سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Accel در مرحله اولیه سرمایه گذاری استارت آپی در هند تجدید نظر می کند

با هر معیاری، Accel در میان شرکت های سرمایه گذاری برتر در هند است. با نزدیک به دوجین استارت آپ هندی تک شاخ، از جمله رهبران چندین دسته، سابقه Accel خود گویای این موضوع است. با این حال، شرکای رهبری برنامه شتاب‌دهنده مرحله اولیه شرکت، به نام Atoms، به طور غیرقابل توصیفی در مورد آموخته‌های خود و تغییراتی که برای بهبود شانس موفقیت اعمال کرده‌اند، درونگرا هستند. یک باور اساسی که ما داریم این ...

با هر معیاری، Accel در میان شرکت های سرمایه گذاری برتر در هند است. با نزدیک به دوجین استارت آپ هندی تک شاخ، از جمله رهبران چندین دسته، سابقه Accel خود گویای این موضوع است. با این حال، شرکای رهبری برنامه شتاب‌دهنده مرحله اولیه شرکت، به نام Atoms، به طور غیرقابل توصیفی در مورد آموخته‌های خود و تغییراتی که برای بهبود شانس موفقیت اعمال کرده‌اند، درونگرا هستند.

یک باور اساسی که ما داریم این است که در یک مقطع زمانی، همه شرکت های VC از نظر یک موسس یکسان به نظر می رسند. این فقط پول است،” پرایانک سواروپ، شریک Accel در مصاحبه ای گفت.

همه شرکت‌های VC نیز به طور فزاینده‌ای بر سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه در هند در سال‌های اخیر و یافتن Flipkart بعدی در مرحله اولیه تمرکز کرده‌اند. این تغییر در درجه اول ناشی از درک این موضوع است که هند خروجی های میلیارد دلاری زیادی تولید نمی کند، و این امر ضروری است که صندوق های VC زودتر وارد شوند تا به طور چشمگیری بازده خود را بهبود بخشند.

یک برنامه شتاب دهنده که توسط صندوقی که در مراحل مختلف روی استارتاپ ها سرمایه گذاری می کند، با چالش های منحصر به فردی مواجه است. اگر شرکت نتواند به طور قابل توجهی از پرتفوی شتاب دهنده خود در دورهای تامین مالی بعدی حمایت کند، می تواند پیامی منفی به صنعت ارسال کند. علاوه بر این، کارآفرینان با تجربه ممکن است شتاب دهنده را مناسب ترین گزینه مشارکت برای سرمایه گذاری خود در نظر نگیرند.

اینها برخی از چالش هایی است که Accel برای نزدیک به نیم دهه در نظر گرفته است. قبل از راه‌اندازی Atoms، این شرکت مخاطره‌آمیز ساخت یک مخزن دانش و یک جامعه با SeedtoScale را تحلیل کرد، برنامه‌ای که قبلا توسط Accel راه‌اندازی شده بود.

Swaroop به TechCrunch گفت: "ما Demo Days را انجام دادیم، سعی می کردیم بسیار شبیه به بسیاری از صندوق های دیگر باشیم."

همانطور که Accel سریع همه چیز را امتحان کرد، برخی از مراحل خود را نیز پشت سر گذاشته است. برای مثال، دیگر تلاشی برای آغاز اختلاط بین استارت آپ های سبد سهام Atoms و سایر سرمایه گذاران ندارد. سواروپ مکالمه‌ای با بنیان‌گذار را به یاد آورد که به او اطلاع داد که چگونه استارت‌آپ روی تردمیل قرار می‌گیرد تا دیگر حامیان بالقوه را تحت تأثیر قرار دهد.

سایر بازخوردهای صریح بنیانگذاران نشان داد که بسیاری از همتایان خود در صنعت که سال ها جلوتر از آنها بودند راحت نیستند.

او گفت: "ما در تلاش هستیم تا مسیر منحصر به فرد خود را پیدا کنیم، و آنچه برای برخی از شرکت های دیگر موثر بوده است، فکر می کنیم برای ما کارساز نیست."

پس در اینجا این مسیر به نظر می رسد. گروه سوم اتم تنها دارای هشت استارت آپ است که به طور قابل توجهی کمتر از سایر شتاب دهنده های معروف است. و همه استارتاپ‌های منتخب در دو بخش فعالیت می‌کنند: هوش مصنوعی و صنعت 5.0 (تولید هوشمند).

Accel تا 500,000 دلار در دور اولیه هر استارت آپ انتخاب شده سرمایه گذاری می کند و هیچ سقف ارزش گذاری وجود ندارد. Accel علاوه بر کمک به استراتژی استارت‌آپ، به آن‌ها کمک می‌کند تا با بازیگران صنعتی آشنا شوند که می‌توانند در آینده به شرکا و مشتریان بالقوه تبدیل شوند.

Barath Subramanian، دیگر شریک اصلی Atoms، بيان کرد که Accel هوش مصنوعی و صنعت 5.0 را به عنوان مضامین اتم انتخاب کرد، زیرا این شرکت معتقد است که این دو بخش در 10 سال آینده بسیار بزرگتر به نظر می رسند.

هوش مصنوعی جذابیت آشکاری دارد. در همین حال، سوبرامانیان بيان کرد که صنعت 5.0 به عنوان یک موضوع کلیدی با مدرن شدن کارخانه‌های باستانی در هند و جاهای دیگر ظاهر شده است، و راه‌هایی را برای استارت‌آپ‌هایی هموار می‌کند که بازدهی را به ارمغان می‌آورند تا تکه‌ای از ده‌ها میلیارد دلار را که هر ساله به شرکت‌های مشاوره و دیگران سرازیر می‌شود، بردارند. . سوبرامانیان گفت: «این کارخانه‌ها داده‌های زیادی تولید می‌کنند، اما تاکنون از آن‌ها استفاده نشده بود.

بخش تولید هوشمند همچنین از مشوق‌های دهلی نو برای جذب شرکت‌های خارجی برای گسترش پایگاه‌های تولیدی خود در این کشور و همچنین تغییر رو به رشد «چین + 1» در بین غول‌های جهانی بهره برده است.

بیش از 800 استارت آپ برای حضور در Atoms 3.0 درخواست داده بودند و بین 300 تا 400 متقاضی، استارت آپ های هوش مصنوعی بودند. Swaroop بيان کرد که تقریباً دو سوم از همه برنامه‌ها بر روی استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی متمرکز شده‌اند که به دنبال حل مشکلات منابع انسانی و بازاریابی هستند. او گفت: "اگر سر و صدای زیادی در بازار وجود دارد، برای ما سیگنالی است که باید در جای دیگری شکار کنیم."

Pallavi Chakravorty، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Meritic، در بیانیه ای به TechCrunch بيان کرد که انتخاب شدن توسط Atoms تاثیرگذار بوده است. فراتر از سرمایه و جلسات یادگیری، بودن بخشی از Atoms به ما یک جامعه بنیانگذار قوی و گروه همتایان بسیار همکاری می‌دهد. به عنوان مثال، چاکراورتی ادامه داد: زمانی که Meritic با چالشی روبرو می‌شود، می‌توانیم به هر تیم دیگری در Accel LaunchPad، جایی که در حال حاضر در آن فعالیت می‌کنیم، یا به هرکسی از شبکه Accel متشکل از بیش از 200 بنیانگذار شرکت نمونه کارها مراجعه کنیم تا به آن برسیم. یک راه حل."

در زیر سومین گروه از اتم ها آمده است:

به شدت
Spintly یک پلت فرم اینترنت اشیا است که کنترل دسترسی به ساختمان های تجاری و مسکونی را ساده می کند. برخلاف سیستم‌های سنتی، Spintly از معماری توزیع‌شده اینترنت اشیا و فناوری محاسبات لبه‌ای استفاده می‌کند که نیاز به زیرساخت‌های پشتیبان سنگین را از بین می‌برد و دسترسی کاربران را به درب مبتنی بر گوشی‌های هوشمند امکان‌پذیر می‌سازد. Spintly ۲۰۰ هزار نشان پلاستیکی و ۲ هزار مایل برای زیرساخت‌های سیمی را از دنیای ساخته شده حذف کرده است و در حال حاضر به بیش از ۳۰۰ مشتری و درهای ۴k+ سرویس‌دهی می‌کند.

دارایی ها
Asets مستقر در کانادا یک مجموعه طراحی یکپارچه مبتنی بر ابر مبتنی بر هوش مصنوعی، یک پلت فرم چند رشته ای CAD، شبیه سازی و طراحی مهندسی راه اندازی کرده است که به ساخت و ساز تدارکات مهندسی (EPC) و شرکت های مالک نهایی کمک می کند تا سرعت اولیه خود را افزایش دهند. مهندسی مرحله 10 برابر. مشتریان از استقرار سریع منابع مهندسی، کاهش زمان تلاش و هزینه های مربوط به پروژه های مهندسی سود می برند.

هوش مصنوعی را تنظیم کنید
Tune AI یک پشته GenAI برای شرکت ها با راه حل هایی است که شامل Tune Chat، یک برنامه چت هوش مصنوعی با بیش از 180000 کاربر و مدل های قدرتمند برای متن، تولید کد و طوفان فکری، و Tune Studio، یک راه حل جامع برای تنظیم دقیق، استقرار و مدیریت چرخه عمر مدل Gen AI و فعال کردن امنیت داده ها با انطباق با درجه سازمانی.

اسکوب
Skoob یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد است که نحوه تعامل خوانندگان با کتاب ها را متحول می کند. به جای پیمایش در کل مجلدات، از قدرت هوش مصنوعی برای تجزیه کتاب ها به بخش های موضوع محور استفاده می کنیم. ما مصرف دانش را بصری و کاربرپسند می کنیم.

آریویهان
Arivihan اولین پلتفرم آموزش 100% خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی هند است که به هر دانش آموز مدرسه ای منحصر به فرد یک معلم خصوصی با مبلغ 300 روپیه در ماه در جیب خود ارائه می دهد، آنها را در برنامه ریزی برای امتحانات خود راهنمایی می کند، با سخنرانی های ویدیویی به آنها آموزش می دهد، با آنها صحبت می کند و مشکلات آنها را حل می کند. فوراً پرس و جو می کند و دانش آنها را با آزمایش و بهبود آنها در هر زمان که بخواهند با سرعت مورد نیاز تأیید می کند.

شایستگی
Meritic یک خلبان داستان سرایی برای تیم‌های برنامه‌ریزی و تحلیل مالی (FP&A) است تا گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل تجاری را خودکار کند. Meritic قدرت نمودارهای دانش و مدل‌های زبان را برای انجام تجزیه و تحلیل بسیار زمینه‌ای، جمع‌آوری بینش‌های کیفی، ایجاد تفسیرهای مرتبط و ایجاد خودکار عرشه مالی ترکیب می‌کند.

(دو استارتاپ در این گروه در حال حاضر مخفیانه باقی مانده اند.)

خبرکاو