سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

WestBridge به دنبال خرید سهام میشو هند است

به گفته دو نفر از آشنایان با موضوع، WestBridge Capital در مراحل پیشرفته مذاکرات برای خرید سهام میشو در بازار ثانویه است، زیرا این شرکت سرمایه‌گذاری مطرح به دنبال گسترش شرط خود در تجارت الکترونیک است. به گفته مردم، این شرکت سرمایه‌گذاری با سابقه دو دهه تمرکز بر استارت‌آپ‌ها در هند و آسیای جنوب شرقی، با چندین سرمایه‌گذار Meesho از جمله Venture Highway برای خرید سهام آنها در استارت‌آپ تجارت اجتماعی تعامل دارد. یکی از افراد گفت، مذاکرات در حال ...

به گفته دو نفر از آشنایان با موضوع، WestBridge Capital در مراحل پیشرفته مذاکرات برای خرید سهام میشو در بازار ثانویه است، زیرا این شرکت سرمایه‌گذاری مطرح به دنبال گسترش شرط خود در تجارت الکترونیک است.

به گفته مردم، این شرکت سرمایه‌گذاری با سابقه دو دهه تمرکز بر استارت‌آپ‌ها در هند و آسیای جنوب شرقی، با چندین سرمایه‌گذار Meesho از جمله Venture Highway برای خرید سهام آنها در استارت‌آپ تجارت اجتماعی تعامل دارد. یکی از افراد گفت، مذاکرات در حال انجام است و شرایط فعلی برای استارتاپ هندی با تخفیف بیش از ۲۰ درصد نسبت به ارزش گذاری قبلی ارزش گذاری می کند.

میشو از اظهار نظر در مورد تراکنش های ثانویه خودداری کرد. بزرگراه Venture و WestBridge Capital به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

Meesho - که متا، YC، Prosus، Elevation و Peak XV را از جمله حامیان خود می‌داند - در دوری که در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ بسته شد، حدود ۴.۹ میلیارد دلار ارزش داشت. برای سرمایه‌گذاران غیرعادی نیست که سهام شرکت‌های خصوصی را با تخفیف بفروشند. قیمت. طبق افشای ماهانه مدیر دارایی ایالات متحده، Fidelity، که آخرین دور میشو را رهبری می کرد، همچنان ارزش میشو را بیش از ۴.۵ میلیارد دلار می کند.

Venture Highway در اصل هشت سال پیش از Meesho حمایت کرد، زمانی که حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کرد که ارزش این استارتاپ را حدود ۱ میلیون دلار برآورد کرد. این شرکت حامی بلندمدت میشو بوده و تقریباً در تمام دوره های بعدی سرمایه گذاری کرده است.

علاقه وست بریج به میشو به دنبال این است که استارتاپ به طور چشمگیری وضعیت مالی خود را در سه ماهه اخیر بهبود بخشد. میشو ماه گذشته بیان کرد که در سطح PAT تلفیقی در ماه جولای سودآور بوده است. Meesho که از طریق مجموعه‌ای از محصولات با قیمت‌های رقابتی، متنوع و بدون نام تجاری جایگاهی را ایجاد کرده است، در سال تقویمی ۲۰۲۲ GMV 4.5 میلیارد دلاری داشت.

جفریز در یادداشتی به مشتریان در اوایل سال جاری نوشت: «میشو در چندین دسته مد و سبک زندگی دارای موقعیت پیشرو است. «در سال‌های اولیه، می‌شو عمدتاً بر پوشاک متمرکز بود، اما به مرور زمان به دسته‌های سبک زندگی دیگری تبدیل شد که به یک بازار کاملاً افقی تبدیل شد. امروزه، تقریباً نیمی از GMV آن از دسته‌های غیر پوشاک است.

WestBridge همچنین یک سرمایه گذار در DealShare است، استارت آپی که در ابتدا از پلتفرم های اجتماعی برای تجارت استفاده می کرد. در حال حاضر با برخی نگرانی های وجودی در مورد تجارت خود دست و پنجه نرم می کند.

خبرکاو