متن خبر

X برای ارسال یادداشت های انجمن در هند قبل از انتخابات پشتیبانی می کند

X برای ارسال یادداشت های انجمن در هند قبل از انتخابات پشتیبانی می کند

شناسهٔ خبر: 462047 -
هفته‌ها قبل از انتخابات ملی در هند، ایلان ماسک، متعلق به X، اعلام کرد که در حال ارائه پشتیبانی برای ارسال یادداشت‌های انجمن - برنامه تحلیل حقایق با منبع جمعی شرکت - در بازار کلیدی خارج از کشور است.

X بيان کرد که اولین مجموعه از مشارکت کنندگان از هند از امروز شروع به ارسال یادداشت خواهند کرد و به مرور زمان بیشتر پذیرفته خواهند شد. مشارکت‌کنندگان معمولاً زمینه بیشتری را برای پست‌های محبوب فراهم می‌کنند تا هر افسانه‌ای را از بین ببرند یا بینش گسترده‌تری ارائه دهند. این موارد ارسالی سپس توسط کاربران بر اساس عواملی مانند مفید بودن یا دقت آنها رتبه بندی می شوند.

در دسامبر 2022، این شبکه اجتماعی این امکان را برای مردم فراهم کرد که به یادداشت‌های انجمن مربوط به پست‌ها در سطح جهانی نگاه کنند، اما کاربران تنها از چند کشور می‌توانند چنین یادداشت‌هایی را پست کنند.

با گذشت زمان، این شرکت به اعضای کشورهای مختلف اجازه داده است که شروع به ارسال یادداشت های انجمن کنند تا زمینه محلی را بهتر ارائه دهند. با آخرین عرضه، این برنامه در 69 کشور مشارکت دارد.

سال گذشته، این شرکت همچنین Community Notes را که قبلاً Birdwatch نامیده می شد، برای تصاویر و ویدیوها معرفی کرد.

هند یکی از آخرین بازارهای مهمی بود که یادداشت های انجمن قبلاً در آن گسترش نیافته بودند. در حالی که تنها چند هفته به برگزاری انتخابات ملی باقی مانده است، بسیاری از پلتفرم ها برای مبارزه با اطلاعات نادرست احتمالی مرتبط با انتخابات تلاش می کنند. با این حال، X هیچ اطلاعیه خاصی در مورد تلاش های خود برای انتخابات هند اعلام نکرده است.

اگرچه Community Notes در پست‌های راستی‌آزمایی در X مفید است، اما با وجود گفت ن زمینه‌ای به داستان‌ها، گاهی اوقات برای کنترل انتشار اطلاعات نادرست تلاش کرده است. این برنامه همچنین ممکن است با آزمون سختی در چشم انداز سیاسی چندزبانه پیچیده هند روبرو شود.

سال گذشته، این شرکت مجدداً تبلیغات سیاسی را در این پلتفرم مجاز کرد که توسط مدیریت قبلی ممنوع شد.

توییتر/ایکس در بازار هند به ویژه به دلیل نبرد قانونی خود با دولت به دلیل دستور مسدود کردن برخی پست‌ها به این پلتفرم، ماندگاری سختی داشته است. در اوایل سال جاری، X برخی از حساب‌ها و پست‌های مربوط به اعتراضات کشاورزان در هند را به دلیل دستورات مقامات مخفی کرد. در آن زمان، این شرکت تکرار کرد که درخواست تجدیدنظر کتبی به چالش کشیدن دستورات مسدودسازی هنوز در دادگاه ها در حال تحلیل است.

سال گذشته، ماسک در گفتگو با بی‌بی‌سی بيان کرد که قوانین رسانه‌های اجتماعی هند کاملاً سخت‌گیرانه است و این شرکت «نمی‌تواند فراتر از قوانین کشور عمل کند».

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است