سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

واتس اپ در حال آماده شدن برای راه اندازی پشتیبانی چت شخص ثالث است

با گذشت یک ماه از مهلت قانون بازارهای دیجیتال (DMA)، واتس اپ در حال آماده شدن برای اجازه دادن به سایر شبکه های پیام رسانی در برنامه خود است. دیک بروور، مدیر مهندسی واتس اپ در مصاحبه ای با Wired بيان کرد که این شرکت آماده ارائه قابلیت همکاری بر روی پلتفرم با بیش از 2 میلیارد کاربر است. تنش واقعی بین ارائه یک راه آسان برای ارائه این قابلیت همکاری به اشخاص ثالث و در عین ...

با گذشت یک ماه از مهلت قانون بازارهای دیجیتال (DMA)، واتس اپ در حال آماده شدن برای اجازه دادن به سایر شبکه های پیام رسانی در برنامه خود است.

دیک بروور، مدیر مهندسی واتس اپ در مصاحبه ای با Wired بيان کرد که این شرکت آماده ارائه قابلیت همکاری بر روی پلتفرم با بیش از 2 میلیارد کاربر است.

تنش واقعی بین ارائه یک راه آسان برای ارائه این قابلیت همکاری به اشخاص ثالث و در عین حال حفظ حریم خصوصی، امنیت و نوار یکپارچگی WhatsApp وجود دارد. من فکر می‌کنم از جایی که به آن رسیده‌ایم بسیار راضی هستیم.» او به این نشریه گفت.

اتحادیه اروپا در سال 2022 با گنجاندن قابلیت همکاری پیام‌رسانی تحت DMA موافقت کرد. این قانون، دروازه‌بان‌هایی مانند واتس‌اپ و مسنجر را موظف می‌کند تا خدمات خود را برای سایر برنامه‌های چت باز کنند.

متا همچنین در تلاش است تا پشتیبانی از سایر برنامه های چت را به مسنجر اضافه کند. در ابتدا، این تجربه‌ها بر روی چت‌های یک به یک تمرکز می‌کنند که در آن افراد می‌توانند متن، صدا، ویدیو، تصاویر و فایل‌ها را در بین برنامه‌ها ارسال کنند. همانطور که WABetaInfo قبلا گزارش داده بود، این تجربه در یک منوی فرعی جدید در بالای صندوق ورودی به نام "چت های شخص ثالث" زندگی می کند.

بروور، که سال گذشته روی رمزگذاری سرتاسر برای مسنجر کار می کرد، به Wired بيان کرد که این یک تجربه انتخابی برای جلوگیری از هرزنامه و کلاهبرداری خواهد بود.

من می‌توانم انتخاب کنم که آیا می‌خواهم در تبادل پیام با اشخاص ثالث شرکت کنم یا نه. این مهم است، زیرا می‌تواند منبع بزرگی از هرزنامه و کلاهبرداری باشد.»

شرکت‌هایی که می‌خواهند با سیستم متا قابل تعامل باشند، باید قراردادی را امضا کنند که جزئیات آن هنوز عمومی نیست. واتس اپ برای فعال کردن قابلیت همکاری به رمزگذاری سرتاسر نیاز دارد. با این حال، تغییرات اخیر اپل در اپ استور اعلام شده می تواند به عنوان نشانه ای باشد که شرایط ممکن است ساده نباشد.

اخیراً، متیو هاجسون، بنیانگذار پروتکل پیام‌رسانی متن‌باز Matrix، در یک سخنرانی بيان کرد که با واتس‌اپ به صورت آزمایشی کار کرده است تا این پروتکل با رمزگذاری سرتاسر کار کند.

هنوز مشخص نیست که اپراتورهای دیگری مانند تلگرام، وایبر و گوگل در حال برنامه ریزی برای گفت ن پشتیبانی قابلیت همکاری با WhatsApp هستند یا خیر.

بروور به Wired بيان کرد که چت های شخص ثالث و چت های بومی واتس اپ ممکن است به برابری ویژگی ها نرسند زیرا قابلیت همکاری می تواند مسائل جدیدی را در خصوص حریم خصوصی و امنیتی ایجاد کند.

اپلیکیشن‌هایی که چندین سرویس پیام‌رسان را زیر یک چتر ارائه می‌کنند، در چند ماه گذشته مورد توجه قرار گرفته‌اند. اکتبر گذشته، مالک WordPress.com Automattic Texts.com را به قیمت 50 میلیون دلار خریداری کرد. Beeper بنیانگذار ساعت هوشمند Pebble، اریک میگیکوفسکی، برای تلاش خود - که اپل آن را خاموش کرد - برای آوردن iMessage به تلفن های اندرویدی گفتگو کرده است.

خبرکاو