متن خبر

Google پایگاه دانش Stack Overflow را برای Google Cloud به Gemini می‌آورد

Google پایگاه دانش Stack Overflow را برای Google Cloud به Gemini می‌آورد

شناسهٔ خبر: 454590 -
سایت توسعه‌دهنده پرسش و پاسخ Stack Overflow امروز برنامه جدیدی را راه‌اندازی می‌کند که به شرکت‌های هوش مصنوعی اجازه می‌دهد از طریق یک API جدید به نام OverflowAPI به پایگاه دانش خود دسترسی پیدا کنند. شریک راه اندازی برای این، گوگل است که از داده های Stack Overflow برای غنی سازی Gemini برای Google Cloud و ارائه پاسخ های Stack Overflow معتبر در کنسول Google Cloud استفاده می کند. در همین حال، Stack Overflow با گوگل همکاری خواهد کرد تا آپشن های مبتنی بر هوش مصنوعی را به پلتفرم خود بیاورد، فرآیندی که از سال گذشته با راه‌اندازی OverflowAI آغاز شده بود.

Google و Stack Overflow قصد دارند پیش‌نمایش این ادغام‌ها را در کنفرانس Google Cloud Next در ماه آوریل مشاهده کنند.

بر کسی پوشیده نیست که سرویس‌های مبتنی بر محتوا مانند Stack Overflow (و همچنین Reddit، مؤسسات انتشاراتی و غیره) می‌خواهند زمانی که مدل‌های زبان بزرگ داده‌های آنها را دریافت می‌کنند، پول دریافت می‌کنند. در حالی که گوگل و Stack Overflow در مورد شرایط مالی این مشارکت بحث نمی کنند، شایان ذکر است که این یک مشارکت انحصاری نیست.

پراشانت چاندراسکار، مدیرعامل Stack Overflow به من گفت: «شیوه ای که ما در مورد آن با Google فکر می کنیم، برای همه مشکلاتی که قصد داریم برای کاربران حل کنیم، بسیار خاص است. شرکت‌های دیگر - تعداد ورودی‌هایی که ما از شرکت‌هایی از انواع مختلف که در حال آزمایش با آموزش LLM هستند، با محصولات هوش مصنوعی - شرکت‌های ابری و شرکت‌های غیر ابری که به دنبال تبدیل شدن به شرکت‌های ابری هستند، شگفت‌انگیز بوده است - انواع افرادی که سعی می کنیم از داده های ما به روش های بسیار بسیار قدرتمندی استفاده کنیم. این برنامه، این برنامه OverflowAPI، کاملاً در دسترس همه شرکا است تا با ما کار کنند.

دنیایی که در آن همه توسعه دهندگان می توانند پاسخ های خود را از یک ربات چت هوش مصنوعی دریافت کنند، همچنین دنیایی است که توسعه دهندگان بسیار کمتری برای پرسیدن و پاسخ به وب سایت Stack Overflow مراجعه می کنند (و آنها را در کد خود کپی و جایگذاری می کنند). چاندراسکار وقتی از او در این مورد پرسیدم به من گفت: «ما می‌خواهیم هر کجا که توسعه‌دهنده است باشیم. و در حالی که او اذعان می کند که معتقد است گردش کار توسعه دهندگان به دلیل این ابزارهای هوش مصنوعی تغییر خواهد کرد، او همچنان معتقد است که نیاز به یک پایگاه دانش قابل اعتماد از پاسخ های معتبر وجود دارد. او بيان کرد که چشم انداز نهایی در اینجا «این است که انسان ها و هوش مصنوعی کنار هم قرار گیرند» و اطمینان حاصل شود که توسعه دهندگان می توانند به پاسخ های ابزارهای هوش مصنوعی اعتماد کنند، زیرا آنها از پایگاه دانش ایجاد شده توسط متخصصان موضوعی مشتق شده اند.

همچنین شایان ذکر است که این فقط در مورد هوش مصنوعی نیست. Google همچنین Stack Overflow را مستقیماً به کنسول Google Cloud می آورد و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که پاسخ ها را ببینند و از همان جا سؤال بپرسند.

گیب مونروی، معاون توسعه‌دهنده Google برای Google Cloud، توضیح داد: «می‌توانید تصور کنید که به کنسول Google Cloud بروید، یک پرسش را تایپ کنید، و در کنار همه پاسخ‌های خاص Google، پاسخ‌های اختصاصی Stack Overflow را مشاهده کنید». . این دو چیز از دیدگاه تجربه توسعه دهنده شروع به ادغام با هم خواهند کرد. اکنون، این واقعاً مهم است، زیرا معنای آن این است که توسعه‌دهندگان تجربه‌ای روان دارند. آنها مجبور نیستند به شکار بروند و در سایت های مختلف کلیک کنند. هر چیزی که آنها می خواهند، پرسش ها و پاسخ های Stack Overflow، و همچنین پاسخ های سؤالات خاص Google Cloud، همه در یک نقطه هستند.

او همچنین بيان کرد که پاسخ‌های Gemini شامل نقل‌قول هستند، پس توسعه‌دهندگان می‌توانند صحت نتایج را تحلیل کنند.

در سمت Stack Overflow، ایده استفاده از Gemini از طریق پلتفرم Vertex AI گوگل است. در حال حاضر، تیم در حال ارزیابی ظاهری است، اما می‌توانید پشتیبانی از هوش مصنوعی را در فرآیندهای پرسش‌پرسی و تعدیل تصور کنید، برای مثال، و همچنین در قالب یک دستیار که می‌تواند به سؤالات موجود در سایت پاسخ دهد.

Stack Overflow ارزش خود را از داشتن این پایگاه کاربری گسترده از کاربران متخصص و در حال حاضر بیش از یک دهه پرسش و پاسخ در مورد تقریباً هر مشکل علوم رایانه ای به دست می آورد (و در حالی که Stack Overflow همچنین شبکه ای از سایت های مشابه را در مورد موضوعات دیگر اجرا می کند، تمرکز در حال حاضر در سایت توسعه‌دهنده پرچم‌دار خود قرار دارد). چاندراسکار بيان کرد که بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که این کیفیت بالا باقی می‌ماند و با پاسخ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با کیفیت پایین رقیق نمی‌شود. تا حدی، به همین دلیل است که گوگل عناصر انسانی پلتفرم Stack Overflow را ادغام می کند.

ما قصد داریم کیفیت را فوق العاده بالا نگه داریم. از نظر کیفیت و دقت، قرار است بهترین از بهترین ها باشد.» او استدلال کرد که مانع ورود برای پرسیدن سؤال برای بسیاری از توسعه دهندگان بسیار کمتر خواهد بود زیرا آنها با Gemini در تعامل خواهند بود، نه گروهی از برنامه نویسان صاحب نظر. شما کمی از بهترین های هر دو جهان را دریافت می کنید، که فوق العاده است. » او گفت.

مونروی گوگل نیز به طور مشابه بر اهمیت عنصر انسانی در همه این موارد تاکید کرد. «از آنجایی که تیم Stack [Overflow] به دنبال استفاده از Gemini برای ارائه آپشن های جدید است، اطمینان حاصل کند که آنچه را که زیبا و بکر در مورد روشی که Stack Overflow برای سال‌ها به جامعه توسعه‌دهندگان خدمات ارائه کرده است، مختل نمی‌کند – این مقدس.»

به گفته مونروی، در دراز مدت، گوگل ممکن است از این مشارکت برای بهبود مدل تکمیل کد خود که در حال حاضر کدی نامیده می شود، استفاده کند.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است