سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Goodnotes یک استارت آپ خلاصه ویدیویی مبتنی بر هوش مصنوعی را بدست می آورد زیرا فراتر از آموزش به نظر می رسد

استارت‌آپ یادداشت‌برداری Goodnotes مستقر در لندن امروز اعلام کرد که در حال خرید استارت‌آپ کره‌ای Dropthebit است که ابزار جمع‌بندی جلسات و ویدیویی به نام Traw را اداره می‌کند. با این اکتساب، Goodnotes به دنبال حرکت فراتر از کلاس های درس و کشف ابزارهای بهره وری برای حرفه ای ها است. به عنوان بخشی از این معامله، هر سه بنیانگذار Dropthebit به Goodnotes نقل مکان خواهند کرد. ...

استارت‌آپ یادداشت‌برداری Goodnotes مستقر در لندن امروز اعلام کرد که در حال خرید استارت‌آپ کره‌ای Dropthebit است که ابزار جمع‌بندی جلسات و ویدیویی به نام Traw را اداره می‌کند. با این اکتساب، Goodnotes به دنبال حرکت فراتر از کلاس های درس و کشف ابزارهای بهره وری برای حرفه ای ها است.

به عنوان بخشی از این معامله، هر سه بنیانگذار Dropthebit به Goodnotes نقل مکان خواهند کرد. به علاوه، Traw در وب سایت خود بيان کرد که ابزار آن در ماه فوریه خاموش می شود، اما به مشتریان فعلی اجازه می دهد داده های خود را صادر کنند.

Dropthebit، که در سال 2020 تأسیس شد و تا به امروز یک میلیون دلار جمع‌آوری کرده بود، با راه‌اندازی یک راه‌حل تخته سفید در سال 2022 شروع به کار کرد. این ابزار طی یک سخنرانی یا یک جلسه، فعالیت‌ها را روی تخته سفید ثبت می‌ کرد. به علاوه، این جلسه را در یک سند برای مصرف بعدی خلاصه کرد. سال گذشته، Traw عملکرد تخته سفید را کنار گذاشت، بر خلاصه‌سازی جلسات تمرکز کرد و یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی را برای خلاصه‌سازی و سازمان‌دهی ویدیوهای YouTube اضافه کرد.

استیون چان، بنیانگذار Goodnotes به TechCrunch بيان کرد که Dropthebit به دنبال افزایش بودجه سری A خود است. و در حالی که Goodnotes هم سرمایه گذاری و هم خرید را در نظر گرفت، بالاخره دومی را انتخاب کرد.

حتی قبل از اینکه با Dropthebit از طریق ارتباط سرمایه گذار متقابل آشنا شویم، ما بسیار تحت تأثیر کار آنها قرار گرفتیم. چندوجهی بودن آنها چیزی بود که ما به آن علاقه مند بودیم و آن را هم افزایی خوبی با Goodnotes می دیدیم.

Goodnotes که بیش از 24 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد، در طول سال‌ها بر ارائه راه‌حلی شبیه به نوت‌بوک دیجیتال برای دانش‌آموزان تمرکز کرده است که با یک برنامه iPad در سال 2011 شروع شد. در آگوست 2023، این استارت‌آپ Goodnotes 6 را با یک بازار دیجیتال برای برنامه‌ریزان راه‌اندازی کرد. ، و یادداشت های بازبینی موضوعی خاص. به علاوه، ماژول‌های آموزشی پولی را برای دانش‌آموزان راه‌اندازی کرد، از جمله دوره‌های تمرین ریاضی SAT و دوره‌های انگلیسی و چینی برای آزمون دیپلم آموزش متوسطه هنگ کنگ (HKDSE).

با آخرین خرید خود، Goodnotes قصد دارد به بخش بهره وری حرکت کند تا حرفه ای ها را تامین کند. چان بيان کرد که ویژگی Traw مانند تجزیه و تحلیل ویدیوها و قرار دادن آنها در یک برگه اکسل می تواند برای بخش های حرفه ای مانند سرمایه گذاران و محققان بازار مفید باشد زیرا این شرکت به دنبال حرکت فراتر از بخش آموزش است.

ما قبلاً یک ضبط صوتی در Goodnotes داریم، اما با ادغام Traw، ما به سمت تجارت رونویسی نگاه خواهیم کرد و بعداً پشتیبانی YouTube یا ویدیوهای داخلی (یک شرکت) را نیز ادغام خواهیم کرد. به طور جداگانه، ما همچنین در حال ساخت آپشن های مبتنی بر LLM (مدل زبان بزرگ) هستیم تا کاربران بتوانند در مورد یادداشت‌ها یا جلسات سؤال بپرسند.

Goodnotes بيان کرد که قصد دارد با تلاش برای کمک به آنها برای دریافت اطلاعات بیشتر از جلسات و اسناد، یک "نوت بوک دیجیتال بدون کاغذ" برای حرفه ای ها باشد. در حال حاضر، Goodnotes بیشتر بر روی یادداشت‌های دست‌نویس مبتنی بر قلم تمرکز دارد. این استارت آپ بيان کرد که در حال حاضر تجربه تایپ خود را در سراسر صفحه بهبود می بخشد تا برای اشکال مختلف یادداشت برداری مناسب باشد.

جدا از خرید Dropthebit، در سپتامبر 2023، این شرکت یادداشت برداری 1.9 میلیون دلار در استارتاپ دیجیتال ثابت WeBudding مستقر در کره سرمایه گذاری کرد. با این حال، Goodnotes که در سال 2020 سرمایه گذاری اولیه 6 میلیون دلاری را از Race Capital دریافت کرد، به دنبال افزایش دور دیگری نیست.

"من احساس می کنم که ما بسیار مقرون به صرفه هستیم. پس در حال حاضر، ما هیچ برنامه ای برای جذب سرمایه نداریم. ما انعطاف پذیری تمرکز بر تجربه کاربر و ساخت محصول را دوست داریم. پس ما قصد داریم در آینده ای قابل پیش بینی آن را حفظ کنیم.

Alfred S. Chuang، شریک عمومی Race Capital، بيان کرد که از حرکت Goodnotes به فضای بهره‌وری هیجان‌زده است.

من در مورد این خرید برای Goodnotes هیجان زده هستم. تیم Traw با مهارت های هوش مصنوعی/مهندسی فوق العاده با استعداد است. چوانگ از طریق ایمیل به TechCrunch گفت: آن‌ها قابلیت‌های ضبط صدا و ضبط صفحه با استفاده از هوش مصنوعی را در Goodnotes ایجاد خواهند کرد.

«گسترش Goodnotes به موارد استفاده جدید که Goodnotes را در جریان‌های کاری مختلف سازمانی ادغام می‌کند برای من منطقی است. چالش آنها این است که آنها باید بدون قربانی کردن تجربه کاربری به رشد خود ادامه دهند."

خبرکاو