سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

من در مورد iPad اشتباه کردم و امیدوارم در مورد Apple Vision Pro اشتباه کرده باشم

(اعتبار تصویر: اپل) من مدت زیادی است که عرضه محصولات اپل را پوشش می دهم و به این شرکت یک چیز می دهم: حتی پس از گذشت این همه سال، هنوز هم می تواند من را شگفت زده کند – و امیدوارم دوباره این کار را با Apple Vision Pro انجام دهد. . در واقع، من نمی‌خواهم این موضوع فقط مرا غافلگیر کند - می‌خواهم ثابت کند که اشتباه می‌کنم. کاری کن که ...
یکی <a href= از کارکنان اپل استور به مشتری نحوه استفاده از هدست ویژن پرو را نشان می دهد." class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe.jpg">
(اعتبار تصویر: اپل)

من مدت زیادی است که عرضه محصولات اپل را پوشش می دهم و به این شرکت یک چیز می دهم: حتی پس از گذشت این همه سال، هنوز هم می تواند من را شگفت زده کند – و امیدوارم دوباره این کار را با Apple Vision Pro انجام دهد. .

در واقع، من نمی‌خواهم این موضوع فقط مرا غافلگیر کند - می‌خواهم ثابت کند که اشتباه می‌کنم. کاری کن که حرف هایم را بخورم. مرا تحقیر کن (خوب این کمی عجیب است).

چرا؟ زیرا من فکر می کنم اپل ویژن پرو یک حماقت گران قیمت است که برای مردمی خارج از سرسخت ترین طرفداران شرکت کوپرتینویی جذابیتی نخواهد داشت. و، من می خواهم در مورد آن اشتباه کنم. علیرغم رزروهایم، من دوست دارم ببینم اپل به تمام وعده های بلند خود در مورد هدست عمل می کند، تا واقعاً نحوه تعامل ما با دستگاه هایمان را تغییر دهد و بازار را متحول کند.

قبلا هم اتفاق افتاده در سال 2010، زمانی که استیو جابز اولین آی‌پد را به نمایش گذاشت ، فکر کردم، "این است، اپل طرح را باخته است. دوباره." من مدیر عامل رویایی اپل را دیدم که در مورد چیزی که فکر می کردم شبیه یک آی پاد بزرگ است دست تکان می داد و در آنجا تصمیم گرفتم که وارد دومین عصر تاریک اپل شویم.

البته من اشتباه کردم. آی‌پد موفقیت‌آمیز بود و ثابت کرد که بسیار بیشتر از یک نسخه بزرگ‌تر و کمتر قابل حمل آی‌پاد است. در حالی که آی‌پاد بی‌ربط محو شد ، آی‌پد همچنان به موفقیت بزرگی ادامه می‌دهد، و برای بسیاری از مردم محصولی است که وقتی کسی از تبلت‌های (غیر پزشکی) نام می‌برد، به آن فکر می‌کنند.

من اکنون یک iPad دارم و در تعطیلات به جای اینکه لپ تاپم را با خودم ببرم از آن استفاده کردم . اپل به من ثابت کرد که اشتباه می کنم، و من خوشحالم که این کار را کرد - من شک دارم که اگر iPad وجود نداشته باشد تبلت ها به همان اندازه موفق باشند و به رقبا نشان دهند که چگونه باید انجام شود.

اپل ویژن پرو روی سر یک فرد

(اعتبار تصویر: اپل)

دیدگاه اپل... اما من نه

واکنش من به رونمایی اپل ویژن پرو در سال گذشته مشابه بود. آنچه اپل نشان داد مطمئناً به نظر می رسید که پتانسیل قابل توجهی دارد، اما من نمی توانستم احساس کنم که قبلاً همه آن را دیده بودم. من چندین هدست واقعیت مجازی را امتحان کرده‌ام و مالک آن هستم، و در حالی که در ابتدا تحت تأثیر این تجربه قرار گرفتم، آنها عمدتاً پس از چند جلسه گرد و غبار جمع‌آوری کردند.

پیشنهادات VR غوطه ور برای جبران ناراحتی ناشی از راه اندازی و استفاده از هدست واقعیت مجازی، که برخی از آنها سنگین، ناراحت کننده و با کابل به رایانه شخصی متصل بودند، کافی نبود. دور شدن از دنیای بیرون نیز برای افراد خانواده و حیوانات خانگی جذابیتی نداشت.

در پایان، بسیاری از شرکت‌ها مانند مایکروسافت ، اچ‌پی و دل علاقه خود را به هدست‌های واقعیت مجازی از دست دادند و از مشتریان بی‌شور پیشتاز شدند. شرکت هایی که هنوز به واقعیت مجازی اعتقاد دارند - Meta، Valve، و شاید برخی دیگر که من آنها را فراموش کرده ام - در حال مبارزه بر سر بازاری هستند که قاطعانه باقی مانده است.

پس ، تعجب آور بود که دیدیم اپل یک هدست را به ظاهر دیر به مهمانی معرفی کرد. و در حالی که شرکت در تلاش است توضیح دهد که Vision Pro یک هدست واقعیت مجازی نیست ، بسیاری از مشکلاتی که این هدست‌ها با آن‌ها مواجه هستند (ناراحتی، ناراحت کننده، چیزی که واقعاً چیزی به زندگی روزمره ما اضافه نمی‌کند) همچنان اعمال می‌شوند – از این رو نگرانم.

با تمرکز بر اینکه چگونه Vision Pro می‌تواند جایگزین رایانه‌ها شود و در حرفه‌های مختلف به شما کمک کند (و با قیمت بسیار بالایی که مطابقت دارد)، هدست هولولنز مایکروسافت را نیز به یاد آورد. باز هم، فناوری چشمگیر با جاه طلبی های بلند، اما آیا تا به حال شنیده اید که مردم دیگر درباره هولولن ها صحبت کنند؟ من فکر نمی کنم حتی مایکروسافت در مورد آن صحبت کند.

(اعتبار تصویر: مایکروسافت)

پس ، نادیده گرفتن قیمت درخواستی بالا، که آن را از دسترس بیشتر مردم دور می‌کند، و لوازم جانبی و افزونه‌های تقریباً اجباری گران‌قیمتی که اپل نیز می‌فروشد (یک کیف مسافرتی 199 دلاری ، و درج‌های اپتیکال زایس که از 99 دلار شروع می‌شود. و برای افرادی که از عینک استفاده می کنند ضروری است)، مانع واقعی که من برای تبدیل شدن ویژن پرو به چیزی فراتر از یک محصول فوق العاده خاص می بینم این است که به نظر نمی رسد روش فعلی ما را اصلاح یا بهبود بخشد. برای محاسبات سنگین، مانند طراحی صنعتی و معماری، یک رایانه شخصی یا لپ تاپ سنتی بهترین عامل شکل باقی می ماند. به همین ترتیب، من نمی‌توانم بسیاری از مکان‌های کاری را ببینم که رایانه‌های شخصی یا لپ‌تاپ‌های روی میز افراد را با هدست‌های Vision Pro که همکاری و ارتباطات را محدود می‌کنند، عوض می‌کنند - دقیقاً برخلاف آنچه اپل این هدست را برای آن طراحی کرده است.

تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بدون شک در Vision Pro چشمگیر و غوطه‌ور خواهد بود، اما تلویزیون‌ها و سیستم‌های صوتی خوب همچنان بهترین راه برای لذت بردن از رسانه‌ها خواهند بود به خصوص اگر می‌خواهید در حین انجام این کار اجتماعی باشید.

از سوی دیگر، آی‌پد نشان داد که چگونه عامل تبلت می‌تواند خواندن و مرور اینترنت را بسیار شهودی‌تر کند و تماشای برنامه‌ها در رختخواب یا هنگام سفر راحت‌تر است. و همانطور که متوجه شدم، با لوازم جانبی و برنامه های مناسب، حتی می تواند به عنوان جایگزینی برای لپ تاپ عمل کند.

مهمتر از همه، شما می توانید بگویید که چگونه iPad می تواند روش انجام کارها را با دیدن آن تغییر دهد – چیزی که با Vision Pro نمی توانید انجام دهید. شما باید آن را شخصاً آزمایش کنید. شاید این کاری است که باید انجام دهم. وقتی Vision Pro بالاخره در بریتانیا عرضه شد، من قطعا آن را امتحان خواهم کرد - و می تواند نظر من را تغییر دهد. اگر این اتفاق بیفتد، و من واقعاً در اشتباه هستم، خوشحال خواهم شد که آن را اعتراف کنم. تا آن زمان، من به سادگی بر روی آن فروخته نشده ام.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

ویرایشگر مدیریت، Core Tech

Matt ویرایشگر مدیریت TechRadar برای Core Tech است که از محاسبات و فناوری تلفن همراه مراقبت می کند. مت که برای تعدادی از نشریات مانند PC Plus، PC Format، T3 و Linux Format نوشته است، هیچ جنبه ای از فناوری وجود ندارد که مت به آن علاقه نداشته باشد، به خصوص محاسبات و بازی های رایانه شخصی. از زمانی که او یک Amiga A500+ را برای کریسمس در سال 1991 دریافت کرد، او عاشق استفاده از کامپیوتر (و بازی کردن) بود و بی‌پایان درباره اینکه چگونه The Secret of Monkey Island بهترین بازی ساخته شده است صحبت خواهد کرد.

خبرکاو