سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Pixel 8 Pro مدل‌های هوش مصنوعی گوگل را روی دستگاه اجرا می‌کند

به گفته Rick Osterloh، معاون دستگاه ها و خدمات در گوگل، Pixel 8 Pro که به تازگی معرفی شده است، اولین سخت افزاری خواهد بود که مدل های هوش مصنوعی مولد گوگل را روی دستگاه اجرا می کند. Osterloh در رویدادی امروز روی صحنه بیان کرد که تراشه Tensor G3 سفارشی Pixel 8 Pro که برای سرعت بخشیدن به حجم کاری هوش مصنوعی طراحی شده است، می‌تواند نسخه‌های «مقطر» مدل‌های تولیدکننده متن و تصویر Google را اجرا کند ...

به گفته Rick Osterloh، معاون دستگاه ها و خدمات در گوگل، Pixel 8 Pro که به تازگی معرفی شده است، اولین سخت افزاری خواهد بود که مدل های هوش مصنوعی مولد گوگل را روی دستگاه اجرا می کند.

Osterloh در رویدادی امروز روی صحنه بیان کرد که تراشه Tensor G3 سفارشی Pixel 8 Pro که برای سرعت بخشیدن به حجم کاری هوش مصنوعی طراحی شده است، می‌تواند نسخه‌های «مقطر» مدل‌های تولیدکننده متن و تصویر Google را اجرا کند تا طیف وسیعی از برنامه‌ها را تامین کند. مانند ویرایش تصویر

اوسترلو گفت: «ما از نزدیک با تیم‌های تحقیقاتی خود در سرتاسر Google کار کرده‌ایم تا از پیشرفته‌ترین مدل‌های پایه آنها استفاده کنیم و آنها را به نسخه‌ای کارآمد تبدیل کنیم که بر روی پرچم‌دار پیکسل ما اجرا شود».

به لطف مدل‌های روی دستگاه، Google موفق شد Magic Eraser را بهبود بخشد، ابزار پس پردازش خود برای لمس کردن عکس‌ها، به طوری که می‌تواند اشیاء بزرگ‌تر و افراد را بدون لک پاک کند. Osterloh او میگوید : این پاک‌کن جادویی پیشرفته، پیکسل‌های جدیدی را برای پر کردن فضاهای باقی‌مانده از هر چیزی که از یک عکس برداشته می‌شود، ایجاد می‌کند و در نتیجه تصویری با کیفیت بالاتر به پایان می‌رسد.

Osterloh ادعا می کند که زوم نیز بهتر می شود، به لطف یک مدل جدید روی دستگاه که می تواند به طور "هوشمندانه" جزئیات عکس ها را واضح و بهبود بخشد.

و مزایای پردازش روی دستگاه به ضبط صدا نیز می رسد. به زودی، برنامه ضبط Pixel 8 Pro خلاصه‌ای از ضبط‌ها را ارائه می‌کند که نکات برجسته جلسات را مرور می‌کند.

در جاهای دیگر، یک مدل زبان بزرگ که روی Pixel 8 Pro اجرا می‌شود، پاسخ‌های هوشمند را در برنامه صفحه‌کلید Gboard، Gboard ارائه می‌کند. Osterloh او میگوید که Gboard ارتقا یافته پیشنهادهای پاسخ با کیفیت بالاتر را با آگاهی کلی مکالمه بهتر ایجاد می‌کند.

Osterloh گفت، به استثنای Magic Eraser که در زمان راه اندازی در Pixel 8 Pro در دسترس است، ویژگی های AI مولد روی دستگاه در ماه دسامبر از طریق یک به روز رسانی ارائه می شود.

درباره رویداد Pixel 2023 Google در TechCrunch بیشتر بخوانید

خبرکاو