سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

CPU رده بالای Core i9-14900KS اینتل می تواند در اوایل ماه مارس راه اندازی شود

(اعتبار تصویر: آینده) درز و شایعات زیادی در مورد پردازنده Intel Core i9-14900KS در حال حرکت در سراسر تاک فناوری وجود دارد. اکنون همین شایعات ممکن است تأیید کنند که ما تاریخ عرضه خواهیم داشت، تاریخی که خیلی زودتر از آنچه فکر می‌کنید اعلام می‌شود. طبق شایعاتی که توسط VideoCardz گزارش شده است، Intel Core i9-14900KS برای عرضه در 14 مارس 2024 پیشنهاد شده است . این به دنبال افشای اطلاعات زیادی در مورد تحویل CPU به توزیع کنندگان و اورکلاکرها ...
بررسی Intel Core i9-9980XE
(اعتبار تصویر: آینده)

درز و شایعات زیادی در مورد پردازنده Intel Core i9-14900KS در حال حرکت در سراسر تاک فناوری وجود دارد. اکنون همین شایعات ممکن است تأیید کنند که ما تاریخ عرضه خواهیم داشت، تاریخی که خیلی زودتر از آنچه فکر می‌کنید اعلام می‌شود.

طبق شایعاتی که توسط VideoCardz گزارش شده است، Intel Core i9-14900KS برای عرضه در 14 مارس 2024 پیشنهاد شده است . این به دنبال افشای اطلاعات زیادی در مورد تحویل CPU به توزیع کنندگان و اورکلاکرها است. پیش بینی می شود Core i9-14900KS یک ارتقاء جزئی به Core i9-14900K اینتل باشد، با 24 هسته و 32 رشته بر اساس پیکربندی 8 P-Core و 16 E-Core، و همچنین دارای سرعت کلاک افزایش یافته 6.2 گیگاهرتز روی دو هسته

نسخه‌های قبلی پردازنده‌ها، پلتفرم LGA-1700، که شامل سری‌های نسل سیزدهم Core می‌شود، به تدریج از بین می‌روند زیرا اینتل به سوکت LGA-1851 سوئیچ می‌کند. می توان استنباط کرد که این کارت دارای قیمت خرده فروشی 739 دلار خواهد بود، زیرا دو نسخه قبلی کارت دارای قیمت یکسانی بودند.

این تاریخ انتشار زودهنگام می تواند خبر بدی باشد

چندین نکته قبلاً در مورد هزینه این همه سرعت و عملکرد برای Intel Core i9-14900KS مورد بحث قرار گرفته است، و باید تکرار کرد که هزینه آن قدرت خواهد بود.

افشای اطلاعات قبلی بیان می‌کرد که این پردازنده از 410 وات انرژی استفاده می‌کند که مقدار زیادی است، به ویژه از آنجایی که انتظار داریم که با استفاده از دو هسته به جای هر هشت هسته، به سرعت کلاک افزایش یافته 6.2 گیگاهرتز برسد.

و در مورد اینکه این تراشه چقدر قدرتمندتر است، عجیب است که پیش‌سفارش ادعایی به این زودی انجام شود. ساخت بسیار کمی برای این پردازنده وجود دارد، که اهمیت دو چندانی دارد زیرا ایجاد تبلیغات برای محصولات فقط برای ایجاد تجارت منطقی است و قرار است این سری جایگزین برای کارت های نسل سیزدهم باشد.

اگر بخواهیم منصف باشیم، به همان اندازه که همه این حدس ها قانع کننده هستند، هنوز هم فقط یک حدس و گمان تحصیل شده است. پس تا زمانی که اظهارات یا اطلاعیه‌های رسمی از خود اینتل دریافت نکنیم، هیچ یک از این شایعات و گزارش‌ها را نمی‌توان بدیهی دانست. امیدواریم اینتل عقل بیشتری نسبت به عرضه Core i9-14900KS به این زودی و بدون هیاهوی مناسب داشته باشد. البته زمان مشخص خواهد کرد

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

نویسنده کارکنان محاسباتی

Allisa که توسط CTA به عنوان پیشگام رسانه CES 2023 نامگذاری شده است، یک نویسنده کارکنان محاسباتی است که اخبار و شایعات فوری در صنعت محاسبات و همچنین تحلیل ها، پیش نمایش های عملی، مقالات برجسته و آخرین معاملات و روندها را پوشش می دهد. در اوقات فراغتش می‌توانید او را در حال چت کردن در دو پادکست خود، Megaten Marathon و Combo Chain، و همچنین پخش هر JRPG که در دستش باشد، بیابید.

خبرکاو