سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

ICYMI: 8 داستان بزرگ فناوری هفته، از Google I/O 2024 تا هزارمین وردل

یک هفته دیگر پر از نکات برجسته بود (اعتبار تصویر: Google / Porsche / Rabbit / Keurig) این هفته خبری از اخبار فناوری نبوده است، اما ما موفق شده ایم (تقریباً) با همه چیزهایی که اتفاق افتاده است همراه باشیم: از نوآوری های هوش مصنوعی گرفته تا لپ تاپ های اپل ، از اندروید 15 تا پورشه جدید، چیزهای زیادی برای پردازش وجود دارد. . با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانیم شما را ببخشیم که یک یا دو ...
گرافیک ICYMI
یک هفته دیگر پر از نکات برجسته بود (اعتبار تصویر: Google / Porsche / Rabbit / Keurig)

این هفته خبری از اخبار فناوری نبوده است، اما ما موفق شده ایم (تقریباً) با همه چیزهایی که اتفاق افتاده است همراه باشیم: از نوآوری های هوش مصنوعی گرفته تا لپ تاپ های اپل ، از اندروید 15 تا پورشه جدید، چیزهای زیادی برای پردازش وجود دارد. .

با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانیم شما را ببخشیم که یک یا دو مورد از بزرگترین داستان‌های داغ هفته را از دست داده‌اید - جایی که این جمع‌بندی «در صورتی که آن را از دست دادید» وارد می‌شود. می‌توانید دوباره در جریان باشید. فقط چند دقیقه

ما شما را در همان مکان، در همان زمان هفته آینده برای یک ICYMI دیگر خواهیم دید. اخبار فناوری ممکن است تا آن زمان کمی کند شده باشد ... اما ما در آن شک داریم.

8. TCL تلویزیون مینی ال ای دی نسل بعدی فوق درخشان خود را به نمایش گذاشت

TCL X11H جدید (اعتبار تصویر: TCL)

TCL X11H تازه رونمایی شده مطمئناً توجه ما را به خود جلب کرده است - شاید به دلیل حداکثر روشنایی باورنکردنی 6500 نیت که ارائه می دهد و همچنین اندازه های تا 98 اینچ و 14112 مناطق کم نور LED مینی.

این یک هیولای مطلق یک تلویزیون است، و با وجود این همه روشنایی اضافی، در واقع نسبت به تلویزیون هایی که از نور پس زمینه مینی ال ای دی معمولی استفاده می کنند، انرژی کارآمدتر است. همچنین با توجه به فناوری های موجود در آن، به طرز شگفت انگیزی نازک است.

در حال حاضر، این تلویزیون فقط در چین موجود است، پس ما هیچ جزئیاتی در مورد قیمت یا در دسترس بودن گسترده تر نداریم. با این حال، انتظار داشته باشید که مبلغ قابل توجهی برای TCL X11H بپردازید – و همچنین به فضای دیواری زیادی برای آن نیاز خواهید داشت.

7. ما در مورد یک ارتقاء کلیدی مک بوک ایر M3 مطلع شدیم

مک بوک ایر جدید 13 اینچی با M3 <a href= که در یک کافه استفاده می شود" class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bP7aCHjt2avL4Gsa2YcF8V-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bP7aCHjt2avL4Gsa2YcF8V-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bP7aCHjt2avL4Gsa2YcF8V-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bP7aCHjt2avL4Gsa2YcF8V-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bP7aCHjt2avL4Gsa2YcF8V-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bP7aCHjt2avL4Gsa2YcF8V-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bP7aCHjt2avL4Gsa2YcF8V.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bP7aCHjt2avL4Gsa2YcF8V.jpg">

جدیدترین مک بوک ایر اپل (اعتبار تصویر: آینده)

یکی از ناامیدی‌ها در مورد مدل پایه M2 MacBook Air، درایو SSD (نسبتا) کندی بود که همراه آن بود – اما به نظر می‌رسد این مشکلی است که اپل با معرفی نسخه M3 آن را برطرف کرده است.

بر اساس برخی از معیارهای دقیق، به نظر می رسد که سرعت SSD به جایی که باید در M3 MacBook Air سطح پایه (مک با 256 گیگابایت فضای ذخیره سازی) باشد، بازگشته است. شاید جای تعجب نباشد که اپل به این تغییر اشاره نکرده است.

ما به شدت تحت تأثیر همه چیزهایی که M3 MacBook Air ارائه کرده است، شده ایم، و این فقط تفکر ما را تأیید می کند که این بهترین ارتقاء لپ تاپ برای اکثر مردم در حال حاضر است. برای اطلاعات بیشتر ، تحلیل کامل MacBook Air 13 اینچی M3 ما را بخوانید.

6. ما غلاف قهوه K-Rounds جدید بدون پلاستیک Keurig را دیدیم

کریگ کی راند

Keurig K-Rounds جدید (اعتبار تصویر: آینده)

سیستم‌های قهوه تک‌نفره به‌طور مشخص نسبت به محیط‌زیست غیردوستانه هستند - به تمام آن فنجان‌های دور ریختنی پلاستیکی فکر کنید - اما Keurig اکنون آماده ارائه آینده پایدار صنعت با معرفی K-Rounds است.

این غلاف های پلاستیکی و بدون آلومینیوم اساساً فقط قهوه هستند و با یک لایه بسیار نازک آلژینات، یک ماده گیاهی، در کنار هم قرار می گیرند. تنها چیزی که در انتها باقی می ماند یک پوسته آسیاب شده قهوه است که می تواند کمپوست شود.

ما غلاف های قهوه جدید K-Round و همچنین Alta Brewer را دیده ایم: دستگاه جدیدی که به صورت سفارشی برای پردازش بدنه های جدید ساخته شده است. امید این است که بتوانیم در نیم میلیارد تن ضایعات کپسول قهوه که هر سال تولید می‌شود، فروکش کنیم.

5. پورشه تایکان توربو GT با کمک اپل رونمایی شد

تصویری <a href= از اپل ویژن پرو استفاده شده با پورشه تایکان" class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xmv9Dezn6dpGAo8b7TpVEQ-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xmv9Dezn6dpGAo8b7TpVEQ-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xmv9Dezn6dpGAo8b7TpVEQ-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xmv9Dezn6dpGAo8b7TpVEQ-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xmv9Dezn6dpGAo8b7TpVEQ-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xmv9Dezn6dpGAo8b7TpVEQ-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xmv9Dezn6dpGAo8b7TpVEQ.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/xmv9Dezn6dpGAo8b7TpVEQ.jpg">

اپل با پورشه ملاقات می کند (اعتبار تصویر: پورشه / کریس هال)

پورشه تایکان توربو GT پویاترین خودروی این سری تا به امروز است و نسخه وایساچ این وسیله نقلیه در حال شکستن رکوردهای دور برای اثبات اعتبار خود به عنوان یک سرعت‌سنج فوق‌العاده است.

در ویدئوی تبلیغاتی که پورشه منتشر کرد، نکته قابل توجه دیگری نیز وجود داشت: الیور بلوم، مدیر عامل پورشه، در حال تماشای تایکان توربو GT در حال عمل در واقعیت گفت ه، با کمک هدست اپل ویژن پرو .

سخنان زیبای زیادی از پورشه در مورد اپل و بالعکس. این یکی از بهترین نمایش‌های فناوری پیشرفته در ویژن پرو است که تا به امروز دیده‌ایم – و این خودرو نیز بد نیست.

4. دمو جذاب دیگری برای Rabbit R1 ظاهر شد

دستگاه Rabbit r1

The Rabbit R1 (اعتبار تصویر: Rabbit)

Rabbit R1 بدون شک یکی از گجت‌های سال است: هنوز برای مشتریان ارسال نشده است، اما این ایده که یک کامپیوتر قابل حمل جیبی می‌تواند چه باشد، به هوش مصنوعی می‌پردازد.

در حالی که منتظر ارسال پیش‌سفارش هستیم، جسی لیو، بنیانگذار و مدیر عامل Rabbit، ویدئویی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که نشان می‌دهد R1 در حال عمل و یادداشت برداری است. پس از اتمام ضبط، می‌توانید رونویسی کامل و خلاصه‌ای از آنچه گفته شده است با هوش مصنوعی دریافت کنید.

به نظر می رسد که هنوز لبه های ناهمواری برای صاف کردن Rabbit R1 وجود دارد، اما حتی این نمایش کوتاه نشان می دهد که جعبه نارنجی کوچک چه توانایی هایی دارد. ما مشتاقانه منتظریم تا خودمان آن را امتحان کنیم.

3. Wordle هزارمین پازل خود را جشن گرفت

لوگوی Wordle با متن زیر آن <a href= به عنوان 1000th Wordle، روی پس‌زمینه خاکستری" class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YxH4xdtSAK6ivpqjqB9u6K-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YxH4xdtSAK6ivpqjqB9u6K-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YxH4xdtSAK6ivpqjqB9u6K-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YxH4xdtSAK6ivpqjqB9u6K-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YxH4xdtSAK6ivpqjqB9u6K-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YxH4xdtSAK6ivpqjqB9u6K-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YxH4xdtSAK6ivpqjqB9u6K.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YxH4xdtSAK6ivpqjqB9u6K.jpg">

(اعتبار تصویر: نیویورک تایمز)

بازی محبوب پنج حرفی جهان در این هفته، زمانی که Wordle هزارمین نسخه خود را جشن گرفت، به نقطه عطفی رسید. نیویورک تایمز که مالک Wordle است، این مناسبت را با روشن کردن ساختمان امپایر استیت در رنگ‌های سبز، زرد و سفید بازی، در حالی که میلیون‌ها بازیکن در سراسر جهان با تکمیل پازل ادای احترام کردند، مشخص کرد. (و اگر در این زمینه به کمک نیاز دارید، صفحه نکات روزانه Wordle امروز ما را تحلیل کنید.)

آیا همچنان در 2000 قوی خواهد بود؟ ما در مقابل آن شرط بندی نمی کنیم. برای بازی‌ای که دقیقاً با هیاهوی صفر در ژوئن 2021 عرضه شد، سفر وردل کمی باورنکردنی بوده است و ما مطمئناً هنوز برای مدت طولانی بازی خواهیم کرد.

2. طبق گزارش ها، مارول سه دنباله فیلم را رها کرد

بازیگران فیلم Eternals Marvel شامل ریچارد مدن، سلما هایک و جما چان هستند

ممکن است دیگر از این خدمه نبینیم (اعتبار تصویر: Disney/Marvel Studios)

در حال حاضر مدیر اجرایی مارول بودن نمی تواند خیلی سرگرم کننده باشد، زیرا تجارت پردرآمد فیلم های ابرقهرمانی همچنان رو به کاهش است. شاید بیشتر ما آماده باشیم که چیز دیگری بر صفحه نمایش هایمان چه کوچک و چه بزرگ تسلط یابد.

گزارش جدید این هفته حاکی از آن است که دنباله‌های Ant-Man ، Captain Marvel و Eternals همگی ساخته شده‌اند – که شاید تعجب‌آور نباشد، از آنجایی که آخرین اکران‌های اخیر تحت این عناوین در باکس آفیس چقدر ضعیف عمل کرده‌اند.

هنوز هیچ‌کدام از این موارد تأیید نشده است، اما طرفدارانی که مشتاق بودند ببینند این داستان‌ها به کجا می‌رسند – و چگونه هری استایلز در نقش اروس در Eternals 2 پیش می‌رود، به‌صورت آنلاین ابراز ناامیدی کرده است.

1. ما متوجه شدیم که Google I/O 2024 چه زمانی برگزار می شود

Google I/O 2024

I/O برای یک سال دیگر بازگشته است (اعتبار تصویر: Google)

Google I/O همیشه یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای تقویم فناوری است، و قسمت امسال در 14 مه آغاز می‌شود – این روزی است که سخنرانی‌های کلیدی را در مورد تمام سخت‌افزار و نرم‌افزار Google که در مسیر بقیه قرار دارند، خواهیم شنید. سال 2024.

مطمئناً در مورد آنچه در اندروید 15 در دسترس است خواهیم شنید، در حالی که شایعات (و تاریخ گذشته) نشان می‌دهند که ممکن است یک رونمایی بزرگ از Pixel 8a ، گوشی میان‌رده اندروید بعدی گوگل نیز داشته باشیم.

جدای از آن، انتظار هوش مصنوعی را داشته باشید – هوش مصنوعی بسیار زیاد. گوگل نمی‌خواهد در این زمینه از رقبای خود عقب بماند، پس به احتمال زیاد اعلامیه‌های زیادی درباره ویژگی‌ها و ادغام‌های جدید هوش مصنوعی وجود خواهد داشت. تا یکی دو ماه دیگر بیشتر متوجه خواهیم شد.

مشارکت کننده آزاد

دیو یک روزنامه نگار مستقل در زمینه فناوری است که بیش از دو دهه در مورد ابزارها، برنامه ها و وب می نویسد. در استوکپورت، انگلستان، در TechRadar او را خواهید دید که اخبار، ویژگی‌ها و بررسی‌ها را پوشش می‌دهد، به‌ویژه برای تلفن‌ها، تبلت‌ها و پوشیدنی‌ها. دیوید برای اطمینان از اینکه پوشش اخبار فوری ما در تعطیلات آخر هفته بهترین است، در Gizmodo، T3، PopSci و چند مکان دیگر به‌علاوه، خطوط فرعی دارد، و همچنین سال‌هاست که کارهایی مانند PC Explorer و The Hardware Handbook را ویرایش می‌کند.

خبرکاو