سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Bluesky ابزاری را راه‌اندازی کرد که به کاربران امکان می‌دهد سرویس‌های تعدیل مستقل خود را ایجاد و اجرا کنند

Bluesky رقیب غیرمتمرکز توییتر/X امروز اعلام کرد که منبع باز Ozone است، ابزاری که به افراد و تیم‌ها اجازه می‌دهد به طور مشترک محتوای شبکه را تحلیل و برچسب‌گذاری کنند. این شرکت قصد دارد تا اواخر این هفته این امکان را برای افراد و تیم‌ها باز کند تا سرویس‌های تعدیل مستقل خود را اجرا کنند، که به این معنی است که کاربران می‌توانند علاوه بر تعدیل پیش‌فرض ...

Bluesky رقیب غیرمتمرکز توییتر/X امروز اعلام کرد که منبع باز Ozone است، ابزاری که به افراد و تیم‌ها اجازه می‌دهد به طور مشترک محتوای شبکه را تحلیل و برچسب‌گذاری کنند. این شرکت قصد دارد تا اواخر این هفته این امکان را برای افراد و تیم‌ها باز کند تا سرویس‌های تعدیل مستقل خود را اجرا کنند، که به این معنی است که کاربران می‌توانند علاوه بر تعدیل پیش‌فرض Bluesky، در خدمات تعدیل اضافی مشترک شوند.

Bluesky در یک پست وبلاگی بيان کرد که این تغییر به کاربران «کنترل بی‌سابقه‌ای» بر تجربه رسانه‌های اجتماعی خود می‌دهد. چشم انداز این شرکت برای تعدیل، یک اکوسیستم قابل انباشته از خدمات است، به همین دلیل است که به کاربران اجازه می دهد تا فیلترهایی را از سرویس های تعدیل مستقل در کنار آنچه Bluesky قبلاً نیاز دارد، نصب کنند. در نتیجه، کاربران قادر خواهند بود یک تجربه سفارشی متناسب با ترجیحات خود ایجاد کنند.

برای مثال، شخصی می تواند یک سرویس تعدیل ایجاد کند که تصاویر عنکبوت ها را در شبکه مسدود کند. اگر شما فردی هستید که با دیدن یک عنکبوت دچار ترس شدید می‌شوید، می‌توانید سرویس تعدیل را نصب کنید و تمام عکس‌های عنکبوت برچسب‌گذاری شده را از فیدهای خود ناپدید کنید.

در پست وبلاگ آمده است: «یک تیم هرگز در اعتدال و سرپرستی برای کل جهان، با طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها، فرهنگ‌ها و ترجیحات خود، کامل نخواهد بود». " پس ما از باز کردن اکوسیستم برای توانمندسازی کارشناسان، توسعه‌دهندگان و کاربران با زمینه محلی برای ارائه نظرات خود که می‌توانید علاوه بر آن می‌توانید در کنار سرویس تعدیل Bluesky مشترک شوید، باز کنیم."

فیلترهای سرویس تعدیل برای شروع در نسخه دسکتاپ Bluesky در دسترس خواهند بود و به زودی در تلفن همراه نیز در دسترس خواهند بود.

Bluesky او میگوید نصب فیلترها از سرویس‌های تعدیل مستقل به آسانی دنبال کردن یک حساب دیگر خواهد بود. سرویس‌های تعدیل به کاربران امکان گزارش محتوا را می‌دهند، پس اگر تصویری بدون برچسب از یک عنکبوت دیدید، می‌توانید آن را به سرویس گزارش دهید.

اگرچه Bluesky در حال حاضر به افراد اجازه می‌دهد تا یک فهرست بی‌صدا یا فهرست مسدودی را اجرا کنند که سایر کاربران می‌توانند در آن مشترک شوند، اغلب به یک حساب خاص گره می‌خورد، که اجازه همکاری را نمی‌دهد و اگر مردم شروع به تگ کردن مستقیم شما کنند، می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. به علاوه، بر خلاف یک فهرست بلاک که فقط به شما امکان می دهد حساب اضافه کنید، Ozone به شما امکان می دهد پست های خاصی را برچسب گذاری کنید.

افراد و تیم‌هایی که یک سرویس تعدیل ایجاد می‌کنند، به یک صف گزارش دسترسی خواهند داشت، که نیازی نیست افراد هر بار شما را مستقیماً برچسب‌گذاری کنند. افرادی که سرویس‌های تعدیل را اجرا می‌کنند، می‌توانند برچسب‌های سفارشی تنظیم کنند و تعیین کنند که چه کاری انجام می‌دهند. سرویس‌های تعدیل به حساب‌های فردی مرتبط نیستند، پس افراد متعددی می‌توانند آنها را با هم مدیریت کنند.

Bluesky خاطرنشان می کند که خدمات تعدیل احتمالاً به عنوان پروژه های اجتماعی آغاز می شود، اما اشاره می کند که "همچنین هیچ چیز مانع از داشتن مشترکین پولی سرویس تعدیل نمی شود."

ابزار منبع باز را می توانید در مخزن GitHub اینجا پیدا کنید.

خبرکاو