سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Xpeng چین معادل FSD تسلا خود را به صاحبان خارج از کشور می آورد

Xpeng، رقیب تسلا از چین، چشمش به بازار بین المللی است و قصد دارد از نرم افزار رانندگی هوشمند خود به عنوان نقطه فروش استفاده کند. این خودروی برقی مستقر در گوانگژو در رویدادی در این هفته بيان کرد که در سال 2024 توسعه پیلوت هدایت شونده ناوبری مخصوص بزرگراه (NGP) خود را برای کاربران جهانی آغاز خواهد کرد، در حالی که نسخه بین المللی نسل بعدی ویژگی همه منظوره XNGP آن را ...

Xpeng، رقیب تسلا از چین، چشمش به بازار بین المللی است و قصد دارد از نرم افزار رانندگی هوشمند خود به عنوان نقطه فروش استفاده کند.

این خودروی برقی مستقر در گوانگژو در رویدادی در این هفته بيان کرد که در سال 2024 توسعه پیلوت هدایت شونده ناوبری مخصوص بزرگراه (NGP) خود را برای کاربران جهانی آغاز خواهد کرد، در حالی که نسخه بین المللی نسل بعدی ویژگی همه منظوره XNGP آن را آغاز خواهد کرد. توسعه در سال 2025 آغاز شود.

Xiaopeng He، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت در این رویداد گفت: "ما مشتاقانه منتظر هستیم تا کاربران خارج از کشور به رانندگی خودکار Xpeng که در حال حاضر در چین موجود است دسترسی داشته باشند."

NGP و نسخه جدید آن XNGP معادل سیستم رانندگی نیمه خودران تسلا با رانندگی کامل (FSD) هستند. به طور خاص، XNGP نام بازاریابی همه جانبه برای همه آپشن های سیستم کمک راننده پیشرفته Xpeng (ADAS) است، از جمله رانندگی در بزرگراه و شهری و همچنین پارک خود.

در حالی که در ابتدا از نقشه‌های با وضوح بالا برای پیمایش استفاده می‌کرد، XNGP اخیراً چنین اطلاعات از پیش محاسبه‌شده‌ای را حذف کرد تا وسایل نقلیه Xpeng بتوانند با تکیه بر حسگرهایی مانند لیدارها و رادارهایی که شرایط جاده را در زمان واقعی تشخیص می‌دهند، در هر مکانی رانندگی کنند.

Xpeng که در سال 2014 تأسیس شد، برای اولین بار در اواخر سال 2021 از چین خارج شد و از اروپا شروع شد. از آن زمان، خودروهای شاسی‌بلند و سدان‌های اسپرت خود را به نروژ، دانمارک، هلند و سوئد ارسال کرده است، همراه با آلمان، فرانسه و بریتانیا در نقشه راه 2024. سال گذشته، Xpeng فروش خود را در اسرائیل آغاز کرد و به موجی از خودروهای برقی چینی پیوست. شرکت هایی که به خاورمیانه هجوم می آورند.

باید دید که سیستم کمک راننده بدون نقشه Xpeng در این مناطق ناآشنا چگونه عمل می کند.

خبرکاو