سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

این عینک هوشمند جدید به لطف هوش مصنوعی مولد می تواند به مردم جهان را آموزش دهد

(اعتبار تصویر: Brilliant Labs) فقط زمان زیادی بود که شخصی هوش مصنوعی مولد را به یک هدست AR اضافه کرد و شرکت تازه تاسیس Brilliant Labs با عینک هوشمند Frame خود که اخیراً معرفی شده است، قدم برداشته است. این Frame که شبیه یک جفت عینک Where's Waldo (یا Where's Wally برای خوانندگان بریتانیایی ما است)، یک دستیار دیجیتال چندوجهی به نام Noa را در خود جای داده است. این شامل چندین مدل هوش مصنوعی ...
عینک هوشمند Brilliant Labs' Frame
(اعتبار تصویر: Brilliant Labs)

فقط زمان زیادی بود که شخصی هوش مصنوعی مولد را به یک هدست AR اضافه کرد و شرکت تازه تاسیس Brilliant Labs با عینک هوشمند Frame خود که اخیراً معرفی شده است، قدم برداشته است.

این Frame که شبیه یک جفت عینک Where's Waldo (یا Where's Wally برای خوانندگان بریتانیایی ما است)، یک دستیار دیجیتال چندوجهی به نام Noa را در خود جای داده است. این شامل چندین مدل هوش مصنوعی از برندهای دیگر است که به طور هماهنگ با هم کار می کنند تا به کاربران کمک کند تا در مورد دنیای اطراف خود بیاموزند. این دروس را می توان فقط با نگاه کردن به چیزی و سپس صدور فرمان انجام داد. فرض کنید می خواهید در مورد ارزش غذایی یک تمشک بیشتر بدانید. به لطف فناوری OpenAI ، می‌توانید به Noa دستور دهید تا «تحلیل بصری» موضوع را انجام دهد. خواندن در لنز AR بیرونی ظاهر می شود. علاوه بر این، می تواند ترجمه زبان بلادرنگ را از طریق هوش مصنوعی Whisper ارائه دهد.

Frame همچنین می تواند از طریق مدل هوش مصنوعی Perplexity خود در اینترنت جستجو کند. نتایج جستجو حتی برچسب‌های قیمتی را برای خریدهای احتمالی ارائه می‌کنند. در مقاله اخیر VentureBeat ، Brilliant Labs ادعا می‌کند که Noa می‌تواند قیمت آنی لباس را فقط با اسکن کردن آن تحلیل کند، یا فهرست خانه‌های جدید را در بازار پیدا کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به خانه مورد نظر نگاه کنید. به گفته ZDNET ، حتی می‌تواند تصاویر را از طریق Stable Diffusion تولید کند.

دستیار در حال تکامل

با بازگشت به VentureBeat، گزارش آنها بینش عمیق تری از نحوه کار Noa ارائه می دهد.

دستیار دیجیتال همیشه روشن است و دائماً اطلاعات محیط خود را دریافت می کند. و ظاهراً در طول زمان "شخصیت منحصر به فردی را اتخاذ خواهد کرد". این نشریه توضیح می‌دهد که پس از فعال‌سازی برای اولین بار، نوآ به‌عنوان «تخم‌مرغ» روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. مالکان باید به یک سری سؤالات پاسخ دهند و پس از اتمام، تخم مرغ در یک آواتار شخصیت که شخصیت آن منعکس کننده کاربر است، در می آید. همانطور که از Frame استفاده می شود، Noa تعاملات بین آن و کاربر را تجزیه و تحلیل می کند و برای بهتر شدن در مقابله با وظایف تکامل می یابد.

نمای منفجر شده قاب آزمایشگاه های درخشان

(اعتبار تصویر: Brilliant Labs)

یک نمای انفجاری از Frame را می توان در وب سایت رسمی Brilliant Labs یافت که بینش جالبی در مورد نحوه عملکرد این فناوری ارائه می دهد. محتوای روی صفحه توسط یک میکرو OLED بر روی یک "منشور هندسی" در لنز نمایش داده می شود. 9To5Google اشاره می کند که این یادآور نحوه عملکرد Google Glass است. روی پل دماغه، دوربین Frame روی PCBA (مجموعه برد مدار چاپی) قرار دارد.

در انتهای ساقه ها، باتری ها را در دو توپی بزرگ دارید. Brilliant Labs بیان می‌کند که فریم‌ها می‌توانند یک روز کامل دوام بیاورند، و برای شارژ کردن آن‌ها، باید دانگل Mister Power را به برق وصل کنید و به طور ناخواسته عینک را به جعل هویت گروچو مارکس با فناوری پیشرفته تبدیل کنید.

قاب آزمایشگاهی درخشان با قدرت مستر

(اعتبار تصویر: Brilliant Labs)

دسترسی

فریم که در حال حاضر برای پیش‌سفارش باز است، برای هر جفت 350 دلار هزینه خواهد داشت . این در سه رنگ موجود خواهد بود: مشکی دودی، خاکستری سرد و H20 شفاف. می توانید لنزهای نسخه ای را انتخاب کنید. با انجام این کار، برچسب قیمت به 448 دلار می رسد. این احتمال وجود دارد که Brilliant Labs نسخه دقیق شما را نداشته باشد. آنها توصیه می کنند در عوض گزینه ای را انتخاب کنید که دقیقاً با نسخه واقعی شما مطابقت دارد. ارسال رایگان است و اولین دسته از 15 آوریل عرضه می شود.

به نظر می رسد همه ویژگی های هوش مصنوعی مشمول محدودیت استفاده روزانه هستند. Brilliant Labs برنامه‌هایی برای راه‌اندازی یک سرویس اشتراک برای برداشتن محدودیت دارد. ما برای شفاف سازی با شرکت تماس گرفتیم و چندین سؤال دیگر پرسیدیم، مانند اینکه Frame دقیقا چگونه ورودی را دریافت می کند؟ این داستان متعاقبا به روز رسانی خواهد شد.

تا آن زمان، فهرست TechRadar از بهترین هدست های واقعیت مجازی برای سال 2024 را تحلیل کنید.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده

سزار کادناس چندین سال است که در مورد صنعت فناوری می نویسد و در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی، دستگاه های سرگرمی، ویندوز و صنعت بازی تخصص دارد. اما او همچنین علاقه زیادی به گوشی‌های هوشمند، پردازنده‌های گرافیکی و امنیت سایبری دارد.

خبرکاو