سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Qruise می خواهد هوش مصنوعی بسازد تا توسعه دستگاه کوانتومی را خودکار کند

آیا نرم افزار می تواند در کنار فیزیکدانان و مهندسان انسانی در آزمایشگاه های تحقیق و توسعه برای توسعه رایانه های کوانتومی جدید کار کند؟ این سوالی است که Qruise، یک استارت آپ در رقابت ۲۰۰ TechCrunch's Battlefield در Disrupt 2023، سعی دارد به آن پاسخ دهد. Qruise، فرعی از Forschungszentrum Jülich، یک موسسه تحقیقاتی ملی مستقر در آلمان، در حال ساخت چیزی است که بنیانگذاران آن به عنوان یک "فیزیکدان یادگیری ماشین" توصیف می کنند - نرم افزار مجهز به هوش ...

آیا نرم افزار می تواند در کنار فیزیکدانان و مهندسان انسانی در آزمایشگاه های تحقیق و توسعه برای توسعه رایانه های کوانتومی جدید کار کند؟ این سوالی است که Qruise، یک استارت آپ در رقابت ۲۰۰ TechCrunch's Battlefield در Disrupt 2023، سعی دارد به آن پاسخ دهد.

Qruise، فرعی از Forschungszentrum Jülich، یک موسسه تحقیقاتی ملی مستقر در آلمان، در حال ساخت چیزی است که بنیانگذاران آن به عنوان یک "فیزیکدان یادگیری ماشین" توصیف می کنند - نرم افزار مجهز به هوش مصنوعی که می تواند بسیاری از کارهایی را که در حال حاضر توسط فیزیکدانان جوان در آزمایشگاه های کوانتومی انجام می شود، انجام دهد.

نیکو بچرسکو، مدیر توسعه کسب‌وکار در Qruise در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت: «در قلب مشکل توسعه سخت‌افزار کوانتومی، فقدان قدرت پیش‌بینی شبیه‌سازی دستگاه در مرحله طراحی است. زمانی که با تحقیق و توسعه پیشرفته در رابط فیزیک و مهندسی مانند محاسبات کوانتومی سروکار داریم، بین عملکرد پیش‌بینی‌شده توسط شبیه‌سازی‌ها در مرحله طراحی و عملکرد واقعی فاصله وجود دارد. این به دلیل درهم تنیدگی پیچیده پدیده های فیزیکی متعدد، و عواقب قابل توجه اثرات حتی جزئی، مانند صداهای محیطی و نقص های کوچک در تولید است.

Qruise سعی می کند این شکاف را با ترکیب فناوری شبیه سازی با نتایج آزمایش های انجام شده با سخت افزار کوانتومی برطرف کند. دانشمندانی که از پلتفرم Qurise استفاده می‌کنند می‌توانند مجموعه‌ای از داده‌های آزمایشی را انتخاب کنند، سپس از Qruise بخواهند یک «دوقلو دیجیتال» ایجاد کند - یعنی یک کپی از آزمایش در شبیه‌سازی - تا با انجام آزمایش به‌طور مجازی، به آرامی «پارامترها» و کنترل‌های سخت‌افزار را بهینه کنند. بر فراز.

بچرسکو گفت، هدف ایجاد سیستمی است که اساساً بتواند یک مقاله علمی را بخواند، نتایج را در شبیه سازی بازسازی کند و در صورت لزوم، آنها را در یک آزمایش دنیای واقعی با یک دستگاه کوانتومی پیاده سازی کند.

نتیجه همکاری بین متخصصان حوزه انسانی در آزمایشگاه و پلت فرم Qruise یک شبیه‌سازی پیش‌بینی‌کننده بسیار دقیق از سیستم است - شبیه‌سازی که از آن می‌توانیم آنچه را که باید در تکرار بعدی دستگاه در حال توسعه بهبود دهیم، استخراج کنیم. بهبود عملکرد کلی، "بچرسکو گفت.

کروز

اعتبار تصویر: Qruise

ممکن است بلندپروازانه به نظر برسد. اما Qruise، که در اواخر سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، در حال حاضر کمک مالی از صندوق اعتبار سنجی هلمهولتز و یک طرح عرضه به بازار برای مقابله با چالش‌های طراحی دستگاه مربوط به کنترل کوانتومی یا دستکاری آپشن های دستگاه‌های کوانتومی برای انجام کارهای خاص دارد. وظایف

Qruise پیش درآمد است، با تیمی متشکل از ۲۰ نفر و آزمایش‌های بتا در آزمایشگاه‌های ناشناس ادامه دارد. بچرسکو ادعا می‌کند، با وجود اینکه Qruise هیچ سرمایه‌ای جمع‌آوری نکرده است، سه سال باند فرود با نرخ فعلی حدود ۲.۲۵ میلیون دلار در سال دارد.

این کمک می کند که علاقه کوانتومی بالا باشد.

بر اساس نظرسنجی سال ۲۰۲۲ که توسط استارتاپ سخت افزار کوانتومی Classiq انجام شد، ۸۳ درصد از شرکت ها قبلاً در نوعی از تحقیقات یا فناوری کوانتومی سرمایه گذاری کرده اند. نود و چهار درصد از پاسخ دهندگان گفتند که کوانتوم را برای صنعت خود مفید می بینند.

بچرسکو گفت: «از آنجایی که Qruise عمیق‌تر و عمیق‌تر به فیزیکدان یادگیری ماشین می‌پردازد، و نرم‌افزار در حال توانمندتر شدن است، ما به سرعت توانایی‌های راه‌حل‌های داخلی و رقبای مستقیم خود را تحت‌الشعاع قرار می‌دهیم. پلتفرم Qruise می‌تواند هزاران فیزیکدان جوان را در آزمایشگاه قرار دهد، که ۲۴/۷ کار می‌کنند و به تیم موجود کمک می‌کنند تا به بینش بهتری در مورد دستگاه‌های جدید خود دست یابند و پیشرفت سریع‌تری داشته باشند.»

خبرکاو