سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Notion یک برنامه تقویم مستقل راه اندازی می کند

آیا جهان به برنامه های تقویم بیشتری نیاز دارد؟ این اولین سوالی است که وقتی شنیدم Notion، سرویس فوق العاده محبوب یادداشت برداری و مدیریت پروژه، در حال راه اندازی یک سرویس تقویم مستقل است، به ذهن من خطور کرد. شاید من نباید تعجب می کردم، از آنجایی که Notion Cron، یک برنامه تقویم نسبتاً هوشمندانه طراحی شده را در سال 2022 به دست آورد. مانند ابزار زمان‌بندی و یکپارچه‌سازی مفهومی عمیق اما اختیاری. این ...

آیا جهان به برنامه های تقویم بیشتری نیاز دارد؟ این اولین سوالی است که وقتی شنیدم Notion، سرویس فوق العاده محبوب یادداشت برداری و مدیریت پروژه، در حال راه اندازی یک سرویس تقویم مستقل است، به ذهن من خطور کرد. شاید من نباید تعجب می کردم، از آنجایی که Notion Cron، یک برنامه تقویم نسبتاً هوشمندانه طراحی شده را در سال 2022 به دست آورد. مانند ابزار زمان‌بندی و یکپارچه‌سازی مفهومی عمیق اما اختیاری. این برای Mac، Windows، iOS و در وب در دسترس است. یک برنامه اندروید نیز در دست ساخت است.

همانطور که رافائل شااد بنیانگذار Cron به من گفت، او می خواست تقویمی ایجاد کند که به کاربران اجازه دهد تقویم کاری و شخصی خود را ترکیب کنند و به آنها یک منبع حقیقت واحد برای نحوه مدیریت روزشان بدهد. در حالی که Notion مدت‌هاست یک نمای تقویم برای فضاهای کاری خود داشته است، اما همیشه با برنامه‌هایی مانند Google Calendar که اولین تقویم خارجی است که Notion Calendar با آن ادغام می‌شود (با سایرین که بعداً عرضه خواهند شد) قطع شده است.

اعتبار تصویر: مفهوم

شایان ذکر است که Notion Calendar یک سرویس کاملاً مستقل است و اگر فقط به دنبال یک سرویس تقویم هوشمند هستید، می توانید به راحتی از یکپارچه سازی Notion چشم پوشی کنید. با این حال، اگر کاربر Notion هستید و شاید حتی از Notion به عنوان بخشی از گردش کار تیم خود استفاده کنید، Notion Calendar به شما امکان می دهد اسناد Notion خود را به یک رویداد تقویم پیوست کنید، که امیدواریم اطمینان حاصل شود که همه قبل از پیوستن به جلسه مطالب را می خوانند و خواهند بود. در همان صفحه.

اعتبار تصویر: مفهوم

می‌توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که اطلاعات تاریخ را بین Notion و Notion Calendar همگام‌سازی کند. پس ، اگر از Notion برای پیگیری وظایف استفاده می‌کنید، می‌توانید از Notion Calendar برای برنامه‌ریزی زمان‌هایی برای مراقبت از آن‌ها استفاده کنید. متوجه شدم که این ابزار مفیدی برای انجام برخی از تایم‌باکس‌های اولیه است، اگرچه همانطور که Schaad قبل از راه‌اندازی امروز با او صحبت کردم، بيان کرد ، انجمن Notion نسبتاً خلاق است و مطمئناً راه‌های خاص خود را برای استفاده حداکثری خواهد یافت. از این ویژگی

طراحی در سمت مینیمالیستی قرار دارد و نشانه های خود را از خود Notion گرفته است، با کمی از تقویم اپل، با هر دو حالت روشن و تاریک برای لذت تماشای شما در دسترس است.

اعتبار تصویر: مفهوم

این تقویم همچنین با Google Meet و Zoom یکپارچه شده است و به زودی از سایر خدمات جلسه آنلاین پشتیبانی می کند. کاربران می‌توانند مستقیماً از طریق اعلان‌های تقویم به این جلسات بپیوندند و به آن‌ها اجازه می‌دهد از مواردی که اغلب با چند کلیک در بسیاری از برنامه‌های تقویم دیگر صرف می‌کنند بگذرند.

با این حال، یکی از جذاب ترین ویژگی ها، امکان استفاده از Notion Calendar به عنوان جایگزینی برای سرویس زمان بندی مانند Calendly است. مجموعه ویژگی در اینجا هنوز کمی ابتدایی است، اما تیم Notion تازه شروع کرده است. برای مثال، برخلاف Calendly، نمی‌توانید برنامه‌های تکرار شونده را تنظیم کنید، اما من متوجه نشدم که این مشکل وجود دارد. در عوض، شما به سادگی روی «در دسترس بودن اشتراک‌گذاری» کلیک کنید و زمان‌هایی را که می‌خواهید برای این جلسه در دسترس قرار دهید، در تقویم خود بکشید و رها کنید. اکنون، همیشه یک قدرت پویایی عجیب در بازی با سرویس‌هایی مانند Calendly وجود دارد، پس من از این واقعیت خوشم می‌آید که Notion Calendar همچنین می‌تواند به سادگی یک نسخه مکتوب از در دسترس بودن شما را به شما ارائه دهد [«امروز چهارشنبه 17 ژانویه، ساعت 10:30 صبح، هر زمان 30 دقیقه طول می‌کشد. – ساعت 12 بعد از ظهر (PST) برای شما کار می کند؟»] که سپس می توانید آن را در یک ایمیل کپی کنید - همه اینها در حالی است که خود برنامه تقویم آن زمان ها را متوقف می کند. این ساده است، اما کار می کند.

اعتبار تصویر: مفهوم

در Mac، Notion Calendar شامل یک نوار منو است که تمام جلسات آینده را به شما نشان می دهد. Schaad به من بيان کرد که ایده اینجا این است که به کاربران اجازه دهیم روی کارهای فعلی خود متمرکز بمانند زیرا نوار منو دقیقاً به شما می گوید که جلسه بعدی چه زمانی شروع می شود. در ویندوز، این اطلاعات در سینی سیستم قرار می گیرد، جایی که به طور قابل مقایسه پنهان است. شاید این مورد استفاده خوبی برای آن دسته از ویجت های ویندوز 11 باشد که همیشه وجودشان را فراموش می کنم.

در مورد موبایل: من فقط زمان بسیار کمی داشتم تا نسخه iOS را امتحان کنم، پس بهترین چیزی که در این مرحله می توانم بگویم این است که نرم افزار اجرا می شود، اما بیشتر شبیه یک برنامه همراه است تا یک نسخه کامل موبایل دسکتاپ و برنامه های وب شما به راحتی می توانید رویدادهای آینده خود را ببینید و رویدادهای جدید اضافه کنید، اما ویژگی های برنامه ریزی پیشرفته هنوز در حال حاضر وجود ندارد.

یکی از چیزهایی که Notion نمی تواند در مورد آن کاری انجام دهد، این است که برای بسیاری از کاربران شرکتی، این به بخش فناوری اطلاعات آنها بستگی دارد که پشتیبانی از خدمات شخص ثالث مانند Notion را فعال کنند. به همان اندازه که می‌خواهم بتوانم تقویم‌های شخصی و کاری خود را همگام‌سازی کنم، برای مثال، طبق قوانین فعلی که توسط صاحبان شرکت‌های ما در یاهو تنظیم شده است، بهترین کار این است که فید زمانی که مشغول هستم را با حساب شخصی‌ام همگام‌سازی کنم. اگر اینطور نبود، فکر می کنم به Notion Calendar مهاجرت می کردم.

همانطور که Akshay Kothari یکی از بنیانگذاران Schaad و Notion به من گفتند، چشم انداز کلی در اینجا این است که یک لایه زمانی را برای هر جنبه ای از سرویس، بدون توجه به یادداشت ها یا پروژه ها، ایجاد کنیم. این دقیقاً چه شکلی خواهد بود باید دید. با این حال، در حال حاضر، این تیم با اصول اولیه هر برنامه تقویم خوب شروع کرده و سپس قصد دارد بر روی آن بسازد. شایان ذکر است که این اولین محصول مستقل Notion خارج از خدمات پرچمدار آن است و این شرکت به وضوح به آن به عنوان یک سرمایه گذاری بزرگ نگاه می کند. البته این شرکت همچنین امیدوار است که این تقویم ممکن است کاربران جدیدی را به اکوسیستم کلی Notion وارد کند، در حالی که به کاربران فعلی دلایل بیشتری برای ماندن در پلتفرم می دهد.

خبرکاو