سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

FBI به بیمارستان های ایالات متحده هشدار می دهد که ممکن است مورد حمله باج افزار BlackCat قرار گیرند، پس مراقب آنها باشید

اعتبار تصویر: Pixabay (اعتبار تصویر: آینده) آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) به همراه FBI و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) به بیمارستان ها و سایر سازمان های مراقبت های بهداشتی در کشور هشدار می دهند که نسبت به ALPHV (BlackCat) احتیاط کنند. در اوایل این هفته، آژانس‌های امنیتی توصیه‌های خود را که به سازمان‌ها در مبارزه با باج‌افزار کمک می‌کند، به‌روزرسانی کردند و گفتند که از اواسط دسامبر 2023، اپراتورهای باج‌افزار ALPHV (همچنین ...
سرقت شناسنامه
اعتبار تصویر: Pixabay (اعتبار تصویر: آینده)

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) به همراه FBI و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) به بیمارستان ها و سایر سازمان های مراقبت های بهداشتی در کشور هشدار می دهند که نسبت به ALPHV (BlackCat) احتیاط کنند.

در اوایل این هفته، آژانس‌های امنیتی توصیه‌های خود را که به سازمان‌ها در مبارزه با باج‌افزار کمک می‌کند، به‌روزرسانی کردند و گفتند که از اواسط دسامبر 2023، اپراتورهای باج‌افزار ALPHV (همچنین به عنوان BlackCat شناخته می‌شود) بیشتر شرکت‌های بخش مراقبت‌های بهداشتی را هدف قرار داده‌اند.

در سه ماه گذشته، تقریباً 70 سازمان اطلاعات خود را در وب دارک به بیرون درز کردند که بیشتر آنها بیمارستان ها و شرکت های مراقبت های بهداشتی بودند.

هشدار حمله مراقبت های بهداشتی را تغییر دهید

این توصیه می گوید که عوامل تهدید با ایجاد ایمیل های سفارشی برای اطلاع از سازش اولیه، ارتباطات خود را با قربانیان بهبود می بخشند.

علاوه بر این، این گروه اخیراً نرم افزار رمزگذاری را به ارتقاء 2.0 Sphynx ارتقاء داده است که ویژگی های اضافی از جمله فرار از دفاع بهتر و ابزار اضافی را برای شرکت های وابسته فراهم می کند.

این به‌روزرسانی ALPHV BlackCat قابلیت رمزگذاری دستگاه‌های ویندوز و لینوکس و نمونه‌های VMWare را دارد. شرکت‌های وابسته به ALPHV BlackCat دارای شبکه‌های گسترده و تجربه با باج‌افزار و عملیات اخاذی از داده‌ها هستند.»

از بیمارستان‌ها خواسته می‌شود تا اقدامات کاهشی لازم را انجام دهند تا احتمال ابتلا به حملات باج‌افزار را کاهش دهند.

اوایل این ماه، غول فناوری سلامت ایالات متحده Change Healthcare مورد حمله باج افزار قرار گرفت که بعداً تأیید شد که از BlackCat منشا گرفته است.

این شرکت اخیراً یک اطلاعیه کوتاه در وب سایت به روز رسانی وضعیت خود منتشر کرده و گفته است که برخی از برنامه ها به دلیل "مسئله امنیت سایبری" در دسترس نیستند. این حادثه باعث شد بخش‌هایی از زیرساخت‌های شرکت آفلاین شوند و برخی از صفحات ورود به سیستم در دسترس نبودند و برخی از کاربران قادر به دسترسی به نسخه‌های خود نبودند.

TechCrunch فاش کرد که این حمله در واقع باج‌افزاری بوده است که توسط ALPHV (BlackCat) انجام شده است، و به نقل از «یکی از مدیران بخش بهداشت و درمان با اطلاع از این حادثه، که در تماسی که توسط مدیران شرکت اطلاع رسانی شده بود، انجام شده است. »

در کنار LockBit و Cl0p، BlackCat یکی از پرکارترین اپراتورهای باج افزار در جهان است.

بیشتر از TechRadar Pro

Sead یک روزنامه‌نگار آزاد کارکشته در سارایوو، بوسنی و هرزگوین است. او در مورد IT (ابر، اینترنت اشیا، 5G، VPN) و امنیت سایبری (باج افزار، نقض داده ها، قوانین و مقررات) می نویسد. او در طول بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای خود برای رسانه های متعددی از جمله الجزیره بالکان نوشته است. او همچنین چندین ماژول در زمینه نوشتن محتوا برای Represent Communications برگزار کرده است.

خبرکاو