سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Byju’s به دنبال بودجه جدید با ارزش کمتر از 2 میلیارد دلار است که 90 درصد کاهش دارد

یکی از افراد آشنا به TechCrunch بيان کرد که Byju's که زمانی 22 میلیارد دلار ارزش داشت، حاضر است ارزش خود را به کمتر از 2 میلیارد دلار کاهش دهد زیرا در جستجوی بودجه جدید است. به گفته دو نفر از آشنایان، این استارت آپ مستقر در بنگالورو که زمانی ارزشمندترین شرکت هند بود، به دنبال جذب 100 تا 200 میلیون دلار بودجه جدید از طریق یک ...

یکی از افراد آشنا به TechCrunch بيان کرد که Byju's که زمانی 22 میلیارد دلار ارزش داشت، حاضر است ارزش خود را به کمتر از 2 میلیارد دلار کاهش دهد زیرا در جستجوی بودجه جدید است.

به گفته دو نفر از آشنایان، این استارت آپ مستقر در بنگالورو که زمانی ارزشمندترین شرکت هند بود، به دنبال جذب 100 تا 200 میلیون دلار بودجه جدید از طریق یک موضوع حقوقی است. مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران گروه edtech، Byju Raveendran، احتمالاً در بودجه جدید سرمایه گذاری خواهد کرد، یک منبع با آگاهی مستقیم از این موضوع بيان کرد که خواستار ناشناس ماندن است زیرا موضوع خصوصی است و موضوع حقوق هنوز راه اندازی نشده است.

تمایل بیجو برای کاهش ارزش گذاری، یک تغییر خیره کننده از شانس این استارتاپ است که زمانی فرزند پوستر اکوسیستم استارت آپی هند بود. TechCrunch پیشتر گزارش داده بود که این استارت آپ که بیش از 2.5 میلیارد دلار در سال های 2021 و 2022 برای خرید بیش از 12 شرکت در سطح جهان هزینه کرد، زمانی ارزش 50 میلیارد دلاری را توسط بانکداران سرمایه گذاری خیمه شب بازی دریافت کرد.

سخنگوی بیجو از اظهار نظر خودداری کرد.

Byju's نزدیک به یک سال است که به دنبال تامین مالی جدید است. این استارت آپ در مراحل پایانی بود تا حدود 1 میلیارد دلار در سال گذشته جمع آوری کند، اما پس از خروج حسابرس Deloitte و سه عضو اصلی هیئت مدیره این استارتاپ، مذاکرات از مسیر خارج شد. در عوض، Byju's در آن دور کمتر از 150 میلیون دلار از دیویدسون کمپنر جمع آوری کرد و مجبور شد پس از نکول فنی در یک وام مدت دار 1.2 میلیارد دلاری جداگانه، کل مبلغ تعهد شده را به سرمایه گذار بازپرداخت کند.

بر اساس اطلاعات افشا شده توسط مدیر دارایی، تحلیل بودجه جدید به دنبال کاهش ارزش سهام خود در Byju's توسط بلک راک صورت می گیرد و ارزش ضمنی استارت آپ هندی را به حدود 1 میلیارد دلار کاهش می دهد.

Byju در حال آماده شدن برای عرضه عمومی در اوایل سال 2022 از طریق قرارداد SPAC بود که ارزش شرکت را تا 40 میلیارد دلار می کرد. با این حال، به گفته یک منبع آگاه، تهاجم روسیه به اوکراین در ماه فوریه، بازارها را به نزول رساند و Byju's را مجبور کرد تا برنامه های عرضه اولیه سهام خود را متوقف کند. با بدتر شدن شرایط بازار، چشم انداز تجاری Byju's نیز بدتر شد. این شرکت با فشار فزاینده ای از سوی سرمایه گذاران برای رسیدگی به مسائلی که قبلاً حل نشده رها کرده بود، شروع کرد.

این استارتاپ توسط بیش از دوجین حرکت دهنده و تکان دهنده در صنعت، از شرکای Peak XV گرفته تا Lightspeed، UBS و Chan Zuckerberg Initiative حمایت شده است. Byju's که محبوبیت اولیه خود را در هند به دست آورد زیرا معلمانش از روش های شهودی استفاده می کردند - مقابله با مفاهیم پیچیده با استفاده از اشیاء واقعی مانند پیتزا و کیک - در دهه گذشته بیش از 5 میلیارد دلار سرمایه و بدهی جمع آوری کرده است.

وضعیت مالی Byju برای سال منتهی به مارس 2022. این استارتاپ هنوز اطلاعات مالی سال منتهی به مارس 2023 را ارسال نکرده است.

Byju's امروز درگیر یک سری چالش است: برای افزایش سرمایه، پرداخت حقوق و دستمزد و پرداخت بیش از یک میلیارد بدهی خود در تلاش است. این استارت‌آپ ماه گذشته در حسابی که ماه گذشته با تأخیر زیادی مواجه شد، هدف درآمد خود را برای سال مالی منتهی به مارس 2022 از دست داد. Prosus در ماه جولای به طور علنی استارتاپ مستقر در بنگلور را به دلیل عدم پیشرفت کافی و نادیده گرفتن توصیه ها و توصیه های سرمایه گذار علیرغم تلاش های مکرر مورد انتقاد قرار داد.

خبرکاو