سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

متا دسترسی شخص ثالث به گروه‌های فیسبوک را قطع می‌کند و توسعه‌دهندگان و مشتریان را در آشفتگی قرار می‌دهد

اعلامیه غافلگیرکننده اخیر مبنی بر اینکه متا به زودی API گروه های فیس بوک خود را تعطیل می کند، برخی از کسب و کارها و بازاریابان رسانه های اجتماعی را به آشفتگی کشانده است. در 23 ژانویه، متا از انتشار Facebook Graph API v19.0 خود خبر داد که شامل این خبر بود که این شرکت API گروه های فیس بوک موجود خود را منسوخ خواهد کرد. ...

اعلامیه غافلگیرکننده اخیر مبنی بر اینکه متا به زودی API گروه های فیس بوک خود را تعطیل می کند، برخی از کسب و کارها و بازاریابان رسانه های اجتماعی را به آشفتگی کشانده است.

در 23 ژانویه، متا از انتشار Facebook Graph API v19.0 خود خبر داد که شامل این خبر بود که این شرکت API گروه های فیس بوک موجود خود را منسوخ خواهد کرد. متا بيان کرد که دومی که توسط توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها برای برنامه‌ریزی پست‌ها در گروه‌های فیسبوک استفاده می‌شود، ظرف ۹۰ روز حذف خواهد شد. همچنین اشاره کرد که این شامل تمام مجوزها و آپشن های قابل تحلیل مرتبط با API است.

متا توضیح داد که یک مورد عمده استفاده از API، ویژگی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد به صورت خصوصی در گروه های فیس بوک پاسخ دهند. به عنوان مثال، یک کسب و کار کوچک که می خواهد یک پیام واحد را به شخصی که در گروه فیس بوک خود پست گذاشته یا در گروه نظر داده است بفرستد، می تواند از طریق API پیام ارسال کند. با این حال، متا بيان کرد که تغییر دیگری در API جدید v19.0 این ویژگی را بدون نیاز به Groups API فعال می کند.

اما توسعه‌دهندگان به TechCrunch گفتند که خاموش شدن API برای شرکت‌هایی که راه‌حل‌هایی را برای مشتریانی که می‌خواهند پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود را زمان‌بندی و خودکار کنند، مشکلاتی ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، آدام پترسون، مدیر عامل VipeCloud، که مجموعه ای از ابزارها را برای زمان بندی پست های رسانه های اجتماعی ارائه می دهد، توضیح داد، بسته شدن API "تأثیر قابل توجهی" بر کسب و کار او خواهد داشت، زیرا حدود 8٪ از کل درآمد او به خرد کردن است. مسدود کردن. او بيان کرد که شرکت او به حدود 5000 حساب فیس بوک، عمدتاً آنهایی که به کارآفرینان زن تعلق دارند، خدمات می دهد.

این مشتریان به دسترسی VipeCloud به APIهای فیس بوک برای انتشار عمومی در صفحات فیس بوک خود متکی هستند، اما همچنین برای ارتباط با تیم خود به صورت خصوصی در گروه ها پست می گذارند. او او میگوید که گروه‌های خصوصی به‌عنوان یک جایگزین Slack توسط این مشاغل کوچک استفاده می‌شوند.

پیترسون او میگوید : «هر یک از مشتریان ما در حال ترسیدن هستند.

سایر مشتریان API Groups ممکن است به اتوماسیون‌هایی که توسط شرکای آژانس کسب‌وکار برنامه‌ریزی شده‌اند تکیه کنند، که برخی از آنها به طور نامتناسبی تحت تأثیر بسته شدن API قرار خواهند گرفت.

پترسون توضیح می‌دهد که مشتریان اغلب به آژانس‌ها برای رسیدگی به جنبه‌های مختلف پست‌هایشان، مانند تیم‌سازی یا انگیزه تیم، متکی هستند. «آن آژانس‌ها، این تمام کار آنه است. این امر امرار معاش آنه است. »

این حرکت بر رقبای VipeCloud نیز تأثیر می‌گذارد، شرکت‌هایی که اغلب با سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری نشده‌اند و خدمات خاص بازار می‌سازند و درآمدشان ممکن است از میلیون‌ها میلیون تا دو رقمی پایین باشد.

پیترسون خاطرنشان می کند: "برخی از این شرکت های دیگر - آنها در حال کشته شدن هستند." و تماشای آن هرگز جالب نیست، حتی اگر با آنها رقابت کنیم. شما ترجیح می دهید در مورد خدمات یا محصول یا چیزی برنده شوید.» او ادامه می دهد. "این ریسک پلتفرم در زمان واقعی است. "

شرکتی به نام PostMyParty که به فروشندگان اجتماعی و دیگران کمک می‌کند تا مهمانی‌های آنلاین را برنامه‌ریزی و خودکار کنند، او میگوید بسته شدن API شرکت را از کار می‌اندازد.

دانیل برگ، مالک به TechCrunch می گوید: «من هفت سال کار و بیش از 10000 مشتری را از دست خواهم داد. «یک ضرر چند میلیون دلاری. چه رسد به تأثیری که بر همه مشتریان ما که به نرم افزار ما متکی هستند، داشته باشیم.»

Burge او میگوید : PostMyParty توسط کسب‌وکارهای کوچک، از جمله مربیان سلامت و تناسب اندام که بوت کمپ‌های آنلاین را در گروه‌های فیس‌بوک انجام می‌دهند، مادران کار در خانه که در فروش اجتماعی فعالیت می‌کنند و دیگران با گروه‌های مربی یا گروه‌های مشتری استفاده می‌کنند.

این کارآفرین بيان کرد که این اولین بار نیست که متا چنین کاری انجام می دهد.

برگ او میگوید : «چند سال پیش [متا] به‌طور ناگهانی رویدادهای API خود را بدون اطلاع قبلی پایان داد. ما فقط یک روز وارد شدیم و همه چیز خراب شد، هزاران درخواست پشتیبانی از مشتریانمان باز شد و تقریباً در آن زمان تجارت ما را نیز نابود کرد. »

علاوه بر این، توسعه دهندگان به ما می گویند که انگیزه متا در پشت خاموش شدن API نامشخص است. از یک طرف، ممکن است گروه‌های فیس‌بوک درآمد تبلیغاتی ایجاد نکنند و خاموش شدن API توسعه‌دهندگان را بدون راه‌حل باقی می‌گذارد. اما متا روشن نکرده است که آیا این مورد است. در عوض، پست وبلاگ متا فقط به یک مورد استفاده اشاره کرد که از طریق API جدید v.19.0 به آن پرداخته می شد.

موریس دبلیو ایوانز، مدیر انجمن معتبر متا، معتقد است که این حرکت چالش‌هایی را برای کسب‌وکارهای کوچک، توسعه‌دهندگان و بازارهای دیجیتال ایجاد می‌کند، اما همچنین نشان‌دهنده یک تغییر محوری در فلسفه عملیاتی متا است.

حذف دسترسی شخص ثالث به گروه‌های فیس‌بوک می‌تواند چشم‌انداز دیجیتالی را به‌طور قابل توجهی تغییر دهد و موانع و فرصت‌هایی را برای مدیران جامعه و کسب‌وکارها ایجاد کند. به‌عنوان یک مدیر انجمن معتبر متا، از نزدیک متوجه ارزش این ابزارها برای تقویت جوامع آنلاین پر جنب و جوش و درگیر شده‌ام. ایوانز به TechCrunch می گوید: این تغییر بر نیاز به سازگاری و نوآوری در استراتژی های ما تاکید می کند.

در جایی دیگر در رسانه های اجتماعی، شرکت طراحی وب سایت Archer Web Design خبر بسته شدن API را "ویرانگر" خواند و بيان کرد که "تجار و بازاریابان رسانه های اجتماعی با این کار به عصر حجر پرتاب خواهند شد!"، آنها در پستی در X نوشتند. توییتر سابق

در فروم متا برای توسعه دهندگان، یکی از توسعه دهندگان می گوید که از اعلام این شرکت "بسیار شوکه شده اند" و خاطرنشان می کند که برنامه آنها به Groups API متکی است و اساساً وقتی خاموش شدن اتفاق می افتد دیگر کار نخواهد کرد.

دیگران از اینکه متا به طور واضح توضیح نداده است که آیا پست کردن در Groups با یک توکن دسترسی به صفحه انجام می شود یا نه، ناامید هستند، زیرا به نظر می رسد که نحوه بیان اعلانیه این قسمت فقط مربوط به کسانی است که پاسخ های خصوصی را ارسال می کنند، نه ارسال به گروه. در کل. به عنوان مثال، Burge از خود می‌پرسد که آیا کل موضوع می‌تواند فقط یک اشتباه پیام‌رسانی باشد - مثلاً متا فراموش کرده است بخشی را درج کند که می‌خواست راه‌حل جدیدش را یادداشت کند.

با این حال، این نگرانی وجود دارد که متا به دلیل اینکه اخیراً پورتال اشکال توسعه‌دهنده خود را نیز بسته است، منافع توسعه‌دهندگان را در اولویت قرار داده است.

نمایندگان فیس‌بوک به نظرات توسعه‌دهندگان در انجمن‌هایش (تا زمان نگارش) پاسخ نداده‌اند و همه را در تاریکی رها کرده است.

یکی دیگر از توسعه‌دهندگان در انجمن ابراز تاسف می‌کند، «این روی پروژه‌ها و پروژه‌های در حال انجام من که به زودی راه‌اندازی می‌شوند تأثیر می‌گذارد. نمی دانم چه کار کنم.»

این داستان در حال توسعه است. از متا برای نظر خواسته شده است و همانطور که بیشتر بدانیم به روز خواهیم کرد.

خبرکاو