سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Bluestein Ventures 45 میلیون دلار برای سومین صندوق فناوری مواد غذایی جمع آوری می کند

سرمایه گذاری در فناوری مواد غذایی ممکن است همراه با سرمایه خطرپذیر کلی کاهش یافته باشد، اما Bluestein Ventures اجازه نمی دهد که سرعت آن را کاهش دهد. این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در مراحل اولیه در شیکاگو با 45 میلیون دلار تعهد سرمایه برای Fund III خود بسته شد. اندرو بلوستاین، شریک مدیریتی Bluestein Ventures، این شرکت را در سال 2014 تاسیس کرد و هشت سال پیش اشلی هارتمن، او نیز شریک مدیریتی را به خدمت گرفت. ...

سرمایه گذاری در فناوری مواد غذایی ممکن است همراه با سرمایه خطرپذیر کلی کاهش یافته باشد، اما Bluestein Ventures اجازه نمی دهد که سرعت آن را کاهش دهد. این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در مراحل اولیه در شیکاگو با 45 میلیون دلار تعهد سرمایه برای Fund III خود بسته شد.

اندرو بلوستاین، شریک مدیریتی Bluestein Ventures، این شرکت را در سال 2014 تاسیس کرد و هشت سال پیش اشلی هارتمن، او نیز شریک مدیریتی را به خدمت گرفت. آنها به دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر مانند Kost Capital، Supply Change Capital و Joyful Ventures می‌پیوندند که اخیراً سرمایه‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در فناوری مواد غذایی جمع‌آوری کرده‌اند.

Bluestein Ventures بر روی پیش تولید سری A سرمایه گذاری می کند و مجموعه ای متشکل از 50 شرکت را جمع آوری کرده است که فناوری مصرف کننده را در سراسر زنجیره تامین مواد غذایی مانند سلامت و تندرستی، فناوری غذایی اختصاصی، تجارت و فناوری دیجیتال هدف قرار داده است.

سرمایه گذاری های قبلی شامل Factor75، یک سرویس تحویل غذای آماده است که توسط HelloFresh در سال 2020 خریداری شد. Foxtrot، گروهی از فروشگاه‌های گوشه‌ای با فناوری فعال؛ FourKites که نرم افزار دید بار را توسعه داد. و گوشتی، یک پروتئین جایگزین مبتنی بر میسلیوم. همچنین اولین سرمایه‌گذار در New Culture بود که محصولات پنیر بدون حیوانات را تولید می‌ کرد.

دو صندوق اول توسط خانواده بلوستاین، که شامل ایلین گوردون، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سابق شرکت مواد تشکیل دهنده Ingredion، و برام بلوستاین، مشاور شرکت است، لنگر انداختند.

علاوه بر دفتر خانواده، صندوق سوم اولین صندوقی است که شامل گروهی از سرمایه گذاران خارجی است. این گروه شامل راهبردها، دفاتر خانوادگی اضافی، مدیران اجرایی و کارآفرینان بخش مواد غذایی است. در ارتباط با صندوق جدید، لیندسی لوین، که قبلاً مدیر ارشد بازاریابی RXBAR بود، به عنوان شریک سرمایه‌گذاری به بلوستاین و هارتمن پیوست.

بلوستاین به TechCrunch گفت: «زمانی که Bluestein Ventures را راه‌اندازی کردیم، مردم از ما می‌پرسیدند که چرا روی مواد غذایی سرمایه‌گذاری می‌کنیم. "اکنون که ما شاهد بسیاری از روندها در مورد تغییر عادات مصرفی مصرف کنندگان یا تمرکز بیشتر بر سلامت و تندرستی هستیم، گفتگو بسیار آسان تر است. "

این شرکت قصد دارد Fund III را بین 20 تا 25 شرکت مستقر کند. این شرکت قبلاً در چند شرکت سرمایه گذاری کرده است، از جمله BiomeSense، یک پلت فرم سرتاسری برای مقیاس تحقیقات و آزمایش میکروبیوم روده. WECO Hospitality، یک سرویس تحویل غذای آماده با کیفیت سرآشپز؛ و Attane Health، بازاری برای نسخه های غذایی برای کسانی که بیماری های مزمن دارند.

فناوری غذا، مشابه فناوری مراقبت های بهداشتی، می تواند برای توسعه کامل زمان تحقیق و توسعه نیاز داشته باشد. هارتمن به TechCrunch بيان کرد که Bluestein Ventures معتقد است این بخش در برخی از نقاط عطف اصلی قرار دارد که نوآوری را در چند سال آینده سرعت می بخشد، به خصوص که مصرف کنندگان بیشتری سلامت و تندرستی خود را در اولویت قرار می دهند.

به فناوری‌هایی اضافه کنید که در حال پیشرفت هستند، مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و تخمیر زیست‌شناسی مصنوعی. در بخش نظارتی، سازمان غذا و داروی ایالات متحده مواد و دستگاه‌های جدید را تأیید می‌کند و به اصلاح مجدد سلامت کمک می‌کند.

هارتمن به TechCrunch گفت: "ما یک رویکرد فرآیندی برای سرمایه گذاری خود در سراسر زنجیره تامین داریم و در مراحل اولیه چرخه حیات یک شرکت سرمایه گذاری می کنیم." برای صندوق III، ما به ساختن یک سبد با تاکید بر چگونگی تغییر سیستم غذایی ادامه می دهیم. موضوعات گسترده ما این بار تغذیه، پایداری و دیجیتالی شدن است. ما به دنبال آن چیزی هستیم که در مراحل اولیه نوآوری در آن فضاها اتفاق می افتد.

خبرکاو