سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

وزیر فرهنگ: آماده کمک به استانداردسازی ۵۰۰ سالن آموزش و پرورش برای نمایش فیلم هستیم

به گزارش خبرگزای خبرآنلاین محمدمهدی اسماعیلی در آستانه سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به مباحث راهبردی و اجرایی «زنگ سینما» در جلسه اخیر شورای عالی سینما اظهارداشت: قرار شد که ما در شورای عالی آموزش و پرورش راهکارهای اجرایی و عملیاتی موضوع را جمع‌بندی و ابلاغ کنیم. وی درباره پیگیری این ایده گفت: با بیان کرد و گوهایی که داشتیم، وزیر آموزش و پرورش در تلاش است تا در کمترین زمان اجرایی شدن، ...

به گزارش خبرگزای خبرآنلاین محمدمهدی اسماعیلی در آستانه سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به مباحث راهبردی و اجرایی «زنگ سینما» در جلسه اخیر شورای عالی سینما اظهارداشت: قرار شد که ما در شورای عالی آموزش و پرورش راهکارهای اجرایی و عملیاتی موضوع را جمع‌بندی و ابلاغ کنیم.

وی درباره پیگیری این ایده گفت: با بیان کرد و گوهایی که داشتیم، وزیر آموزش و پرورش در تلاش است تا در کمترین زمان اجرایی شدن، این طرح را پیگیری کند.

اسماعیلی گفت : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی دارد به استانداردسازی ۵۰۰ سالن آموزش و پرورش برای نمایش فیلم کمک کند تا این سالن‌ها به چرخه نمایش زنگ سینما اضافه شوند.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش بیان کرد: برای استانداردسازی سالن‌ها مذاکرات در حال انجام است، در تهران این کار را آغاز کردیم و برای اجرای آن در فرهنگسراها هم آماده هستیم.

وی درباره کمک گرفتن از مدارس در این طرح اظهارداشت: در حال حاضر ساخت یک سینمای مستقل هزینه بسیاری دارد. آموزش و پرورش آماده است که سالن‌هایش را به چرخه استاندارد سالن‌های سینما اضافه کند و ما می‌توانیم با آنها همکاری داشته باشیم تا دانش‌آموزان دست‌کم فصلی یک‌ بار به سینما بیایند.

اسماعیلی درباره تأثیر حضور دانش‌آموزان در سینما گفت: ما امسال ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز داریم، اگر بتوانیم بخش زیادی از مخاطب را به چرخه تماشاگران سینما اضافه کنیم، روند بسیار خوبی در سینما شکل می‌گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت انعقاد این تفاهم‌نامه بیان کرد: به‌ زودی در این زمینه تفاهمنامه‌ای منعقد خواهد شد تا بتوانیم بخشی از مخاطبان اصلی کودک و نوجوان را به جمع مخاطبان سینما به ویژه فیلم‌های کودک و نوجوان اضافه کنیم. امیدواریم اینگونه تصمیم‌ها راهبری باشد تا از این رهگذر جریان تولید و اکران سینمای کودکان و نوجوانان رونق بیشتری بگیرد.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوان اصفهان به دبیری مجید زین‌العابدین و با همکاری سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان از پانزدهم تا بیستم مهرماه امسال (۷ تا ۱۲ اکتبر ۲۰۲۳) در اصفهان برگزار می‌شود.

۵۷۵۷