سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Earlybird Health صندوق دوم دو برابر بزرگتر را می بندد، چک های بزرگتر می نویسد

Earlybird Health مستقر در آلمان از بسته شدن نهایی صندوق دوم خود به مبلغ 173 میلیون یورو (حدود 185 میلیون دلار) خبر داد. این مبلغ بیش از دو برابر اندازه اولین صندوق مراقبت بهداشتی Earlybird، Health I است که در بسته شدن نهایی به 85 میلیون یورو رسید. در حالی که هر دو صندوق در پایان نامه و مرحله سرمایه گذاری مشابه هستند، این امر Earlybird Health را قادر می سازد تا چک های بزرگ تری بنویسد. از ...

Earlybird Health مستقر در آلمان از بسته شدن نهایی صندوق دوم خود به مبلغ 173 میلیون یورو (حدود 185 میلیون دلار) خبر داد. این مبلغ بیش از دو برابر اندازه اولین صندوق مراقبت بهداشتی Earlybird، Health I است که در بسته شدن نهایی به 85 میلیون یورو رسید.

در حالی که هر دو صندوق در پایان نامه و مرحله سرمایه گذاری مشابه هستند، این امر Earlybird Health را قادر می سازد تا چک های بزرگ تری بنویسد. از آنجایی که قصد دارد عمدتاً در اروپا، از جمله بریتانیا سرمایه‌گذاری کند، این می‌تواند خبر خوبی برای استارت‌آپ‌های فناوری سلامت در منطقه باشد، که بسیاری از آنها پس از سقوط شرکت بهداشت از راه دور بابیلون، نقدینگی ندارند.

با این حال، سلامتی و نتایج بهتر برای بیماران بسیار بیشتر از دیجیتالی شدن است. تمرکز Earlybird Health شامل دستگاه‌های پزشکی، راه‌حل‌های تشخیصی، ابزارهای تحقیق و توسعه و بیو دارو می‌شود. زمانی که شرکت مراقبت از چشم Oculis در مارس 2023 در NASDAQ عمومی شد، این مورد اخیر منجر به IPO برای اولین صندوق Earlybird Health شد.

پورتفولیوی موجود Earlybird Health همچنین شامل Priothera است که فلورنت گروس یکی از بنیانگذاران آن در سال 2022 به عنوان شریک به صندوق پیوست.

یکی دیگر از تازه واردان در دنیای Earlybird Health شریک محدود British Patient Capital، یکی از شرکت های تابعه بانک دولتی بریتانیا بیزینس است. این شرکت به طیفی از LPها می پیوندد که شامل BARMER، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان بیمه سلامت عمومی آلمان نیز می شود. به گفته Earlybird Health، این اولین بیمه‌گر بود که در یک صندوق VC سرمایه‌گذاری کرد که از Health I حمایت کرد.

تام راشه، شریک Earlybird Health گفت: «داشتن بیمه‌گرهای سلامت به عنوان سرمایه‌گذاران سنگ بنا به ما این امکان را می‌دهد تا با حمایت از مراقبت‌های بهداشتی نوآورانه، نیازهای کلیدی بیماران را درک کرده و به آنها رسیدگی کنیم.

راشه با اشاره به همکاری بین BARMER و شرکت‌های پرتفولیو iSTAR Medical، Noscendo و Wellabe، گفت: برای شرکت‌های پرتفوی، این نوع LP‌ها دریچه‌ای را برای "بینش امیدوارکننده‌ترین زوایای تجاری‌سازی و تایید مستقیم بالقوه" باز می‌کند.

در حالی که Earlybird Health تیم 10 نفره خود را دارد، به Eagle Eye نیز دسترسی دارد، یک ابزار هوش مصنوعی داخلی که در Earlybird و سایر منابع مالی مدیریت شده مستقل آن به اشتراک گذاشته شده است. کریستوف ماسنر، مدیر Earlybird Health انتظار دارد که از کشف شرکت‌های حالت مخفی کاری گرفته تا فرصت‌های دیگر، به کارآمدتر و فراگیرتر شدن منابع معاملات و فرآیند تحلیل دقیق صندوق کمک کند.

گنجاندن بخشی از اهداف ESG است که Earlybird Health به آن متعهد است، همانطور که در گزارش ESG و تاثیر افتتاحیه آن در سال 2022 توضیح داده شده است. لیونل کارنو گفت، به عنوان یک صندوق ماده 8 تحت مقررات افشای مالی پایدار اتحادیه اروپا (SFDR)، این تلاش ها را به عنوان "بخش اصلی" فعالیت های روزانه خود، "چه سرمایه گذاری یا عملیات عمومی" می بیند. قبل از انتشار گزارش 2023 صندوق، او فاش کرد که دو شرکت پرتفوی نیز در نتیجه فشار آن، «استراتژی ESG را در سال 2023 توسعه و اجرا کردند».

خبرکاو