متن خبر

TikTok ممکن است شروع به ارائه نتایج جستجوی Google به شما کند

TikTok ممکن است شروع به ارائه نتایج جستجوی Google به شما کند

شناسهٔ خبر: 436155 -
TikTok در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که جستجوی Google را در نتایج جستجوی درون برنامه‌ای خود ادغام می‌کند. این آزمایش که توسط محقق برنامه Radu Oncescu مشاهده شد، کادر کوچکی را در وسط صفحه جستجوی TikTok نشان می‌دهد که کاربران را دعوت می‌کند تا همان عبارات را در گوگل جستجو کنند.

TechCrunch برای جزئیات بیشتر در مورد این ویژگی با هر دو شرکت تماس گرفته است، که در حال حاضر در جستجوی همه کاربران - از جمله در آزمایشات خود ما - نشان داده نمی شود. یکی از سخنگویان TikTok به Business Insider تأیید کرد که ویژگی جستجوی Google یکی از ادغام‌های شخص ثالثی است که برنامه در حال حاضر در برخی از بازارها آزمایش می‌کند.

هفته گذشته، The Verge گزارش داد که TikTok همچنین در حال آزمایش با گنجاندن مدخل های ویکی پدیا به طور مستقیم در نتایج جستجوی خود است. از آنجایی که TikTok به یکباره در هر جهت گسترش می یابد، واضح است که این برنامه جاه طلبی دارد تا به یک فروشگاه تک مرحله ای برای هر کاری که کاربران بخواهند به صورت آنلاین انجام دهند تبدیل شود، نه فقط یک مخزن حرکات رقص ویروسی.

در حالی که در حال حاضر فقط یک آزمایش است، گنجاندن جستجوی گوگل به چند دلیل جالب است. برای یک، سال گذشته یکی از مدیران گوگل که بخش دانش و اطلاعات این شرکت را اداره می‌کند، مشاهده کرد که کاربران جوانی که زمانی از گوگل استفاده می‌کردند، اکنون برای جستجوی اینترنت به TikTok و اینستاگرام روی می‌آورند.

پرابهاکار راغوان، معاون ارشد گوگل، گفت: "ما بارها و بارها یاد می گیریم که کاربران جدید اینترنت انتظارات و طرز فکری که ما به آن عادت کرده ایم را ندارند." در مطالعات ما، تقریباً ۴۰ درصد از جوانان، وقتی به دنبال مکانی برای ناهار هستند، به Google Maps یا جستجو نمی‌روند.»

در حالی که ما نمی‌توانیم این ارقام را تأیید کنیم، این تغییر رفتار یک تغییر اساسی نسبت به روشی است که مردم برای سال‌ها آنلاین شده‌اند. اپلیکیشن‌های اجتماعی در حال حاضر بخش عظیمی از زمان کاربران خود را به خود اختصاص می‌دهند و تصور اینکه جوانان هنگام جستجوی چیزی نیاز چندانی به ترک TikTok نداشته باشند چندان طولانی نیست.

شایان ذکر است که مشاهدات راغوان به استدلال حقوقی گوگل نیز کمک می کند که تجارت جستجوی آن رقابت سالم زیادی دارد. این شرکت در حال حاضر با وزارت دادگستری در یک محاکمه ضد انحصار روبرو است که انتظار داریم که ماه‌ها طول بکشد و همه حول محور جستجو هستند.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است