متن خبر

T-Mobile شبکه 2G خود را در سال 2024 قطع می کند

T-Mobile شبکه 2G خود را در سال 2024 قطع می کند

اخبارT-Mobile شبکه 2G خود را در سال 2024 قطع می کند
شناسهٔ خبر: 266583 -
خبرکاو:

لوگوی T-Mobile روی یک ساختمان
Mihai_Andritoiu/Shutterstock.com

اکثر اپراتورها در ایالات متحده شبکه های 3G خود را در سال 2022 و 2G را چند سال قبل از آن تعطیل کردند، اما T-Mobile یک استثنا بوده است. اپراتور در تمام این مدت کارکرد 2G را حفظ کرده است، اما مدت زیادی طول نخواهد کشید.

T-Mobile در یک صفحه پشتیبانی اعلام کرده است که شبکه 2G GSM قدیمی خود را در 2 آوریل 2024 تعطیل خواهد کرد. این شرکت گفت: "برای اطمینان از اینکه همه مشتریان می توانند از شبکه 4G و 5G پیشرفته تر لذت ببرند، ما شبکه قدیمی تر را بازنشسته خواهیم کرد. فناوری هایی برای آزاد کردن منابع و طیفی که به ما کمک می کند کل شبکه خود را تقویت کنیم، همه مشتریان را به سمت فناوری های پیشرفته تر سوق دهیم و شکاف دیجیتال را پر کنیم.»

T-Mobile در سال 2022 بسیاری از شبکه ها و طیف قدیمی خود را خاموش کرده بود، از جمله شبکه اصلی T-Mobile 3G UMTS، شبکه قدیمی 3G CDMA Sprint و شبکه LTE Sprint. این امر امواج رادیویی را برای پوشش بهبود یافته 5G آزاد کرده است، به طوری که LTE در حال حاضر بیشتر به حالت اولیه کاهش یافته است.

پس ، چرا شبکه 2G هنوز برقرار است؟ خب، هنوز گوشی‌های زیادی در حال استفاده هستند که فقط از 2G یا 3G پشتیبانی می‌کنند، مانند بسیاری از تلفن‌های اصلی (تلفن‌های تاشو) که در عصر گوشی‌های هوشمند LTE به خوبی فروخته می‌شدند. برخی از کسب‌وکارها و سازمان‌ها همچنان از تجهیزات قدیمی‌تری مانند دستگاه‌های خودپرداز، دستگاه‌های فروش خودکار یا سیستم‌های امنیتی استفاده می‌کنند که برای 2G یا 3G ساخته شده‌اند. T-Mobile چند بار جدول زمانی برای خاموش شدن 3G خود را به عقب انداخت تا به مردم زمان بیشتری برای قیمت گذاری به روز رسانی ها بدهد، اما این احتمالاً تاریخ نهایی برای خاموش شدن 2G است.

منبع: تی موبایل
از طریق: Reddit

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است