سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اپل تا پاییز 2025 انتقال به اندروید را آسان‌تر خواهد کرد

اپل او میگوید در نتیجه قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) که از امروز اجرایی شد، قصد دارد استفاده از اندروید را برای مشتریان آسان‌تر کند. در کنار پشتیبانی از فروشگاه‌های برنامه جایگزین، شرایط تجاری جدید برای توسعه‌دهندگان برنامه اتحادیه اروپا، و صفحه‌های انتخاب مرورگر تلفن همراه، از جمله موارد دیگر، سازنده آیفون بيان کرد که به پیشنهادات قابل حمل داده‌های خود نیز اضافه می‌کند، از جمله «کاربر پسندتر» برای انتقال داده‌ها. از ...

اپل او میگوید در نتیجه قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) که از امروز اجرایی شد، قصد دارد استفاده از اندروید را برای مشتریان آسان‌تر کند. در کنار پشتیبانی از فروشگاه‌های برنامه جایگزین، شرایط تجاری جدید برای توسعه‌دهندگان برنامه اتحادیه اروپا، و صفحه‌های انتخاب مرورگر تلفن همراه، از جمله موارد دیگر، سازنده آیفون بيان کرد که به پیشنهادات قابل حمل داده‌های خود نیز اضافه می‌کند، از جمله «کاربر پسندتر» برای انتقال داده‌ها. از یک آیفون به دستگاه دیگری غیر اپل.

این راه حل هنوز در دسترس نیست، اما اپل متعهد شده است که آن را تا پاییز 2025 آماده کند. این اعلامیه در سندی منتشر شد که جزئیات برنامه انطباق اپل با قانون جدید اتحادیه اروپا را شرح می‌دهد، که هدف آن افزایش رقابت در اکوسیستم برنامه‌ها با ملزم کردن اپل به سست کردن کنترل خود بر فروشگاه App و iOS است. اپل به طرز هوشمندانه ای از تاثیر مالی بالقوه DMA بر کسب و کار خود با اضافه کردن هزینه های جدید برای توسعه دهندگانی که می خواهند به قوانین DMA تغییر مسیر دهند، علیرغم واکنش منفی توسعه دهندگان، چشم پوشی کرده است.

فراتر از App Store، DMA همچنین به قابلیت حمل داده ها می پردازد. در این سند، وب‌سایت Data & Privacy اپل در حال به‌روزرسانی است تا به کاربران اجازه دهد داده‌های App Store خود را به اشخاص ثالث مجاز صادر کنند. کاربران امروز می‌توانند درخواست کنند عکس‌های iCloud خود را به Google Photos منتقل کنند یا داده‌های مختلف جمع‌آوری‌شده توسط برنامه‌های اپل مانند یادداشت‌ها، تقویم، مخاطبین، نقشه‌ها، فعالیت کیف پول، ایمیل، نشانک‌های سافاری و فهرست خواندن و غیره را دانلود کنند. اپل او میگوید که کاربران همچنین می‌توانند بارگیری‌های روزانه داده‌های App Store خود را برای 30 روز یا بارگیری‌های هفتگی برای 180 روز برنامه‌ریزی کنند و داده‌های ارائه‌شده به‌طور مداوم به‌روزرسانی می‌شوند تا جدیدترین باشند.

در مورد انتقال به اندروید، اپل چیزی در مورد پروژه جدید به اشتراک نمی گذارد، جز اینکه گفته است راه حل آن به دیگر «ارائه دهندگان سیستم عامل موبایل» کمک می کند تا راه حل های بهتری برای انتقال داده ها از آیفون به تلفن غیر اپل بسازند. اپل در واقع از عبارت "اندروید" در سند استفاده نمی کند، اما واضح است که سیستم عامل موبایل گوگل بزرگترین ذینفع از چنین سیستمی خواهد بود.

علاوه بر این، اپل بيان کرد ، علاوه بر این، راه حل دیگری برای صادرات داده های مرورگر به یک مرورگر جدید در همان دستگاه، اواخر امسال یا اوایل سال 2025 آماده خواهد شد.

امروزه، کاربران بالقوه اندروید می‌توانند از برنامه iOS Google «Switch to Android» برای انتقال محتوای مهم مانند مخاطبین، تقویم‌ها، عکس‌ها، ویدیوها، پیام‌ها و موارد دیگر به یک دستگاه اندروید جدید استفاده کنند. اما برخی از داده‌های کمتر حیاتی هنوز وجود ندارد و کاربران باید iMessage را نیز غیرفعال کنند تا مطمئن شوند پیام‌های جدیدشان به اندرویدشان می‌رسد. مشخص نیست که آیا راه حل جدید اپل به این حوزه ها می پردازد یا خیر، زیرا اپل هنوز نگفته است که به طور خاص چه چیزی را بهبود می بخشد.

خبرکاو