سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

YouTube Shorts برای به دست آوردن یک ویژگی هوش مصنوعی مولد به نام Dream Screen

یوتیوب امروز ویژگی جدیدی را برای پلتفرم ویدیویی کوتاه Shorts خود اعلام کرد که به کاربران امکان می‌دهد از ابزارهای هوش مصنوعی برای ایجاد ویدیو استفاده کنند. این ویژگی که Dream Screen نام دارد، به کاربران این امکان را می دهد که تنها با تایپ کردن آنچه می خواهید ببینید، یک پس زمینه ویدیو یا تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی ایجاد کنند. به عنوان مثال، نیل موهان، مدیر عامل یوتیوب، در رویداد زنده شرکت "ساخته شده در ...

یوتیوب امروز ویژگی جدیدی را برای پلتفرم ویدیویی کوتاه Shorts خود اعلام کرد که به کاربران امکان می‌دهد از ابزارهای هوش مصنوعی برای ایجاد ویدیو استفاده کنند. این ویژگی که Dream Screen نام دارد، به کاربران این امکان را می دهد که تنها با تایپ کردن آنچه می خواهید ببینید، یک پس زمینه ویدیو یا تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی ایجاد کنند.

به عنوان مثال، نیل موهان، مدیر عامل یوتیوب، در رویداد زنده شرکت "ساخته شده در یوتیوب" امروز صبح توضیح داد، می توانید چیزی به اندازه "یک پاندا در حال نوشیدن قهوه" تایپ کنید و سپس تصویر ویدیویی روی صفحه ظاهر می شود.

این شرکت همچنین نمونه‌های دیگری مانند قلعه‌های زیر آب یا تصاویری را که می‌توانستید در خواب تصور کنید، مانند اژدها یا طلوع ماه علمی تخیلی، پیشنهاد کرد.

اعتبار تصویر: یوتیوب

موهان بیان کرد که او معتقد است این فناوری به افراد بیشتری اجازه می‌دهد تا در YouTube منتشر کنند، بدون اینکه احساس کنند که باید درک عمیقی از تجزیه و تحلیل یوتیوب یا یک استودیوی تولید کامل داشته باشند.

پلتفرم Shorts امروزه به طور میانگین بیش از ۷۰ میلیارد بازدید روزانه دارد که از ۵۰ میلیارد در ژانویه افزایش یافته است. و یوتیوب انتظار دارد که هوش مصنوعی این اعداد را بیشتر افزایش دهد.

موهان گفت: «در یوتیوب، ما می‌خواهیم این احساس را برای همه آسان‌تر کنیم که می‌توانند خلق کنند و معتقدیم هوش مصنوعی مولد این را ممکن می‌کند.

پیش بینی می شود این ویژگی در اوایل سال آینده عرضه شود.

خبرکاو