سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Byju’s می گوید سرمایه گذاران حق رای برای حذف بنیانگذار از گروه edtech ندارند

پس از ماه‌ها درگیری در پشت صحنه، Byju's و برخی از بزرگترین سرمایه‌گذاران آن اکنون شکایات خود را از یکدیگر به صورت علنی پخش می‌کنند. Byju's که زمانی ارزشمندترین استارت آپ هند بود، روز جمعه بيان کرد که سرمایه گذاران آن حق رای برای جستجوی تغییرات رهبری را ندارند، یک روز پس از آن که گروهی از سهامداران خواستار برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برای حذف بنیانگذار بایجو ریوندران و خانواده اش از ...

پس از ماه‌ها درگیری در پشت صحنه، Byju's و برخی از بزرگترین سرمایه‌گذاران آن اکنون شکایات خود را از یکدیگر به صورت علنی پخش می‌کنند.

Byju's که زمانی ارزشمندترین استارت آپ هند بود، روز جمعه بيان کرد که سرمایه گذاران آن حق رای برای جستجوی تغییرات رهبری را ندارند، یک روز پس از آن که گروهی از سهامداران خواستار برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برای حذف بنیانگذار بایجو ریوندران و خانواده اش از نقش های اصلی در این شرکت شدند. گروه edtech

در یک بیانیه مطبوعاتی، Byju's بيان کرد که به تحلیل خود برای جمع آوری 200 میلیون دلار در موضوع حقوق ادامه خواهد داد، که برای آن "پاسخ های تشویقی از سوی سرمایه گذاران متعدد" دریافت کرده است.

به طور جداگانه، رهبری Byju اوایل روز جمعه به کارکنان اطلاع داد که موضوع حقوق در حال انجام قبلاً تعهداتی برای "بیش از 100 درصد مبلغ پیشنهادی" دریافت کرده است. آنها سرمایه گذاران را به دلیل "دیدن بحران" به عنوان "فرصتی برای توطئه" سرزنش کردند و خواستار حذف Raveendran شدند.

رهبری در Byju's همچنین "بحران مصنوعی ناشی از" سرمایه گذاران منتخب را به دلیل "تأخیر اندک" در پرداخت حقوق و دستمزد ژانویه مقصر دانست.

سرمایه گذارانی از جمله Prosus، General Atlantic، Peak XV، Chan Zuckerberg Initiative روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کردند که به دنبال راه حلی برای «مسائل حاکمیتی برجسته، سوء مدیریت مالی و انطباق هستند. تشکیل مجدد هیئت مدیره، به طوری که دیگر توسط بنیانگذاران T&L کنترل نمی شود. و تغییر در رهبری شرکت.»

این سومین باری بود که سرمایه گذاران به دنبال جلسه EGM بودند. درخواست جدید به دنبال راه‌اندازی موضوع حقوق توسط Byju برای افزایش سرمایه است که به گفته آن برای بقای آن ضروری است. پیش از این TechCrunch گزارش داده است که استارت آپ مستقر در بنگالورو که زمانی 22 میلیارد دلار ارزش داشت و بیش از 5 میلیارد دلار جمع آوری کرده بود، ارزش خود را در زمینه حقوق به 25 میلیون دلار تغییر داد.

بیانیه کامل جمعه Byju's:

Think & Learn Private Limited، مادر BYJU'S، اظهارات معدود سرمایه گذاران منتخب را که خواستار برگزاری مجمع عمومی فوق العاده (EGM) برای جایگزینی موسس و مدیر عامل گروه، Byju Raveendran هستند، با اندوه یادآوری کرده است. در این شرایط ناگوار تأکید می کنیم که توافق سهامداران به آنها حق رأی برای تغییر مدیرعامل یا تغییر مدیریت نمی دهد.

TLPL پس از دریافت پاسخ‌های دلگرم‌کننده از سوی سرمایه‌گذاران متعدد، به موضوع پیشنهادی 200 میلیون دلاری حقوق ادامه خواهد داد. این شرکت از حمایت دریافت شده توسط بخش وسیعی از سهامداران خود خوشحال است

انتقاد از موضوع حقوق با همه سهامداران به اشتراک گذاشته شده است و سرمایه برای یک چرخش موفق بسیار مهم است. متأسفانه، شرکت و کارمندان ما بهای بن بست ناشی از برخی سرمایه گذاران را می پردازند. تداوم کسب و کار ضروری است و ما باید این را در اولویت اقدامات خود قرار دهیم.

بیجو راوندران و تیم رهبری او پس از خروج سه سرمایه‌گذار از هیئت مدیره شرکت در سال گذشته که باعث ایجاد یک بحران گسترده‌تر شد، TLPL را سرپا نگه داشتند. این شرکت به همراه هیئت مشورتی متشکل از راجنیش کومار و مهنداس پای، یک گروه کاری با سرمایه گذاران تشکیل دادند تا راهی سازنده به جلو پیدا کنند.

این شرکت و رهبری آن، گروه کاری را در مورد تمام موارد حیاتی، از جمله بازسازی مداوم کسب و کار، وضعیت مالی و حسابرسی به روز کرده اند. TLPL کسب و کار را تغییر داده است، میزان مصرف ماهانه را تا نزدیک به نقطه سر به سر عملیات کاهش می دهد و به زودی بر روی یک به روز رسانی فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی کار می کند. در زمینه، اقدامات برخی از سرمایه گذاران ناشناس در یک زمان بسیار چالش برانگیز است.

TLPL در مسیر گفتگو باقی خواهد ماند، حتی زمانی که بنیانگذاران و رهبری راه‌هایی را برای انجام تعهدات فزاینده شرکت، از جمله پرداخت حقوق، پیدا می‌کنند. ما می‌خواهیم مجدداً تأکید کنیم که این شرکت تقریباً دو سال است که هیچ سرمایه‌گذاری خارجی از سرمایه‌گذار خارجی نداشته است، به غیر از سرمایه‌گذاری بیش از ۱ میلیارد دلاری توسط بنیان‌گذار - دلیلی برای راه‌اندازی موضوع حقوق به عنوان راهی سریع و عادلانه برای جمع‌آوری پول.

خبرکاو