سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Prime Video به طور بی سر و صدا پشتیبانی Dolby Vision و Atmos را قطع می کند مگر اینکه هزینه ارتقای جدید آن را پرداخت کنید

(اعتبار تصویر: آمازون) چند هفته پیش، آمازون شروع به قرار دادن تبلیغات در فیدهای مشترکان Prime Video کرد . موضوع ساده بود: آمازون پول بیشتری می‌خواهد، پس اگر می‌خواهید به دریافت سرویس بدون آگهی Prime Video که سال‌ها به شما ارائه کرده است ادامه دهید، باید هزینه بیشتری بپردازید. و حالا اگر شروع به پرداخت هزینه بیشتر برای Prime Video نکنید، یک مشکل بدتر وجود دارد: از دست دادن Dolby Atmos و Dolby Vision. همانطور که توسط سایت آلمانی 4K Filme ...
زنی تبلتی با Prime Video روی صفحه در دست دارد
(اعتبار تصویر: آمازون)

چند هفته پیش، آمازون شروع به قرار دادن تبلیغات در فیدهای مشترکان Prime Video کرد . موضوع ساده بود: آمازون پول بیشتری می‌خواهد، پس اگر می‌خواهید به دریافت سرویس بدون آگهی Prime Video که سال‌ها به شما ارائه کرده است ادامه دهید، باید هزینه بیشتری بپردازید. و حالا اگر شروع به پرداخت هزینه بیشتر برای Prime Video نکنید، یک مشکل بدتر وجود دارد: از دست دادن Dolby Atmos و Dolby Vision.

همانطور که توسط سایت آلمانی 4K Filme کشف شد، و سپس توسط فوربس تأیید شد، مشترکین ردیف جدید Prime Video که با تبلیغات پشتیبانی می‌شوند، دیگر نمی‌توانند بهترین سریال‌های Prime Video و بهترین فیلم‌های Prime Video را در Dolby Atmos یا Dolby Vision پخش کنند.

همانطور که توسط فوربس توضیح داده شده است: "در حساب کاربری بدون تبلیغات، تلویزیون جعبه های تایید خود را نشان می دهد تا بگوید که نمایش در حال پخش در Dolby Vision HDR و Dolby Atmos است. اما در حساب اصلی، با تبلیغات، Dolby تلویزیون است. باکس‌های پاپ‌آپ Vision و Dolby Atmos سرسختانه وجود ندارند."

در ابتدا فکر کردم که این یک تخطئه است: مطمئناً هیچ پخش کننده ای آنقدر ضد مصرف کننده نیست که صدا و تصویر مشتریان را بدون اخطار پایین بیاورد؟ اما خیر: آمازون تأیید کرده است که این یک اشتباه نیست. چنین حرکتی می تواند منجر به این شود که آمازون شاهد اقدامات قانونی بیشتری مانند شکایت دسته جمعی در مورد معرفی تبلیغات خود باشد.

نظر: حرکت آمازون عمیقاً ضد مصرف کننده است

Verge تایید کرده است که حذف Dolby Atmos و Dolby Vision بدون خطا یا نقص فنی است. به گفته یکی از سخنگویان: "قابلیت های Dolby Vision و Dolby Atmos فقط در گزینه های بدون تبلیغات و در عناوین مرتبط موجود است. "

کلمه " enshittification " در مورد بسیاری پرتاب می شود. این اصطلاح که توسط Cory Doctorow ابداع شد، توصیف می‌کند که چگونه شرکت‌ها مشتریان را محبوس می‌کنند و سپس به آرامی اما مطمئناً محصول را پایین می‌آورند و برای ارائه آپشن های ی که از بین می‌برند، پول بیشتری طلب می‌کنند. و این به نظر می رسد یک مثال بسیار واضح از آن است. سایت های دزدان دریایی باید دست های خود را از خوشحالی می مالند.

چیزی که در مورد آن ناراحت کننده است، حذف ویژگی ها، به همان اندازه بد نیست، بلکه روشی است که آمازون این کار را انجام داده است. مثل اجاره خودرو است تا یک روز صبح متوجه شوید که شرکت خودروسازی قرارداد را تغییر داده است و اگر می‌خواهید لاستیک‌ها و فرمان خود را پس بگیرید، باید پول نقد بیشتری بپردازید.

این حرکت چیزهای زیادی در مورد نگرش آمازون به مشتریان Prime Video می گوید، هیچ کدام خوب نیست. پخش‌کننده آپشن های اصلی را به‌طور مخفیانه ، بدون هیچ اعلان یا اطلاعیه‌ای حذف کرده است، و زمانی که مردم متوجه شدند فقط شانه بالا انداخته است. و این باید شما را به تعجب وادار کند: آمازون چه ویژگی های دیگری را برای باج گیری در اختیار خواهد داشت؟ چه مدت قبل از اینکه تصمیم بگیرد مشترکین Premium باید برای پول بیشتر دوشیده شوند؟

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده

کری مارشال ( توئیتر ) نویسنده، پخش کننده، نوازنده و وسواس ابزار آشپزخانه (توئیتر) از سال 1998 در مورد فناوری می نویسد، با توصیه های حکیمانه و نظرات عجیب و غریب به انواع مجلات و وب سایت ها و همچنین نوشتن بیش از دوازده کتاب کمک می کند. کتاب خاطرات او، کری یک مرد را می کشد ، اکنون به فروش می رسد. او خواننده گروه راک گلاسوژی HAVR است.

خبرکاو