سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

نامزدهای اسکار معرفی شدند/ رقابت سنگین در اسکار ۲۰۲۴

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در رشته انیمیشن کوتاه، نام فیلم «یونیفورم ما» ساخته یگانه مقدم در جمع نامزدهای این بخش به چشم می‌خورد.فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۴ به شرح زیر است: نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش مکمل: امیلی بلانت (اوپنهایمر)، دنیله بروکس (رنگ بنفش)، آمریکا فررا (باربی)، جودی فاستر (نیاد)، داوین جوی راندولف (جاماندگان) نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: رایان گاسلینگ (باربی)، رابرت داونی جونیور (اوپنهایمر)، رابرت دونیرو (قاتلان ماه گل)، استرلینگ کی براون (داستان آمریکایی)، مار رافالو (موجودات بیچاره) نامزدهای بهترین طراحی لباس: باربی، قاتلان ماه ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در رشته انیمیشن کوتاه، نام فیلم «یونیفورم ما» ساخته یگانه مقدم در جمع نامزدهای این بخش به چشم می‌خورد.

فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۴ به شرح زیر است:

نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

امیلی بلانت (اوپنهایمر)، دنیله بروکس (رنگ بنفش)، آمریکا فررا (باربی)، جودی فاستر (نیاد)، داوین جوی راندولف (جاماندگان)

نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

رایان گاسلینگ (باربی)، رابرت داونی جونیور (اوپنهایمر)، رابرت دونیرو (قاتلان ماه گل)، استرلینگ کی براون (داستان آمریکایی)، مار رافالو (موجودات بیچاره)

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

باربی، قاتلان ماه گل، ناپلئون، اوپنهایمر، پلدا و موجودات بیچاره

نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی:

داستان آمریکایی، باربی، اوپنهایمر، موجودات بیچاره، منطقه مورد علاقه

نامزدهای بهترین فیلمنامه ارژینال:

آناتومی یک سقوط، جاماندگان، مایسترو، می دسامبر، زندگی‌های گذشته

نامزدهای بهترین تدوین:

آناتومی یک سقوط، جاماندگان، قاتلان ماه گل، اوپنهایمر، موجودات بیچاره

نامزدهای بهترین کارگردانی:

کریستوفر نولان (اوپنهایمر)، مارتین اسکورسیزی (قاتلان ماه گل)، یورگوس لانتیموس (موجودات بیچاره)، جاناتان گلیزر (منطقه مورد علاقه)، جاستین تریت (آناتومی یک سقوط)

نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش اول:

اما استون (موجودات بیچاره)، کری مولیگان (مایسترو)، لیلی گلادستون (قاتلان ماه گل)، آنت بنینگ (نیاد)، ساندرا هولر (آناتومی یک سقوط)

نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش اول:

کیلیان مورفی (اوپنهایمر)، پل جیاماتی (جاماندگان)، برندلی کوپر (مایسترو)، کلمن دومینگو (راستین)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

اوپنهایمر، قاتلان ماه گل، مایسترو، موجودات بیچاره، کنت

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری:

آفریننده، گودزیلا منهای یک، انجمن برف، ماموریت غیرممکن؛ روزشمار مرگ، نگهبانان کهکشان ۲

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

باربی، موجودات بیچاره، قاتلان ماه گل، اوپنهایمر، ناپلئون

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

نیمونا، المنتال، پسربچه و مرغ ماهیخوار، روبات رویاپردازی می‌کند، اسپایدرمن: آنسوی دنیای عنکبوتی

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

گولدا، مایسترو، اوپنهایمر، موجودات بیچاره، انجمن برف

نامزدهای بهترین موسیقی متن:

اوپنهایمر، داستان آمریکایی، قاتلان ماه گل، ایندیانا جونز، موجودات بیچاره، ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت

نامزدهای بهترین ترانه اورژینال:

باربی (۲ مورد)، قاتلان ماه گل، سریع و آتشین

نامزدهای بهترین مستند بلند:

چهار دختر، کشتن ببر، بوبی واین: رئیس جمهور مردم،۲۰ روز در ماریوپل

نامزدهای بهترین مستند کوتاه:

الفبای ممنوعیت کتاب،آرایشگر لیتل راک، جزیره در وسط، آخرین تعمیرگاه

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه لایواکشن:

بعد از، شکست ناپذیر، شب بخت، قرمز، سفید و آبی، داستان شگفت انگیز هنری شکر

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:

نامه به یک خوک، حس نود و پنج، یونیفورم ما، پاکیدرم، جنگ تمام شد! با الهام از موسیقی جان و یوکو

نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان:

من کاپیتان هستم (ایتالیا)، روزهای کامل (ژاپن)، انجمن برف (اسپانیا)، اتاق معلمان (آلمان)، منطقه مورد علاقه (انگلستان)

نامزدهای بهترین فیلم:

داستان آمریکایی، آناتومی یک سقوط، باربی، جاماندگان، قاتلان ماه گل، مایسترو، اوپنهایمر، زندگی‌های گذشته، موجودات بیچاره، منطقه مورد علاقه

***رده‌بندی بیشترین تعداد نامزدی

اوپنهایمر ۱۳ رشته

موجودات بیچاره ۱۱ رشته

قاتلان ماه گل ۱۰ رشته

باربی ۸ رشته

مایسترو و جاماندگان ۷ رشته

داستان آمریکایی، منطقه مورد علاقه، آناتومی یک سقوط ۵ رشته

زندگی‌های گذشته و آفریننده ۲ رشته

مراسم اهدای جوایز اسکار نود و ششم ۱۰ مارس با میزبانی «جیمی کیمل» برگزار خواهد شد.

۲۴۵۲۴۵

خبرکاو