متن خبر

Virgin Orbit ردی از پرتاب نافرجام موشک بریتانیا به ‘فیلتر سوخت کنده شده’

Virgin Orbit ردی از پرتاب نافرجام موشک بریتانیا به ‘فیلتر سوخت کنده شده’

اخبارVirgin Orbit ردی از پرتاب نافرجام موشک بریتانیا به ‘فیلتر سوخت کنده شده’
شناسهٔ خبر: 266683 -
خبرکاو:

یک فیلتر سوخت سرگردان ظاهراً پرتاب تاریخی Virgin Orbit از انگلستان را در ماه گذشته محکوم کرد.

آن ماموریت 9 ژانویه به نام "Start Me Up" اولین تلاش مداری بود که تا به حال از خاک بریتانیا بلند شد. اما طبق برنامه پیش نرفت.

هواپیمای حامل دختر کیهانی ویرجین اوربیت از بندر فضایی کورنوال بلند شد و موشک LauncherOne به طول 70 فوت (21 متر) را طبق برنامه رها کرد. اما LauncherOne در مرحله سوختن موتور مرحله دوم خود با مشکلاتی مواجه شد که منجر به از دست دادن موشک و هر 9 ماهواره ای شد که حمل می کرد.

مطالب مرتبط: پرتاب ناموفق Virgin Orbit فرصتی را برای بریتانیا به عنوان یک سگ مرده فضایی باز می کند.

هفته گذشته، طی کنفرانسی در دره سیلیکون کالیفرنیا، مدیر عامل Virgin Orbit، Dan Hart، بيان کرد که این شرکت یک دلیل احتمالی برای خرابی پیدا کرده است - فیلتر سوخت در مرحله دوم موشک که در طول پرواز از جای خود منهدم شد.

این شرکت در به روز رسانی روز سه شنبه (در برگه جدید باز می شود) (14 فوریه) اعلام کرد که این تشخیص اصلی باقی می ماند.

نمایندگان Virgin Orbit در به‌روزرسانی نوشتند: «داده‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای مرحله دوم سوختن اول، یک فیلتر سوخت در خط تغذیه سوخت از موقعیت عادی خود خارج شده است. »

آنها گفت ند: "داده های اضافی نشان می دهد که پمپ بنزینی که در پایین دست فیلتر قرار دارد در سطح راندمان ضعیف عمل می کند و در نتیجه موتور نیوتن 4 برای سوخت گرسنه می ماند." عملکرد به این روش غیرعادی منجر به عملکرد موتور در دمای قابل توجهی بالاتر از دمای موتور شد.

دمای غیرعادی بالا باعث اختلال در عملکرد چندین مؤلفه شد که به نوبه خود منجر به «خاتمه زودهنگام رانش» در مرحله دوم و پایان مأموریت شد.

داستان های مرتبط:

در حالی که این آخرین کلمه در مورد ناهنجاری 9 ژانویه نیست - تحقیقات ادامه دارد - Virgin Orbit در حال انجام اقداماتی است تا اطمینان حاصل کند که مشکل فیلتر در پروازهای آینده ظاهر نمی شود.

هارت در به‌روزرسانی روز سه‌شنبه گفت: این شرکت "موشک بعدی خود را با فیلتر قوی‌تری اصلاح می‌کند و ما به طور گسترده به دنبال این هستیم که اطمینان حاصل کنیم که همه عوامل معتبر در شکست ماموریت ریشه‌یابی و رسیدگی می‌شوند." "با اعمال این تغییرات در کارخانه ما، ما با احتیاط به سمت پرتاب موشک بعدی خود پیش می رویم، که به خوبی در مراحل یکپارچه سازی و آزمایش قرار دارد."

ماموریت بعدی از بندر هوایی و فضایی موهاوی در کالیفرنیا انجام خواهد شد، همانطور که هر پنج تلاش مداری Virgin Orbit قبل از "Start Me Up" انجام شد. چهار ماموریت اخیر موهاو موفقیت آمیز بود و در مجموع 33 ماهواره را برای مشتریان مختلف به مدار فرستاد. اولین پرواز این شرکت، یک پرواز آزمایشی از موهاو در می 2020، با شکست مواجه شد.

طبق به‌روزرسانی روز سه‌شنبه، این شرکت قصد دارد اطلاعات بیشتری درباره مأموریت بعدی «در هفته‌های آینده» اعلام کند.

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در Twitter @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است