اخبار, ورزشی

WSL امیدوار است با پیروزی یونایتد در دربی منچستر زنده بماند

منچستریونایتد پس از اینکه لوسیا گارسیا در وقت های تلف شده گلزنی کرد و منچسترسیتی ۱۰ نفره را ۲-۱ در دهکده ورزشی Leigh Sports Village به ثمر رساند، مبارزه قهرمانی سوپرلیگ زنان را تا آخرین روز فصل ادامه داد.

میزبان نیاز به پیروزی داشت وگرنه چلسی که اوایل روز با نتیجه ۲-۰ مقابل آرسنال پیروز شده بود، قبل از آخرین دور مسابقات جام را تصاحب می کرد.

- پخش جریانی در ESPN+: لالیگا، بوندسلیگا، بیشتر (ایالات متحده)

یونایتد که مانند یک تیم تمام فصل خود را روی خط بازی می‌کرد، از بلوک‌ها شلیک کرد و به سرعت به خاطر بازی مثبت خود پاداش دریافت کرد، زمانی که یک فاصله نیمه تمام به هیلی لاد رسید تا تلاش او را به گوشه سمت راست بالا بکشد.

علیرغم برتری آنها، یا شاید به خاطر آن، میزبان دریچه گاز را کاهش دادند تا بازی را باز کنند و از شانس خود استفاده کردند، زمانی که کلویی کلی تنها توانست تلاش بانی شاو را مهار کند.

پس از رشد در بازی، سیتی یک بلوک دیگر را در محوطه جریمه کشید، این بار از هانا بلوندل برای رد فیلیپا آنجلدال.

در نیمه دوم که یک گل به ثمر رسید، اما در بازی خوب بود، فرصت سیتی برای برگرداندن جریان، ضربه گوشتی به خود گرفت، زمانی که الی روباک با بخار از محوطه جریمه خود بیرون آمد و نیکیتا پریس را از زمین خارج کرد و باعث شد داور ربکا ولش کارت قرمز مستقیم دریافت کند.

درست مانند نیمه اول، کلی تلاشی را مشاهده کرد، هرچند که منحرف شده بود، لحظاتی قبل از اینکه شاو از یک پنالتی واضح محروم شود، زمانی که لد به جای توپ، در محوطه جریمه ضربه ای به کفش او زد.

فرصت‌های زیادی برای میزبان به وجود آمد، اما، درست مانند دفعه قبل، آنها نتوانستند موقعیت‌های ارائه شده را از بین ببرند و با ضربه عرضی آنجلدال در دقیقه ۶۸، چالش قهرمانی آنها محکوم به شکست به نظر می‌رسید.

با کسب سه امتیاز حیاتی برای هر دو تیم در فصل، طرفین فشار را برای برنده شدن هر دو تیم افزایش دادند و زمان زیادی نگذشت که هیلی راسو ، زیر پست سیتی، تلاش خود را از بالای پست مری ارپس ارسال کرد، بازیکنان یونایتد که آمدند. از روی نیمکت ترکیب شد تا یک برنده دراماتیک در زمان توقف را به دست آورد.

از روی ارسال عمقی بلوندل، ویلده بو ریسا با سر توپ را به داخل میکسر تکان داد تا گارسیا از پاهایش خارج شود و به خانه ضربه بزند و خیارا کیتینگ ۱۸ ساله را در دروازه سیتی شکست دهد.

نتیجه به این معنی است که یونایتد هنوز شانس کسب عنوان قهرمانی WSL را در هفته آینده در خارج از خانه مقابل لیورپول دارد، اگر چلسی یا به ردینگ ببازد یا اگر چلسی مساوی کند و یونایتد بیش از ۵ گل بی پاسخ پیدا کند.

برای سیتی، این شکست آنها را در رده چهارم نگه می دارد و برای صعود به رده سوم اروپا، به یک پیروزی شگفت انگیز برابر اورتون در هفته آینده و همچنین باخت آرسنال نیاز دارند.

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *