سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

AMD به تازگی یک تراشه برای روبات‌ها منتشر کرده است – بله، می‌توانید آن را بخرید و سعی کنید Mech خود را در اندازه واقعی بسازید.

AMD مجموعه بردهای سیستم روی ماژول (SOM) تطبیقی ​​Kria خود را با کیت استارت درایوهای K24 و KD240 که برای کنترل موتورهای الکتریکی در سیستم‌های رباتیک طراحی شده‌اند، تقویت کرده است. به گفته Serve the Home، Kria با این پلتفرم جدید قصد دارد مانع ورود برای استفاده از تراشه های طراحی شده برای روباتیک را کاهش دهد. با شروع از ۲۵۰ دلار، K24 SOM و کیت آغازگر مربوطه آن، صنایع حساس به هزینه و موارد استفاده لبه تجاری ...

AMD مجموعه بردهای سیستم روی ماژول (SOM) تطبیقی ​​Kria خود را با کیت استارت درایوهای K24 و KD240 که برای کنترل موتورهای الکتریکی در سیستم‌های رباتیک طراحی شده‌اند، تقویت کرده است.

به گفته Serve the Home، Kria با این پلتفرم جدید قصد دارد مانع ورود برای استفاده از تراشه های طراحی شده برای روباتیک را کاهش دهد.

با شروع از ۲۵۰ دلار، K24 SOM و کیت آغازگر مربوطه آن، صنایع حساس به هزینه و موارد استفاده لبه تجاری را هدف قرار می دهند.

این می تواند در سیستم های موتور الکتریکی، رباتیک برای اتوماسیون کارخانه، تولید برق و همچنین حمل و نقل عمومی، از جمله آسانسور و قطار استفاده شود. همچنین ممکن است در سیستم های پزشکی، از جمله در دستگاه های رباتیک جراحی و تخت های MRI نصب شود.

رباتیک ساده ساخته شده است

مجهز به پردازنده چهار هسته ای Arm Cortex-A53 و همچنین پردازنده دو هسته ای Arm Cortex-R5F و اجرای اوبونتو، K24 چیزی شبیه به یک ماژول سطح ابتدایی است. همچنین دارای پردازنده گرافیکی Mali-400 MP2 و پردازنده AMD Deep Learning به همراه ۲ گیگابایت رم LPDDR4 است.

این به مراتب در دسترس‌تر از K26 است و به طور خاص برای محاسبات و ورودی/خروجی (I/O) برای کنترل موتور طراحی شده است. چیزی که آن را به ویژه برای کنترل موتور مفید می کند تأخیر کمتر نسبت به واحدهای مشابه است، با K24 بیانگر ۱۲۰ns، که AMD ادعا می کند تا نیمی از ۲۷۶ns AM64XX تگزاس اینسترومنتز است.

با این حال، K24 را می‌توان همراه با K26 در سیستم‌های رباتیک مشابه به لطف یک رابط سازگار استفاده کرد.

بسته‌بندی فن‌آوت یکپارچه به این معنی است که اندازه آن تقریباً نصف یک کارت اعتباری است. در نتیجه، نسبت به سایر گزینه های موجود در بازار، انرژی بسیار کمتری مصرف می کند. قدرت آن به اندازه نصف K26 فوق الذکر است.

در همین حال، کیت شروع کریا شامل مجموعه‌ای از اجزای اضافی است که شروع به کار را برای ساخت سیستم‌های رباتیک، حتی در خانه، بسیار سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند. این علاوه بر کیت استارت دوم، لوازم جانبی کیت موتور ۲ در ۱ REB Robotics، که در آینده نزدیک عرضه می شود، ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید