سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

FBI دوباره انجمن هک BreachForums را تصرف کرد

اف‌بی‌آی به همراه ائتلافی از سازمان‌های مجری قانون بین‌المللی روز چهارشنبه انجمن معروف جرایم سایبری BreachForums را تصرف کردند. برای سال‌ها، BreachForums یک انجمن محبوب انگلیسی زبان برای هکرها و مجرمان سایبری بوده است که می‌خواستند اطلاعات دزدیده شده را تبلیغ کنند، بفروشند و معامله کنند. اخیراً، یک بازیگر تهدید اطلاعات شخصی مشتریان دل و داده‌های سرقت شده از پورتال یوروپل را تبلیغ کرد. BreachForums انعطاف پذیری خود را ثابت کرده است. سال گذشته، مقامات ...

اف‌بی‌آی به همراه ائتلافی از سازمان‌های مجری قانون بین‌المللی روز چهارشنبه انجمن معروف جرایم سایبری BreachForums را تصرف کردند.

برای سال‌ها، BreachForums یک انجمن محبوب انگلیسی زبان برای هکرها و مجرمان سایبری بوده است که می‌خواستند اطلاعات دزدیده شده را تبلیغ کنند، بفروشند و معامله کنند. اخیراً، یک بازیگر تهدید اطلاعات شخصی مشتریان دل و داده‌های سرقت شده از پورتال یوروپل را تبلیغ کرد.

BreachForums انعطاف پذیری خود را ثابت کرده است. سال گذشته، مقامات نسخه قبلی این سایت را سه ماه پس از دستگیری مدیر آن، کانر برایان فیتزپاتریک، با نام مستعار پومپوپورین، توقیف کردند. به گفته اف‌بی‌آی، پس از آن، شخصی که از سمت آنلاین Baphomet استفاده می‌کرد، سایت را که در سال گذشته سه دامنه مختلف داشت، تصاحب کرد و دوباره راه‌اندازی کرد.

هنگامی که TechCrunch برای اظهار نظر تماس گرفت، سخنگوی FBI سامانتا شیرو از اظهار نظر خودداری کرد. جاشوا استیو، سخنگوی وزارت دادگستری نیز از اظهار نظر خودداری کرد.

برخلاف توقیف قبلی سایت، این بار فدرال ها کنترل کانال رسمی تلگرام تالار و همچنین کانال یکی از مدیران سایت به نام بافومت را نیز در دست گرفتند.

هر دو کانال تلگرام پیام یکسانی را از FBI به نمایش گذاشتند و اعلام کردند که کنترل آن را در دست گرفته و "در حال تحلیل داده های باطن سایت" است.

در پایان این پیام آمده است: «اگر اطلاعاتی برای گزارش در مورد فعالیت‌های مجرمانه سایبری در BreachForums دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید.

«از ژوئن 2023 تا مه 2024، BreachForums (میزبانی در breachforums.st/.cx/.is/.vc و توسط ShinyHunters) به عنوان یک بازار خالص برای مجرمان سایبری برای خرید، فروش و تجارت کالاهای قاچاق، از جمله سرقت شده، فعالیت می کرد. FBI در وب سایت نوشت: به دستگاه ها، ابزارهای شناسایی، ابزارهای هک، پایگاه داده های نقض شده و سایر خدمات غیرقانونی دسترسی داشته باشید.

ShinyHunters، یکی دیگر از مدیران BreachForums، پیامی در تلگرام درخواست نظر نداد.

در حال حاضر، مشخص نیست که چگونه مقامات کنترل کانال های تلگرام را به دست گرفتند. یکی از احتمالات این است که اف بی آی بافومت را دستگیر کرده و کنترل دستگاه های او را در دست گرفته است یا اینکه تلگرام به دستور قانونی مقامات پاسخ داده است.

تلگرام به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

فیتزپاتریک، مدیر قبلی BreachForums، در ژوئیه گذشته به اتهامات فدرال اعتراف کرد.

به روز رسانی، 15 مه، 4:49 بعد از ظهر به وقت شرقی: این داستان برای اضافه کردن نظر FBI به روز شده است.

خبرکاو