سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

دوشاخه برق خود را فراموش کنید، این رایانه شخصی کوچک می تواند از یک منبع برق غیرمنتظره – یک کابل اترنت استاندارد متصل به یک سوئیچ PoE کار کند.

(اعتبار تصویر: PC Watch) Minisforum MS-01 را معرفی کرده است، یک ایستگاه کاری موبایل قدرتمند که دارای پردازنده نسل سیزدهم اینتل i9 با کارایی بالا، گزینه های ذخیره سازی فراوان و همه پورت هایی است که می توانید به آنها امیدوار باشید. اگر به دنبال یک دستگاه توانمند و کوچک هستید، مطمئناً MS-01 ارزش نگاه کردن را دارد - اما اگر به چیزی به این قدرتمندی نیاز ندارید، سازنده چینی مینی پی سی جدید دیگری را نیز ...
Minisforum S100-N100
(اعتبار تصویر: PC Watch)

Minisforum MS-01 را معرفی کرده است، یک ایستگاه کاری موبایل قدرتمند که دارای پردازنده نسل سیزدهم اینتل i9 با کارایی بالا، گزینه های ذخیره سازی فراوان و همه پورت هایی است که می توانید به آنها امیدوار باشید.

اگر به دنبال یک دستگاه توانمند و کوچک هستید، مطمئناً MS-01 ارزش نگاه کردن را دارد - اما اگر به چیزی به این قدرتمندی نیاز ندارید، سازنده چینی مینی پی سی جدید دیگری را نیز معرفی کرد که ممکن است از علاقه.

S100-N100 یک کامپیوتر کوچک تقریباً به اندازه یک هاب USB است. برخلاف برادر بسیار پیشرفته‌تر خود، این دستگاه جدید توسط یک CPU Intel N100 (3.4Ghz) هدایت می‌شود. با این حال، با پیچ و تاب شگفت انگیزی همراه است. PC stick دارای یک پورت اترنت 2.5 گیگابیتی است که از PoE پشتیبانی می کند، به این معنی که می توان آن را با استفاده از یک کابل اترنت استاندارد تغذیه کرد و به طور کامل نیاز به دوشاخه برق را از بین می برد.

ویندوز 11 از قبل نصب شده است

یک پورت USB PD نیز وجود دارد که می‌توانید از آن برای تغذیه دستگاه یا اتصال آن به صفحه نمایش و همچنین یک دکمه پاور معمولی در کنار آن استفاده کنید.

S100-N100 دارای دو پورت USB 3.1 Type-A با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه و یک درگاه HDMI 2.0 در انتهای آن است و با ویندوز 11 از پیش نصب شده، 8 گیگابایت رم تک کاناله LPDDR5 و 256 گیگابایت حافظه UFS 2.1 عرضه می شود. اتصال بی سیم در قالب Wi-Fi 6 و Bluetooth 5.2 ارائه شده است.

S100-N100 کیت بسیار قدرتمندی نیست، اما اگر به دنبال یک کامپیوتر کوچک هستید که می‌توانید از آن برای ایفای نقشی مشابه با Raspberry Pi استفاده کنید، می‌تواند مناسب باشد.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت یا در دسترس بودن S100-N100 وجود ندارد، اما Minisforum در حال برنامه ریزی برای عرضه آن در ماه های آینده است.

از طریق PC Watch

بیشتر از TechRadar Pro

وین ویلیامز یک فریلنسر است که اخبار را برای TechRadar Pro می نویسد. او 30 سال است که درباره کامپیوتر، فناوری و وب می نویسد. در آن زمان او برای اکثر مجلات PC در بریتانیا می نوشت و تعدادی از آنها را نیز راه اندازی، ویرایش و منتشر کرد.

خبرکاو