيان کرد که حامیان موجود از جمله غول تجارت الکترونیک Flipkart، Mirae Asset Venture Investments، IFC، Nokia Growth Partners، Qualcomm، Eight Roads Ventures و Trifecta Capital نیز در تامین مالی جدید شرکت کردند.

Shadowfax در حال مقابله با زیرساخت های تحویل مایل آخر کشور است. شبکه های تحویل مصرف کننده هند اغلب ناکارآمد هستند و با محیط های شهری پیچیده و کیفیت خدمات ناسازگار دست و پنجه نرم می کنند. این منجر به تأخیر، هزینه های بالا و ناامیدی به ویژه برای مشاغل کوچک می شود که در غیر این صورت قابلیت های تحویل پیچیده ای ندارند.

این استارت‌آپ که مقر آن در بنگلور است، تلاش می‌کند تا عملیات لجستیکی را با متحد کردن عناصر متفاوت در اکوسیستم آخرین مایل هند ساده‌سازی کند.

شبکه Shadowfax امروزه به بیش از 2500 شهر و بیش از 15000 کد پستی دسترسی دارد. Shadowfax می گوید که روزانه بیش از 2 میلیون بسته تحویل می دهد و بیش از 3.5 میلیون کاربر ثبت نام کرده است.

ما به عنوان یک سازمان لجستیک شخص ثالث، در 24 ماه گذشته سهم بازار فوق العاده ای به دست آورده ایم. آبیشک بانسال، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Shadowfax، در مصاحبه ای به TechCrunch بيان کرد و ما این کار را انجام داده ایم و در عین حال سودآور بوده ایم.

Shadowfax یک شبکه تدارکات و تحویل با بیش از 125000 پرسنل تحویل فعال ماهانه را اداره می کند و با شرکت های متعددی از جمله Flipkart، Meesho و بسیاری از برندهای مستقیم به مصرف کننده کار می کند. بانسال بيان کرد که این استارتاپ در طول پنج سال یک مشتری را از دست نداده است.

بانسال این رشد را به پذیرش گسترده تر تجارت سریع در هند نسبت داد که به گفته او به رشد 35 درصدی این استارتاپ کمک کرده است.

ما یک بازوی بیش از حد محلی نیز داریم و این بازوی بسیار زیادی برای شرکت‌های تجارت سریع دارد. ما با همه شرکت‌های تجارت سریع و هر برندی که نیاز به تحویل در همان روز یا فردای آن دارد، کار می‌کنیم.»

Shadowfax که در سال 2015 تأسیس شد، بیش از 220 میلیون دلار در تراکنش های اولیه و ثانویه جمع آوری کرده است.

در بیانیه ای، آمیت گوپتا، شریک و رئیس هند و آسیای جنوب شرقی در TPG NewQuest، بيان کرد Shadowfax در حال "انقلابی کردن" بخش لجستیک تجارت الکترونیک در هند است.

Shadowfax اولین سرمایه گذاری Mirae Asset در هند است و این شرکت سرمایه گذاری در هر دور بعدی شرکت کرده است.

ما معتقدیم که لجستیک برای تجارت الکترونیک و تجارت هایپرمحلی اساسی است و رشد این بازارها را امکان پذیر می کند. Ashish Dave، مدیر عامل Mirae Asset Venture Investments (هند)، در بیانیه ای گفت: Abhishek و Vaibhav به همراه تیم خود یک پلت فرم بسیار مقیاس پذیر ساخته اند و حتی در دوره های چالش برانگیز به ارائه خود ادامه داده اند.

در طول 5 سال گذشته، آنها در رشد شبکه و سازمان سرمایه گذاری کرده اند و در عین حال معیارهای مالی مناسب را نیز ارائه کرده اند.

خبرکاو