سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

‘وقت استراحته؟’ اینستاگرام با ویژگی جدید نوج شبانه، پدر و مادر را بازی می‌کند

(اعتبار تصویر: گتی ایماژ) اینستاگرام آخرین تلاش خود را برای تشویق استفاده ایمن از رسانه های اجتماعی در بین جوانان معرفی کرده است. اعلان‌های جدید در اواخر شب به نوجوانان هشدار می‌دهد که در زمانی که باید بخوابند، در حال پیمایش هستند، با این ویژگی که اثر ضربه زدن والدین به در را تقلید می‌کند و به شما او میگوید گوشی را کنار بگذارید . متا، صاحب اینستاگرام، روز پنجشنبه ...
یک نوجوان شب ها <a href= از گوشی خود در رختخواب استفاده می کند" class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jUkrXXQV8E9CUYhtHKk4zS-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jUkrXXQV8E9CUYhtHKk4zS-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jUkrXXQV8E9CUYhtHKk4zS-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jUkrXXQV8E9CUYhtHKk4zS-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jUkrXXQV8E9CUYhtHKk4zS-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jUkrXXQV8E9CUYhtHKk4zS-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jUkrXXQV8E9CUYhtHKk4zS-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jUkrXXQV8E9CUYhtHKk4zS.jpg">
(اعتبار تصویر: گتی ایماژ)

اینستاگرام آخرین تلاش خود را برای تشویق استفاده ایمن از رسانه های اجتماعی در بین جوانان معرفی کرده است. اعلان‌های جدید در اواخر شب به نوجوانان هشدار می‌دهد که در زمانی که باید بخوابند، در حال پیمایش هستند، با این ویژگی که اثر ضربه زدن والدین به در را تقلید می‌کند و به شما او میگوید گوشی را کنار بگذارید .

متا، صاحب اینستاگرام، روز پنجشنبه در یک پست وبلاگی این "تحرکات شبانه" را اعلام کرد و اظهار داشت که این تنظیم برای: "به نوجوانان یادآوری می کند که دیر شده است و آنها را تشویق می کند که برنامه را ببندند." این به دنبال معرفی محدودیت‌هایی برای محتوای نامناسب در اوایل ماه جاری است.

هنگامی که کاربران زیر سن قانونی بیش از 10 دقیقه با آپشن های تعاملی مانند قرقره‌ها یا پیام‌های مستقیم در اواخر شب درگیر شوند، یک «تارنج شبانه» ظاهر می‌شود (هیچ اطلاعاتی در مورد زمانی که ممکن است این تلنگرها وارد شوند داده نشده است). بر اساس یک مدل از متا، نوجوانان محتوای خود را با یک اعلان تمام صفحه مسدود می‌کنند که می‌خواند: "وقت استراحت است؟ دیر شده است. اینستاگرام را برای شب ببندید."

مدلی <a href= از نحوه نمایش "تار شبانه" در رابط کاربری اینستاگرام" class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/q4xK7N6XKU8zPB2GvdrKkM-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/q4xK7N6XKU8zPB2GvdrKkM-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/q4xK7N6XKU8zPB2GvdrKkM-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/q4xK7N6XKU8zPB2GvdrKkM-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/q4xK7N6XKU8zPB2GvdrKkM-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/q4xK7N6XKU8zPB2GvdrKkM-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/q4xK7N6XKU8zPB2GvdrKkM.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/q4xK7N6XKU8zPB2GvdrKkM.jpg">

چگونه ممکن است "تار شبانه" در رابط کاربری اینستاگرام ظاهر شود (اعتبار تصویر: متا)

به زودی برای همه حساب‌های ثبت‌شده برای کاربران زیر سن قانونی عرضه می‌شود، "تارنج شبانه" به دلیل غیراختیاری بودن قابل توجه است. تنظیمات فعلی زمان صفحه نمایش اینستاگرام (مانند محدودیت روزانه) نیاز به فعال سازی کاربر دارد. سایت رسانه اجتماعی رقیب TikTok که سال گذشته یادآورهای خواب اختیاری را معرفی کرد، همچنین نیاز به تنظیم محدودیت‌های زمان صفحه نمایش دارد.

البته، نوجوانان این توانایی را دارند که در صورت تمایل، به سادگی از تکان دادن شبانه رد شوند و به پیمایش خود ادامه دهند. اینستاگرام محتوای خود را قفل نمی‌کند، مهم نیست کاربر چه مدت زمانی را در برنامه صرف کرده است. احتمالاً، امیدواریم این اعلان به اندازه کافی آزاردهنده باشد تا انگیزه بسته شدن برنامه را ایجاد کند. اما از آنجایی که بسیاری از نوجوانان امروزی انتظار اعلان‌های آزاردهنده را از طیف وسیعی از سایت‌های رسانه‌های اجتماعی دارند، اثربخشی این هشدار قابل بحث است.

در حال حاضر، تنظیم فقط برای نوجوانان اجباری است. خبر بد برای افراد بزرگ‌سال با عدم کنترل خود – اما اگر واقعاً می‌خواهید این عادت را ترک کنید، می‌توانید با رفتن به منوی تنظیمات و فعال کردن یادآوری استراحت، تکان‌های شبانه خود را اضافه کنید. اگرچه، دوباره، می‌توانید اعلان را خاموش کنید، روی بهترین تشک خود بپیچید و به پرخوری ساعت 3 صبح GRWM خود بازگردید. این احتمالاً همان کاری است که بسیاری از نوجوانان در مواجهه با یک "تارنج شبانه" ناخواسته انجام می دهند.

کارمند نویسنده

روث نویسنده خواب TechRadar است. او اینجاست تا به شما کمک کند تا خواب مناسبی را متناسب با بودجه و ترجیحات شخصی خود پیدا کنید. او علاوه بر زیر نظر گرفتن دقیق همه چیزهایی که در دنیای تشک ها می گذرد، به طور مرتب با متخصصان صحبت می کند تا به شما کمک کنند تا یاد بگیرید که چگونه عادات خواب خود را بهبود ببخشید، چه با رد کردن افسانه های خواب یا توضیح علم پشت همه آن ها. قبل از پیوستن به تیم TechRadar، او ویژگی‌ها و راهنمای محصول را برای والدینی که تازه به دنیا آمده‌اند به امید داشتن خواب مناسب شبانه، و همچنین نوشتن برای انواع فضاهای آنلاین نوشت.

خبرکاو