سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

DuckDuckGo رمز عبور بین دستگاهی و همگام سازی نشانک را اضافه می کند

مرورگر متمرکز بر حریم خصوصی DuckDuckGo یک ویژگی جدید «همگام‌سازی و پشتیبان‌گیری» را معرفی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد به طور خصوصی بوکمارک‌ها، موارد دلخواه و رمزهای عبور را در چندین دستگاه همگام‌سازی کرده و به آن دسترسی داشته باشند. اگرچه می‌توانید نشانک‌ها و گذرواژه‌ها را از مرورگرهای دیگر به DuckDuckGo وارد کنید، اکنون می‌توانید به‌طور خصوصی آن نشانک‌ها و رمزهای عبور را بین مرورگرهای DuckDuckGo در چندین دستگاه همگام‌سازی کنید. برای استفاده از ...

مرورگر متمرکز بر حریم خصوصی DuckDuckGo یک ویژگی جدید «همگام‌سازی و پشتیبان‌گیری» را معرفی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد به طور خصوصی بوکمارک‌ها، موارد دلخواه و رمزهای عبور را در چندین دستگاه همگام‌سازی کرده و به آن دسترسی داشته باشند. اگرچه می‌توانید نشانک‌ها و گذرواژه‌ها را از مرورگرهای دیگر به DuckDuckGo وارد کنید، اکنون می‌توانید به‌طور خصوصی آن نشانک‌ها و رمزهای عبور را بین مرورگرهای DuckDuckGo در چندین دستگاه همگام‌سازی کنید.

برای استفاده از این ویژگی، نیازی به ایجاد حساب کاربری یا ورود به سیستم ندارید، و با رعایت اولین ادعاهای حفظ حریم خصوصی، این شرکت به کاربران اطمینان می دهد که DuckDuckGo هرگز نشانک ها یا رمزهای عبور آنها را نمی بیند.

DuckDuckGo می گوید این ویژگی در اکثر دستگاه های ویندوز، مک، اندروید و آیفون کار می کند. راه اندازی این ویژگی جدید به این معنی است که کاربران می توانند اطلاعاتی مانند نشانک ها و رمزهای عبور را از مرورگر DuckDuckGo خود در مک خود به آیفون خود و بالعکس به اشتراک بگذارند.

با این ویژگی جدید، کاربرانی که DuckDuckGo را به‌عنوان مرورگر ترجیحی خود انتخاب می‌کنند، به دلیل حفظ حریم خصوصی و عدم اشتراک‌گذاری داده‌ها، همچنان می‌توانند با همگام‌سازی اطلاعات خود، از یک مرورگر مشابه در چندین دستگاه استفاده کنند. و در حالی که می‌توانستید قبل از راه‌اندازی این ویژگی از یک مدیر رمز عبور شخص ثالث استفاده کنید، به‌روزرسانی جدید نیاز به آن را برطرف می‌کند.

برای شروع با همگام‌سازی و پشتیبان‌گیری، باید به تنظیمات مرورگر بروید، گزینه «Sync & Backup» را انتخاب کنید و روی «Sync With Another Device» کلیک کنید و سپس دستورالعمل‌های زیر «شروع همگام‌سازی» را دنبال کنید. اگر از تلفن یا رایانه لوحی استفاده می‌کنید، می‌توانید دستگاه‌ها را با کد QR مرتبط کنید. اگر روی دسکتاپ هستید، باید یک کد الفبایی را وارد کنید. اگر فقط با یک دستگاه کار می‌کنید، می‌توانید «همگام‌سازی و پشتیبان‌گیری از این دستگاه» را از بخش «تنظیم یک دستگاه» انتخاب کنید.

می‌توانید فهرست کاملی از همه دستگاه‌های همگام‌سازی شده خود را ببینید و نام مستعار دستگاه‌ها را پس از اتمام ویرایش کنید.

بعد از اینکه همه چیز را تنظیم کردید، باید Recovery PDF خود را در مکانی امن ذخیره کنید. این سند حاوی کد بازیابی شما است، که یک کد منحصر به فرد است که به شما امکان می دهد در صورت گم شدن یا آسیب دیدن دستگاه هایتان به داده های همگام سازی شده خود دسترسی داشته باشید. DuckDuckGo می گوید که Recovery Code شما تنها راه برای دسترسی به داده های خود از یک تلفن یا رایانه جدید است.

خبرکاو