متن خبر

WWDC 2023 رویدادی عالی برای عرضه هدست واقعیت مجازی اپل است

WWDC 2023 رویدادی عالی برای عرضه هدست واقعیت مجازی اپل است

اخبارWWDC 2023 رویدادی عالی برای عرضه هدست واقعیت مجازی اپل است
شناسهٔ خبر: 267303 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

پس از اینکه شایعات هدست واقعیت مجازی اپل را برای معرفی ماه آوریل تثبیت کردند، گزارش جدیدی نشان می دهد که اپل به جای آن این دستگاه را در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان امسال (WWDC) عرضه خواهد کرد – و اگر اینطور باشد، می تواند یکی از بهترین اقدامات اپل باشد. سال

در حالی که به طور رسمی اعلام نشده است، شایعات و درزهای چند سال گذشته به شدت حاکی از وجود نوعی هدست واقعیت مجازی اپل در حال توسعه است که عملکردهای واقعیت مجازی و ترکیبی را انجام می دهد.

بر اساس اطلاعات فاش شده مختلف، صفحه نمایش میکرو OLED فوق العاده شفاف 2800 پیکسل در هر اینچ و دو چیپست – یکی برای کنترل ویژگی های XR (XR مخفف واقعیت توسعه یافته است، اصطلاحی که VR، MR و AR را در بر می گیرد. ) و یک تراشه Apple M2 برای فعال کردن عملکرد سبک لپ تاپ. و به جای کنترل‌کننده‌ها، طبق گزارش‌ها به دستورات صوتی و حرکات دست تکیه می‌کند.

ظاهراً تاریخ عرضه این هدست چند بار به تعویق افتاده است، در ابتدا انتظار می‌رفت این هدست در سال 2021 یا 2022 عرضه شود، اما به نظر می‌رسد سال 2023 سالی باشد که شایعات طولانی‌مدت هدست واقعیت مجازی را ببینیم - اگرچه درست است. دستگاه با آخرین تاخیر مواجه است، از آوریل به WWDC 2023، که انتظار داریم که در ماه ژوئن (از طریق بلومبرگ (در برگه جدید باز می‌شود) برگزار شود.

مانند همه شایعات، باید این ادعا را با کمی نمک بپذیریم. با این حال، این تغییر برنامه بسیار منطقی است، و من تعجب نمی کنم اگر WWDC 2023 رویدادی باشد که در نهایت هدست اپل را که ما منتظرش بودیم ارائه دهد.

WWDC 2023 برای راه اندازی هدست واقعیت مجازی مناسب است

مدت‌هاست که احساس می‌کردم WWDC رویدادی عالی برای اپل برای راه‌اندازی هدست واقعیت مجازی خود است. در حالی که این کنفرانس توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می کند، زیرا این شرکت ویژگی های جدیدی را که در نسخه بعدی iOS و احتمالاً محصولات جدید اپل ارائه می شود، نشان می دهد - به طور کلی به همان شکلی که یک رویداد راه اندازی iPhone، iPad یا Mac در معرض دید عموم قرار نمی گیرد. .

فردی با ژاکت قرمز در مقابل یک صفحه نمایش غول پیکر ایستاده <a href= است که آیفون 14 را نشان می دهد" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/2UoeA5m69gV8sMSfYNYd7d-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/2UoeA5m69gV8sMSfYNYd7d-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/2UoeA5m69gV8sMSfYNYd7d-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/2UoeA5m69gV8sMSfYNYd7d-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/2UoeA5m69gV8sMSfYNYd7d-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/2UoeA5m69gV8sMSfYNYd7d-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/2UoeA5m69gV8sMSfYNYd7d.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/2UoeA5m69gV8sMSfYNYd7d.jpg">

یک هدست جدید می تواند توجه زیادی را از آیفون (مهم ترین محصول اپل) جلب کند (اعتبار تصویر: اپل)

عرضه هدست واقعیت مجازی اپل در هر رویدادی که اتفاق بیفتد توجه زیادی را به خود جلب می کند. پس ، اپل با ترکیب آشکار با WWDC، نه تنها به یکی از رویدادهای کمتر برجسته خود توجه بیشتری می کند. همچنین از این هدست جلوگیری می کند که چرخه اخبار پیرامون عرضه یکی از محصولات نان و کره خود را آدمخوار کند.

علاوه بر این، از آنجایی که WWDC یک گردهمایی حضوری از توسعه دهندگان پیشرو است، این رویداد به آنها فرصتی عالی می دهد تا هدست جدید را امتحان کنند، توانایی های آن را احساس کنند و احتمالاً متقاعد شوند که برای آن برنامه ایجاد کنند. وادار کردن شخصی به استفاده از هدست ابزاری بسیار قدرتمندتر از این است که به سادگی به او بگوییم که باورنکردنی است - بسیاری از افرادی که می شناسم گفته اند که به VR اهمیتی نمی دهند، فقط یکی از هدست های من را امتحان کرده و فوراً آمازون را برای یک معامله خوب تحلیل می کنند.

یک رویداد جداگانه بدترین گزینه نخواهد بود – بدترین گزینه در playbook اپل یک افت سایه دیگری است که در مورد HomePod 2 اخیر رخ داد – اما فاقد برخی از مزایای منحصر به فرد WWDC خواهد بود.

این اعلامیه تنها اولین قدم برای هدست واقعیت مجازی اپل خواهد بود. با فضای واقعیت مجازی که قبلاً با دستگاه های بزرگی مانند Oculus Quest 2، Meta Quest Pro و Pico 4 پر شده است، اپل باید ما را متقاعد کند که ابزارش رقیبی شایسته است. ما فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم چه چیزی و چه زمانی نشان می دهد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است