متن خبر

Transcelestial مستقر در سنگاپور از لیزر برای ساخت شبکه های اینترنتی مقرون به صرفه استفاده می کند

Transcelestial مستقر در سنگاپور از لیزر برای ساخت شبکه های اینترنتی مقرون به صرفه استفاده می کند

اخبارTranscelestial مستقر در سنگاپور از لیزر برای ساخت شبکه های اینترنتی مقرون به صرفه استفاده می کند
شناسهٔ خبر: 267587 -
خبرکاو:

Transcelestial با ساخت شبکه‌ای از دستگاه‌هایی به اندازه جعبه کفش که لیزرها را به یکدیگر ارسال می‌کنند و شبکه‌ای فیبر مانند ایجاد می‌کنند، به اینترنت دسترسی بیشتری دارد. امروز، این استارت آپ مستقر در سنگاپور اعلام کرد که با هدف گسترش سیستم ارتباطات لیزری بی سیم خود در اندونزی، هند، فیلیپین، مالزی، سنگاپور و ایالات متحده، 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است. در نهایت، چشمانش به فضا است و فیبر نوری بی سیم خود را از مدار زمین مستقر می کند.

دور A2 این شرکت توسط شرکت سرمایه‌گذاری هوافضا Airbus Ventures با مشارکت Kickstart Ventures، Genesis Alternative Ventures، Wavemaker، Cap Vista و Seeds Capital هدایت شد. سرمایه گذار In-Q-Tel بخشی از دور افشا شده قبلی بود. به این ترتیب مجموع جمع آوری شده Transcelestial از زمان تاسیس آن در سال 2016 به 24 میلیون دلار می رسد. برخی از حامیان قبلی آن عبارتند از EDBI، Entrepreneur First، 500 Global، SparkLabs Global Ventures و Michael Seibel.

مدیر عامل شرکت روهیت جا به TechCrunch بيان کرد که او و یکی از بنیانگذاران محمد دانش معتقدند "اتصال یک حق بشری است" و بهبود اتصالات اینترنتی برای حداقل یک میلیارد نفر همه تصمیمات تجاری و فنی آنها را هدایت می کند.

این دو می گویند زیرساخت اینترنتی فعلی دلیل اصلی عدم دسترسی بسیاری از مردم به اینترنت قابل اعتماد است. به عنوان مثال، ساخت کابل های زیردریایی گران است و فقط دو نقطه را به هم متصل می کند. شبکه های مسافت طولانی زمینی به شهرهای سطح 1 پوشش خوبی می دهند، اما شهرها و شهرهای کوچکتر را پشت سر می گذارند. توزیع مایل میانی و آخرین مایل اغلب پرهزینه است و با مسائل مربوط به حق تقدم مواجه است.

سیستم‌های ارتباطی لیزری Transcelestial کابل‌های زیرزمینی را که نصب و نگهداری آن گران‌قیمت است، و دستگاه‌های مبتنی بر فرکانس رادیویی را با مقررات پیچیده مجوز طیف خود حذف می‌کند. در نتیجه، Jha بيان کرد Transcelestial می‌تواند هزینه هر بیت به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر را ارائه دهد. دستگاه های جعبه کفش Transcelestial به نام CENTAURI در حال حاضر در بازارهای جنوب و جنوب شرق آسیا به کار گرفته شده اند.

نصب CENTAURI

نصب CENTAURI

این استارت آپ اخیراً در طی نمایشی در دانشگاه فناوری سیدنی ثابت کرد که فناوری لیزری آن می تواند اتصال 5G را ارائه دهد. ایستگاه بعدی آن فضا است: Transcelestial در حال کار بر روی آوردن فناوری خود به صورت فلکی مدار پایین (LEO) است، با هدف استقرار فیبر نوری بی سیم خود از مدار به طور مستقیم در شهرها و پایین.

در همین حال، در حال برنامه ریزی برای فراتر رفتن از بازارهای خود در آسیا و شروع به گسترش دسترسی زودهنگام به بازار در ایالات متحده است، جایی که تحقیقات Pew Trust نشان داد که 27٪ از مردم در مناطق روستایی و 2٪ از مردم در شهرها فاقد اتصال به اینترنت هستند. . Transcelestial قصد دارد با کاوش در همکاری با دولت، شرکت و مخابرات در 12 ماه آینده وارد ایالات متحده شود. Jha بيان کرد که این شرکت در حال حاضر به صورت مخفیانه با چند ISP و یک شرکت بزرگ ابر سازمانی و مرکز داده در ساحل غربی کار می کند.

بخشی از بودجه جدید Transcelestial برای آماده سازی کارخانه ترابیت، تاسیسات تولید آن، در برابر عدم قطعیت در زنجیره تامین استفاده خواهد شد. این مرکز ظرفیت تولید سالانه 24000 دستگاه CENTAURI را دارد که Trancelestial او میگوید این بزرگترین حجم استقرار در بین تولیدکنندگان لیزرکامل در سطح جهان است.

کلایتون ویلیامز، مدیر عامل In-Q-Tel در بیانیه ای درباره این بودجه گفت: «پلتفرم ارتباط لیزری Transcelestial CENTAURI بهترین راه حل کلاسی برای ارتباطات زمینی کم هزینه و پهنای باند بالا است. ما مشتاقیم که به گسترش این قابلیت کمک کنیم تا بتوانیم یک پس انداز داده مبتنی بر فضا را برای ارتباطات نقطه به نقطه ایمن از ایالات متحده و هر کجای زمین فعال کنیم.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است