سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

شیائومی ۱۴ با فناوری شارژ سریع ۹۰ واتی از راه می‌رسد

گوشی‌های سری شیائومی ۱۴ تا پیش از پایان سال جاری میلادی معرفی می‌شوند. حالا نسخه استاندارد این خانواده، یعنی شیائومی ۱۴، موفق به کسب تأییدیه ۳C در چین شده است که سرعت شارژ آن را برملا می‌کند. گوشی شیائومی در این تأییدیه شماره مدل ۲۳۱۲۷PN0CC را یدک می‌کشد که مربوط به شیائومی ۱۴ می‌شود. طبق این تأییدیه، پرچمدار آینده شیائومی از فناوری شارژ سریع ۹۰ واتی پشتیبانی می‌کند. سرعت شارژ شیائومی ۱۴ شارژر این گوشی هوشمند توان ...

گوشی‌های سری شیائومی ۱۴ تا پیش از پایان سال جاری میلادی معرفی می‌شوند. حالا نسخه استاندارد این خانواده، یعنی شیائومی ۱۴، موفق به کسب تأییدیه ۳C در چین شده است که سرعت شارژ آن را برملا می‌کند.

گوشی شیائومی در این تأییدیه شماره مدل ۲۳۱۲۷PN0CC را یدک می‌کشد که مربوط به شیائومی ۱۴ می‌شود. طبق این تأییدیه، پرچمدار آینده شیائومی از فناوری شارژ سریع ۹۰ واتی پشتیبانی می‌کند.

سرعت شارژ شیائومی ۱۴

شارژر این گوشی هوشمند توان خروجی ۲۰-۵ ولت و ۴.۵-۶.۱ آمپر دارد که به‌معنای حداکثر سرعت شارژ ۹۰ وات است. برای دستیابی به این سرعت، باید از شارژر شیائومی MDY-14-EC استفاده کرد. البته نمی‌دانیم شیائومی این شارژر را درون جعبه پرچمدار آینده‌اش قرار می‌دهد یا خیر.

در اوایل ۲۰۲۲ شیائومی گوشی‌های سری شیائومی ۱۳ را با شارژر درون جعبه روانه بازار کرد؛ البته در بازار جهانی. در کشور چین کاربران دو گزینه داشتند: دریافت گوشی با شارژر درون جعبه یا گوشی بدون شارژر؛ اگرچه خریداران با انتخاب گزینه اول، هزینه اضافه‌ای محتمل نمی‌شدند.

سرعت شارژ ۹۰ وات برای نسخه استاندارد پرچمدار شیائومی سرعت قابل‌قبولی محسوب می‌شود؛ چرا که در نسل‌های قبلی با سرعت ۶۷ وات روبه‌رو شدیم. این درحالی است که شیائومی ۱۳ پرو و ۱۲ پرو از سرعت شارژ ۱۲۰ وات پشتیبانی می‌کنند.

با توجه به افزایش سرعت شارژ شیائومی ۱۴، باید منتظر بمانیم و ببینیم سرعت شارژ مدل پرو آن افزایش می‌یابد یا نه. این احتمال وجود دارد که با سرعت شارژی بالاتر از ۱۲۰ وات روبه‌رو شویم.

شیائومی تا پیش از پایان سال جاری میلادی از سری شیائومی ۱۴ رونمایی می‌کند؛ البته در بازار چین. نسخه مخصوص بازار جهانی این پرچمدارها اوایل سال ۲۰۲۴ از راه می‌رسد. تمام نسخه‌های این پرچمدارها به تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ مجهز می‌شوند و انتظار داریم که دوربین قدرتمندتری نسبت به نسل قبلی داشته باشند. باید منتظر انتشار گزارش‌ها و شایعات درباره آن‌ها در هفته‌های آینده باشیم.