متن خبر

Tile با انجام برعکس AirTag اپل مشکل تعقیب برچسب را برطرف می کند

Tile با انجام برعکس AirTag اپل مشکل تعقیب برچسب را برطرف می کند

اخبارTile با انجام برعکس AirTag اپل مشکل تعقیب برچسب را برطرف می کند
شناسهٔ خبر: 267622 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

شرکت ردیاب بلوتوث Tile در حال راه‌اندازی یک اقدام امنیتی جدید است که قول داده است دستگاه‌های خود را به طور مؤثری برای دزدان، دزدان و هر بازیگر بد دیگری نامرئی کند.

حالت ضد سرقت نامیده می‌شود (در برگه جدید باز می‌شود) ، با ایجاد ردیاب‌های شرکت «غیرقابل شناسایی توسط Scan and Secure» کار می‌کند، این ویژگی در برنامه خود Tile است که به کاربران iOS و Android اجازه می‌دهد تا «کاشی‌های نزدیک» را شناسایی کنند. با این حالت جدید، تنها کسی که می‌داند دستگاهش در هر لحظه کجاست، مالک Tile است.

Scan and Secure در ابتدا قرار بود به افراد کمک کند موارد گم شده یا نابجا را پیدا کنند. اما پس از آن، مردم شروع به استفاده نادرست از سایر ردیاب‌های بلوتوث ، مانند Apple AirTags، برای تعقیب مردم کردند. پس Tile این ویژگی را در پاسخ به سوء استفاده و همچنین افزایش اخیر در نرخ سرقت ایجاد کرد. بر اساس این اعلامیه، ایده پشت دومی این است که شما می‌توانید با سخت‌تر کردن اطلاع از ردیابی یک کالا برای سارقان، راحت‌تر اشیای با ارزش دزدیده شده را بازیابی کنید.

عرضه حالت ضد سرقت از امروز آغاز می شود و در هفته های آینده برای همه کاربران در دسترس خواهد بود. با این حال، برای استفاده از این ویژگی، باید یک فرآیند تأیید صحت نسبتاً دقیق را طی کنید.

رویکرد تهاجمی

قبل از فعال‌سازی حالت ضد سرقت، Tile از کاربران می‌خواهد که یک شناسه دولتی را در حساب خود ثبت کنند و یک اسکن بیومتریک برای تأیید هویت خود ارسال کنند. کاربران همچنین باید شرایط خدمات جدید را بپذیرند که به شرکت اجازه می دهد در صورت سوء استفاده از ردیاب ها برای تعقیب، اطلاعات خود را در اختیار مقامات قرار دهد. این به صلاحدید Tile انجام می شود زیرا به هر گونه تحقیقات در حال انجام، بدون احضاریه کمک می کند. علاوه بر این، این شرکت بیان می‌کند که افرادی را که به دلیل استفاده از ردیاب‌های آن برای تعقیب افراد محکوم شده‌اند، یک میلیون دلار جریمه می‌کند.

Tile رویکرد بسیار تهاجمی را در پیش گرفته است تا مطمئن شود هیچ کس از ردیاب‌های آن برای ابزارهای شرور سوء استفاده نمی‌کند. این شرکت بیان می‌کند که "یک موضع بسیار همکاری با مجریان قانون" اتخاذ می‌کند و این اقدامات پیشگیرانه را به عنوان راهی برای جلوگیری از بازیگران بد اتخاذ می‌کند. حتی از به‌روزرسانی اخیر ضد تعقیب اپل برای AirTag‌هایش انتقاد می‌کند و آن را «برای محافظت از قربانیان ناکافی» می‌خواند. AirTag همچنین شروع به انتشار صدای بلند می کند تا بتوانید آن را پیدا کنید.

سوال برانگیز

ما سوالات زیادی در مورد حالت ضد سرقت داریم.

همانطور که TechCrunch اشاره می کند (در برگه جدید باز می شود) ، موقعیت "بسیار مشارکتی" Tile با مقامات بسیار مشکوک است. مشخص نیست که آیا شرکت به طور کامل از روند قانونی پیروی می کند یا خیر. به هر حال، مایل است اطلاعات کاربر را بدون احضار یا حتی حکم دادگاه در اختیار پلیس قرار دهد. همچنین، چگونه می‌تواند یک فرد محکوم را 1 میلیون دلار جریمه کند و چرا این مبلغ؟ ما فرض می کنیم که این یک نوع دعوی قضایی است و نه جریمه واقعی از سوی دولت.

قابل درک است که چرا Tile می‌خواهد از پایگاه کاربر خود محافظت کند، اما شکایت ۱ میلیون دلاری از مردم به دلیل نقض شرایط خدمات کمی افراطی است. ما برای توضیح بیشتر در مورد این دو سوال و موارد دیگر با نماینده شرکت تماس گرفتیم. در صورت شنیدن مجدد این داستان در زمان دیگری به روز خواهد شد.

اگر در بازار خدمات امنیت سایبری با رویکردی کمتر تهاجمی هستید، حتماً فهرست بهترین ابزارهای حفظ حریم خصوصی TechRadar برای سال 2023 را تحلیل کنید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است