متن خبر

Google.org برنامه شتاب دهنده هوش مصنوعی 20 میلیون دلاری را راه اندازی کرد

Google.org برنامه شتاب دهنده هوش مصنوعی 20 میلیون دلاری را راه اندازی کرد

شناسهٔ خبر: 460654 -
Google.org، شاخه خیریه گوگل، در حال راه اندازی یک برنامه جدید برای کمک به تامین مالی سازمان های غیرانتفاعی در حال توسعه فناوری است که از هوش مصنوعی مولد استفاده می کند.

این برنامه که Google.org Accelerator: Generative AI نامیده می شود، با کمک مالی 20 میلیون دلاری تامین می شود و شامل 21 سازمان غیرانتفاعی برای شروع می شود، از جمله Quill.org، شرکتی که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای بازخورد نوشتن دانش آموزان ایجاد می کند، و بانک جهانی، که ساخت یک برنامه هوش مصنوعی مولد برای دسترسی بیشتر به تحقیقات توسعه.

علاوه بر بودجه، سازمان‌های غیرانتفاعی در برنامه شتاب‌دهنده شش هفته‌ای به آموزش‌های فنی، کارگاه‌ها، مربیان و راهنمایی‌های یک «مربی هوش مصنوعی» دسترسی خواهند داشت. و از طریق برنامه مشارکت Google.org، تیم‌هایی از کارمندان Google با سه سازمان غیرانتفاعی - تارجیملی، Benefits Data Trust و mRelief - به‌طور تمام وقت تا شش ماه کار خواهند کرد تا به راه‌اندازی ابزارهای مولد AI پیشنهادی خود کمک کنند.

ترجیملی قصد دارد از هوش مصنوعی برای ترجمه زبان برای پناهندگان استفاده کند، در حالی که Benefits Data Trust از هوش مصنوعی برای ایجاد دستیارانی استفاده می کند که از کارمندان پرونده برای کمک به متقاضیان کم درآمد برای ثبت نام در مزایای عمومی پشتیبانی می کند. در همین حال، mRelief در حال طراحی ابزاری برای ساده‌سازی فرآیند درخواست مزایای اسنپ ایالات متحده است.

آنی لوین، مدیر حمایت جهانی در Google.org در یک پست وبلاگی گفت: "هوش مصنوعی مولد می تواند به تیم های تاثیر اجتماعی کمک کند تا در خدمت به جوامع خود سازنده تر، خلاق تر و موثرتر باشند." «دریافت‌کنندگان بودجه Google.org گزارش می‌دهند که هوش مصنوعی به آنها کمک می‌کند در یک سوم مواقع با تقریباً نیمی از هزینه به اهداف خود دست یابند.»

بر اساس یک نظرسنجی PwrdBy، 73 درصد از سازمان‌های غیرانتفاعی معتقدند که نوآوری هوش مصنوعی با مأموریت‌های آنها همسو است و 75 درصد معتقدند که هوش مصنوعی زندگی آنها را آسان‌تر می‌کند، به‌ویژه در زمینه‌هایی مانند دسته‌بندی اهداکنندگان، وظایف معمول دفتر پشتیبان و طرح‌های «ماموریت محور». اما موانع قابل توجهی برای سازمان‌های غیرانتفاعی وجود دارد که به دنبال ساخت راه‌حل‌های هوش مصنوعی یا استفاده از محصولات شخص ثالث هستند - عمدتاً هزینه، منابع و زمان.

در این پست وبلاگ، لوین از نظرسنجی Google.org استناد می کند که به طور مشابه نشان می دهد، در حالی که از هر پنج سازمان غیرانتفاعی، چهار سازمان فکر می کنند که هوش مصنوعی مولد ممکن است برای کارشان قابل استفاده باشد، تقریباً نیمی از آنها در حال حاضر به دلیل طیف وسیعی از موارد داخلی و داخلی از این فناوری استفاده نمی کنند. موانع خارجی او گفت: «[این سازمان‌های غیرانتفاعی] فقدان ابزار، آگاهی، آموزش و بودجه را بزرگ‌ترین موانع پذیرش می‌دانند.

به طور دلگرم کننده، تعداد استارت آپ های غیرانتفاعی متمرکز بر هوش مصنوعی شروع به افزایش کرده است.

شتاب دهنده غیرانتفاعی Fast Forward بيان کرد که امسال بیش از یک سوم متقاضیان آخرین کلاس آن شرکت های هوش مصنوعی بودند. و Crunchbase گزارش می‌دهد که به‌طور گسترده‌تر، ده‌ها سازمان غیرانتفاعی در سرتاسر جهان کار خود را در مورد رویکردهای اخلاقی به هوش مصنوعی اختصاص می‌دهند، مانند آزمایشگاه اخلاق هوش مصنوعی AlgorithmWatch، کلینیک خواندن مجازی JoyEducation، و گروه حامی حفاظت از محیط زیست Earth05.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است