سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

AC Ventures صندوق جدید 210 میلیون دلاری خود را با تمرکز بر اندونزی تعطیل می کند

در میانه زمستان طولانی سرمایه گذاری، آخرین اخبار AC Ventures به استارتاپ های جنوب شرقی آسیا امیدوار خواهد شد. شرکت سرمایه گذاری مستقر در جاکارتا در اندونزی امروز اعلام کرد که با جمع آوری 210 میلیون دلار، آخرین بسته پنجمین صندوق خود را به نام ACV Fund V به پایان رسانده است. شرکای محدود شامل IFC بانک جهانی و سرمایه گذارانی از ایالات متحده، خاورمیانه و شمال آسیا هستند. . بیش از 50 درصد از صندوق از ...

در میانه زمستان طولانی سرمایه گذاری، آخرین اخبار AC Ventures به استارتاپ های جنوب شرقی آسیا امیدوار خواهد شد.

شرکت سرمایه گذاری مستقر در جاکارتا در اندونزی امروز اعلام کرد که با جمع آوری 210 میلیون دلار، آخرین بسته پنجمین صندوق خود را به نام ACV Fund V به پایان رسانده است. شرکای محدود شامل IFC بانک جهانی و سرمایه گذارانی از ایالات متحده، خاورمیانه و شمال آسیا هستند. . بیش از 50 درصد از صندوق از طریق LP های برگشتی به دست آمده است و سرمایه نهادی بیش از 90 درصد از کل آن را تشکیل می دهد.

AC Ventures در حال حاضر سرمایه گذاری از Fund V در استارتاپ هایی مانند سازنده خودروهای الکتریکی اندونزیایی MAKA Motors و استارتاپ کشاورزی پایدار Koltiva را آغاز کرده است. این شرکت اکنون بیش از 500 میلیون دلار دارایی تحت مدیریت در پنج صندوق خود دارد. Fund V حدود 25 شرکت را به 120 استارت آپ فعلی AC Ventures اضافه خواهد کرد. اندازه چک آن بین 2 تا 5 میلیون دلار متغیر است، اما به فرصت های سرمایه گذاری بستگی دارد. برای مثال، استارت‌آپ‌هایی که به سرعت در حال رشد هستند و با اهداف تأثیرگذار AC Ventures همسو هستند، ممکن است حدود 20 تا 30 میلیون دلار چک دریافت کنند.

وقتی از موسس و شریک مدیریتی، آدریان لی پرسیده شد که افزایش سرمایه V در جریان کند شدن سرمایه‌ها چگونه بود، به TechCrunch او میگوید : «2023 زمان چالش‌برانگیز برای کسب‌وکارهای مخاطره‌آمیز و فناوری در زمینه جمع‌آوری سرمایه بود، شاید یکی از سخت‌ترین‌ها در گذشته باشد. دهه.” از سوی دیگر، AC Ventures شرکای محدود جدید و بازگشتی پیدا کرد که در اندونزی و آسیای جنوب شرقی همان روند مثبت را دیدند.

لی او میگوید : شرکای محدود ما این باور راسخ دارند که زمان‌های چالش برانگیز اغلب بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به همراه دارد. ما اطمینان داریم که آخرین صندوق ما به لطف روندهای جمعیتی مداوم و بلندمدت اندونزی و بنیادهای اقتصادی قوی، یکی از بهترین صندوق‌ها خواهد بود.» او می افزاید که طی سال گذشته، تیم AC Ventures با تیم های باکیفیت بیشتری ملاقات کرده است که سودآوری را در اولویت قرار می دهند و برای سرمایه گذاری با ارزش گذاری های خوب نسبت به گذشته در دسترس هستند.

AC Ventures در سراسر آسیای جنوب شرقی سرمایه گذاری می کند، اما اندونزی در راس استراتژی سرمایه گذاری خود قرار دارد زیرا این کشور 40 درصد از اقتصاد منطقه را تشکیل می دهد. پیش بینی می شود اقتصاد جاکارتا تا سال 2030 به 360 میلیارد دلار رشد کند و این کشور سیاست های سرمایه گذاری طرفدار از جمله ابتکارات و اصلاحات برای قوی تر کردن اقتصاد دیجیتال خود دارد. مایکل سوریجاجی، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت AC Ventures می گوید که رشد اقتصادی اندونزی تا حد زیادی ناشی از مصرف خصوصی، به علاوه تولید، خدمات و صادرات است.

برای Fund V، لی بيان کرد که این شرکت به‌ویژه به فین‌تک، تجارت الکترونیک، فناوری سلامت، فعال‌سازی MSME و اقلیم علاقه‌مند است. این تیم همچنین از استارت‌آپ‌هایی که مشتریان را در حوزه‌هایی مانند خرده‌فروشی آنلاین، خدمات مصرف‌کننده و ارتقای مصرف مخاطب قرار می‌دهند، هیجان زده هستند، زیرا پذیرش دیجیتال همچنان در حال رشد است.

لی می گوید: "ما معتقدیم پتانسیل تجاری قابل توجهی وجود دارد که می تواند از این الگوهای در حال تغییر استفاده کند و راه حل های منحصر به فرد و مبتنی بر ارزش را به مصرف کنندگان اندونزیایی ارائه دهد که نه تنها می تواند جابجا شود بلکه می تواند بازارهای جدیدی را نیز به پیش ببرد."

AC Ventures با حمایت از توسعه کسب‌وکار و مشارکت‌های استراتژیک آن‌ها، مشاوره در مورد استعدادیابی، روابط دولتی، برنامه‌ریزی مالی و جذب سرمایه، با استارت‌آپ‌های خود همکاری می‌کند. همچنین در مورد بازاریابی، روابط عمومی و ESG به آنها مشاوره می دهد.

یکی از اولویت های AC Ventures سرمایه گذاری در شرکت هایی است که اثرات زیست محیطی و اجتماعی بالایی دارند. این صندوق او میگوید که صندوق سوم آن، Fund III، دارای نسبت تاثیر کلی +37٪ است که توسط پروژه The Upright فنلاند اندازه‌گیری شده است، که آن را بالاتر از میانگین شاخص Nasdaq Small Cap 29 + قرار می‌دهد. شریک مدیریت هلن ونگ می گوید که وقتی AC Ventures به استارت آپ ها نگاه می کند، ارزیابی های پایه را در چهار حوزه انجام می دهد: محیط زیست، سلامت، جامعه و دانش.

همچنین به شدت برابری جنسیتی را تشویق می کند. 50 درصد رهبری آن را زنان تشکیل می دهند و در کارنامه آن، 41 درصد از رهبران سطح C نیز زن هستند. وونگ می گوید AC Ventures یکی از امضاکنندگان اصول توانمندسازی زنان سازمان ملل و برنامه Invest2Equal IFC است. این شرکت‌های خود را تشویق می‌کند تا رویکردی فراگیر برای استخدام و توسعه رهبری داشته باشند و رویدادهایی را با LPهایی مانند IFC میزبانی کرده است تا شبکه‌سازی و مربیگری را برای بنیان‌گذاران زن تسهیل کند.

او او میگوید : «نمایش داستان‌های موفقیت استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان در مجموعه ما جنبه کلیدی دیگری دارد. "این نمونه های قدرتمندی را برای دیگران ایجاد می کند که باید از آنها پیروی کنند."

خبرکاو

مطالبی که شاید برای شما جالب باشد